Slovensko – Švýcarsko 6:3 (kon.) | Kanada – Finsko 4:3 (kon.) | USA – Rusko 4:3 (po pr.)
Švédsko – Česko 1:2 (po pr.)
Slovensko
6:3 (1:2, 3:1, 2:0)
Švýcarsko
sk Pátek 12.08.2016, 14:00 • Aréna Ondreja Nepelu • Hlinka Gretzky Cup • O 7. - 8. místo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Welcome. Game starts at 14:00.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní posledného zápasu Slovenska do 18 rokov na prestížnom turnaji Ivan Hlinka Memorial Cup 2016. Naši chlapci si zahrajú o záverečné umiestnenie na siedmej priečke. Ich súpermi budú rovesníci zo Švajčiarska.

Zverenci trénera Norberta Javorčíka majú za sebou tri zápasy, v ktorých získali iba bod, ale vždy predviedli vynikajúce výkony a s hviezdnymi súpermi ich o víťazstvo pripravil iba niekoľkominútový herný výpadok. Hneď v úvode turnaja zaskočili Kanadu, ktorej podľahli 2:3 po predĺžení, potom nestačili na Švédsko a prehrali 3:6 a v poslednom dueli podľahli Rusku 2:5.

Švajčiarski hokejoví dorastenci odohrali svoju základnú skupinu v Břeclavi. Tam sa im ale bodovo vôbec nedarilo podľa predstáv a v troch zápasoch nezískali ani bod, pretože postupne prehrali s domácimi Čechmi 1:6, s Američanmi 3:4 a s Fínmi rovnako 3:4.
    Hráči prichádzajú na ľadovpú plochu

Úvodné zostavy:

Slovensko: Sklenár (Ovečka) – Korenčík, Ivan, Kupec, Žiak, Boldižár, Marguš, Demo, Eliáš – Liška (A), Ružička (C), Krivošík – Hrehorčák, Roman, Kövér (A) – Kelemen, Havrila, Fafrák – Verbický, Kukľa, Stacho

Švajčiarsko: Da Silva (Messerli) – Schüpbach, Greisser (C), Matewa, Gross, Wüthrich, Zeiter, Le Coultre – Zbinden, Kurashev, Lehmann – Müller, Sigrist (A), Tanner – Kobler, Nyffeler, Reymondin – Döpfner, Leuenberger, Eggenberger (A)

Rozhodca: Baluška, Novák – M. Orolín, Kacej.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:16
    Prvé buly vyhralo Slovensko a naši chlapci chceli rozohrať od svojej bránky, no dopustili sa iba zakázaného uvoľnenia.

00:40
    Švajčiari vyhrali vhadzovanie a ihneď sa pokúsili otvoriť skóre duelu. Pred bránku sa natlačil Tanner, ale Sklenár nechal betóny pevne na ľade a puk za seba nepustil.

02:02
    Ďalšie zakázané uvoľnenie slovenského tímu. Vhadzovač sa bude opäť pred brankárom Sklenárom.

02:31
    Slováci bojovali o puk vo vlastnej obrannej tretine a napokon ho do stredu klziska vytlačil Ružička, no dokorčuľovať ho už nestihol.

03:06
    Švajčiari sa stále držia v útoku a pokúšajú sa otvoriť skóre. Spoza bránky prišla vynikajúca prihrávka medzi kruhy, kam si nabehol Schüpbach, ale puk nedokázal dobre spracova.

03:52
    Slovensko dalo gól!
    Naši chlapci sa ujímajú vedenia! Postaral sa o to kapitán ADAM RUŽIČKA, ktorý si puk potiahol medzi kruhy a strelou spoza obrany prekvapil Da Silvu. Asistencia: Adam Liška.
    03:52 Adam RUŽIČKA - 1:0

04:11
    Slovensko pokračuje vo svojej aktivite, ale Švajčiari nás teraz do pásma nepúšťajú.

04:44
    Slováci to skúsili dlhým pasom spoza vlastnej bránky, ktorý bol ešte v strede klziska tečovaný, ale v útoku ho napokon nikto nedokorčuľoval.

04:57
    Švajčiarsko dalo gól!
    Je vyrovnané! Strelu Reymondina gólman Sklenár vyrazil pred seba, ale tam si bleskovo nakorčuľoval ROBIN NYFFELER a puk dorazil do odkrytej časti siete. Asistencie: Gil Reymondin, Tim Kobler.
    04:57 Robin NYFFELER - 1:1

05:56
    Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Zeiter – 2 min., hákovanie).

07:02
    Slovákom sa podarilo usadiť v útočnej tretine. Po skvelej krížnej prihrávke vystrelil zo stredu ľavého kruhu Krivošík, no trafil iba švajčiarskeho brankára.

07:33
    Kupec si na modrej čiare spracoval prihrávku od Kövéra a ihneď strieľal, ale jeho rana nebola dostatočne dôrazná a gólmana nemohla prekvapiť.

07:56
    Švajčiari dokázali ustáť veľký nápor svojho súpera a od tejto chvíle hrajú v plnom počte.

08:40
    Matewa vynikajúco zrýchlil po pravej strane a natlačil sa až do kruhu v útočnej tretine, ale bol tiesnený a napokon zakončil iba vedľa pravej žrde.

09:18
    Švajčiari otáčajú skóre vo svoj prospech. Postaral sa o to NICO GROSS nechytateľnou strelou spoza ľavého kruhu. Puk umiestnil presne do protiľahlého rohu za Sklenárom. Asistencia: Andreas Döpfner.
    09:18 Nico GROSS - 1:2

09:37
    Slováci sa okamžite chceli dostať do útočnej tretiny, ale po dlhom pase sa dopustili iba zakázaného uvoľnenia.

10:00
    Na ľadovej ploche sa nič nemení a aj naďalej sledujeme veľkú bojovnosť na oboch stranách. Pri puku sú aktuálne Švajčiari.

10:47
    Švajčiarski hokejisti sa dokázali udržať v pásme, ale Slovensko ich nepúšťa aspoň do nebezpečných zakončení.

11:55
    Naši reprezentanti sa pokúšali puk z pásma dostať krížnou prihrávkou na Lišku, ale ten ho v rýchlosti nestihol spracovať.

12:16
    Vzápätí už ale Liška úspešne spracoval puk a vošiel s ním do tretiny. Tam ho prenecha Ružičkovi a ten vystrelil, no bránku súpera tesne minul.

12:54
    Slovensko sa opäť muselo vrátiť pred svoju bránku a puk sa iba pokúša vyhodiť do stredu klziska. Švajčiari útočia veľmi nepríjemne.

13:33
    Hrá sa veľmi dlho bez prerušenia a Švajčiari stále držia útočnp tretinu. Naši chlapci sa neustále bránia.

14:04
    Na konci švajčiarskej akcie bol teraz Reymondin, ktorý dostal prihrávku do ľavého kruhu a bez prípravy strieľal, ale puk sa mu zrejme skĺzol z čepele, pretože jeho rana nebola dostatočne dôrazná a Sklenára namohla prekvapiť.

15:33
    Hra sa po veľmi dlhej dobe prerušila po zakázanom uvoľnení Švajčiarska. Vhadzovať sa bude pred Da Silvom.

16:04
    Domáci kapitán Ružička na modrej čiare skúšal zachytiť prihrávku, ale puk sa pred ním odrazil a nevyšlo mu to.

16:42
    Aktívny Eggenberger teraz vletel do tretiny a ihneď vystrelil, ale slovenský brankár jeho pokus zrazil do roho klziska.

17:05
    Švajčiari sa pri pokuse o rýchly prechod do pásma dopustili iba zakázaného uvoľnenia.

17:40
    Slovensko to skúša strelou z každej možnej pozície, ale Da Silva odoláva. Na strely je to aktuálne 8:14 z pohľadu našich reprezentantov.

18:07
    Reymondin vletel do pásma a z ľavého kruhu sa aj napriek nepríjemnému tiesneniu dostal do zakončenia, ale trafil iba pozorného SKlenára, ktorý puk radšej podržal.

18:43
    Kelemen sa v predbránkovom priestore postaral o peknú individuálnu akciu. Sám si tam vymiešal puk medzi dvojicou obrancov a napokon aj zakončil bekhendom, ale iba do betónu Da Silvu.
    18:43

19:06
    Začala sa posledná minúta tejto tretiny. Slovensko sa drží pri puku v útočnom pásme.

19:33
    Naši chlapci to skúsili nepresnou strelou, po ktorej sa puk od plexiskla odrazil až do stredného pásma. Slovensko tak prišlo o útočnú tretinu.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina stretnutia je minulosťou. Slováci sa v nej ujali vedenia, ale dlho si ho neudržali a pred prestávkou prehrávajú o jediný presný zásah. Zverenci trénera Javorčíka však aj dnes predvádzajú dobrý a zodpovedný výkon, takže duel z ich pohľadu ešte rozhodne nie je stratený.

Pomer striel po prvej tretine: 11:15.
    Druhá tretina sa začne približne o 14:44.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:11
    úvode strednej časti hry vhadzovanie vyhrali hostia a ihneď sa dostali do útočnej tretiny.

20:24
    Zbinden nahodil puk spoza bránky priamo mezdi kruhy, ale tam ho nik z jeho spoluhráčov nedokázal zasiahnuť.

20:52
    Je vyrovnané! Skvelú prácu teraz odviedol Roman, ktorý sa preštrikoval cez obrancov hostí až pred bránku, kde puk z jeho hokejky skĺzol k PATRIKOVI HREHORČÁKOVI a ten ho popri pravom betóne Da Silvu umiestnil do siete. Asistencie: Miloš Roman, Jakub Kövér.
    20:52 Patrik HREHORČÁK - 2:2

21:02
    Švajčiari potrebovali na reakciu iba 10 sekúnd a sú opäť vo vedení. JUSTIN SUGRUST si zbehol k pravj žrdi SKlenárovej bránky, kam prišla skvelá krížna prihrávka a puk už mohol zakončujúci hráč iba usmerniť do odkrytej časti siete. Asistencia: Nicolas Müller.
    21:02 Justin SUGRUST - 2:3

23:02
    Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Geisser – 2 min., podrazenie).

23:40
    Slovensko sa usadilo v útočnom pásme, ale jede z našich hráčov pri mantineli v obyčajnom súboji spadol, takže budeme musieť tretinu opustiť.

23:54
    Kövér sa s pukom na hokejke dostal medzi kruhy, ale tento priestor bol veľmi prehustený a slovenský hráč nedokázal zakončiť.

24:45
    Slováci rozohrávali puk spoza svojej bránky, ale pri vlastnej presilovke sa dopustili iba zakázaného uvoľnenia.

25:02
    Švajčiarsko hrá v plnom počte.

25:07
    Slováci proti plnému počtu hráčov súpera vyrovnávajú na 3:3! FILIP KRIVOŠÍK stál osamotený v ľavom kruhu a čakal na prihrávku, ktorú mu Ružička adresoval ležiac na ľade. Po peknom spracovaní potom nasledovala ešte krajšia strela Krivošíka. Asistencie: Adam Ružička, Michal Ivan.
    25:07 Filip KRIVOŠÍK - 3:3

26:40
    Slovensko sa chce v útočnej tretine držať aj naďalej, ale Švajčiari zatiaľ odolávjaú. Sledujeme bojovný hokej.

27:07
    Naši chlapci dostali puk za bránku svojho súpera, ale odtiaľ už prihrať nedokázali. Švajčiarsko si v defenzíve dáva veľký pozor.

28:05
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Krivošík – 2 min., podrazenie).

28:30
    Naši reprezentanti sa ujímajú vedenia gólom vo vlasntom oslabení! ADAM LIŠKA ostal úplne osamotený medzi kruhmi, kam dostal spoza bránky presnú prihrávku a tvrdým príklepom prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencia: Miloš Roman.
    28:30 Adam LIŠKA - 4:3

29:07
    Slovensko sa teraz stiahlo pred svoju bránku a pokúša sa odolať nátlaku súpera. Oslabenie domáceho výberu pokračuje aj po góle.

29:37
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme, pretože Švajčiari sa dopustili ofsajdu.

30:05
    Slovensko sa pohodle ubránilo a už môže pokračovať v plnom počte.

30:19
    Švajčiari ihned po návrate Krivošíka pokračovali vo svojej snahe o vyrovnanie, ale Zbinden bol medzi kruhmi tiesnený a bránku minul.

31:00
    Veľmi pekná aktivita na strane Švajčiarov. Sigrist to skúsil nepríjemnou strelou od ľavého mantinelu, ale Sklenár puk videl a vyrazil ho do opačnej strany.

31:54
    Teraz to už hráčom v červených dresoch nevyšlo podľa ich predstáv, pretože Nyffeler prihrával spoza bránky veľmi prudko a spoluhráčov prepálil.

32:38
    Švajčiari to opäť skúšali. Tentokrát si chcel prihrávku spracovať Kobler, ale ani on nebol v medzikruží úspešný. Sklenár môže byť pokojný.

34:15
    Hrá sa dlhú dobu bez prerušenia. Gross to skúsil nahodením od útočnej modrej čiary, ale bránku minul.

34:50
    Demo odviedol v medzikruží výbornú prácu a súperom opäť nedovolil presne zakončiť. Slováci opäť predvádzajú vynikajúci výkon.

35:18
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Gross – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

35:51
    Slováci sa ihneď usadili pred Da Silvom a ten pri prvej príležitosti prikryl puk v lapačke.

36:09
    Pomer síl na ľadovej ploche sa na minútu a deväť sekúnd vyrovná. Na trestnú lavicu odišiel na dve minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

37:02
    Mohlo byť vyrovnané! Na modrej čiare sa do puku poriadne oprel Le Coulre a Sklenár mal čo robiť, aby jeho strelu zachytil, ale napokon sa mu to podarilo.

37:18
    Švajčiarsko hrá v plnom počte a začína sa jeho skrátený presilovka.

37:56
    Skvelá práca Švajčiarov! Döpfner predviedol vynikajúci prehľad na ľade a dostal sa až priamo pred nášho gólmana, ktorý však aj tentokrát odolal.

38:09
    Slováci sú v plnom počte. Pokračujeme v päticiach na oboch strenách.

38:55
    Tanner sa spoza bránky pokúšal prihrať niekomu do lepšej pozície, ale to mu nevyšlo a preto chcel zakončiť aj individuálne, ale ani v tom nebol úspešný.

39:10
    Začala sa posledná minúta tejto tretiny a Slovensko sa presunulo do útočného pásma.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhá tretina je za nami a zrejme môžeme s prehľadom povedať, že sme videli najlepšiu tretinu Slovenska na tomto turnaji. Naši chlapci ju vyhrali pomerom 3:1 a pred záverečnou dvadsaťminútovkou majú dobre nakročené k historickému triumfu, ktorý by si naozaj zaslúžili.

Pomer stried po dvoch tretinách: 22:24.
    Tretia tretina sa začne približne o 15:29.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:08
    Prvé buly tretej tretiny vyhrali Švajčiari, ktorí sa ihneď pokúsia dostať do útočného pásma.

40:55
    Slovensko dalo gól! Geniálny vstup Slovenska do tretej tretiny! JAKUB KÖVÉR dostal od Ružičku puk priamo medzi kruhmi, potiahol si ho bližšie k bránke a nechytateľne zakončil. Skvelá práca slovenského tímu. Asistencia: Adam Ružička.
    40:55 Jakub KÖVÉR - 5:3

41:17
    Slovensko vhyráva rozdielom dvoch gólov, čo si na tomto turnaji naši reprezentanti už dlho neužili. Tréner Javorčík musí byť s výkonom svojich zverencov opäť spokojný, ale verme, že opäť nepríde herný výpadok.

42:13
    Švajčiari chceli preniknúť do útočnej tretiny, ale na modrej čiare ich zastavil ofsajd.

42:52
    Slovenskí reprezentanti teraz o puk bojovali vo svojej útočnej tretine pri mantineli, ale napokon ho nedokázali získať.

43:34
    Sklenár sa musí mať na pozore, pretože teraz je obstreľovaný naozaj z každej strany. Slováci však v defenzíve bojujú naozaj statočne.

43:57
    Vhadzovať sa bude pred gólmanom Sklenárom. Slovensko je na tom psychicky veľmi dobre a teraz nmá jednoznačne herne navrch.

44:08
    Naši chlapci sa dostali do skvelej streleckej pozície! Spomedzi kruhov pálil kapitán Ružička, ale jeho pokus si Da Silva postrážil a zneškodnil ho.
    44:08

44:40
    Kövér krúžil v útočnom pásme s pukom na hokejke, ale napokon sa mu nepodarilo nikomu prihrať.

45:13
    Mohli sme zavŕšiť poltucet gólov! Na hokejke to mal po prihrávke Hrehorčáka spoza bránky Roman, ale jeho okamžité zakončenie skončilo iba na tele švajčiarskeho gólmana.

46:19
    Slováci sú stále aktívni a teraz si vybojovali vhadzovanie v útočnej tretine.

46:30
    Švajčiari s veľkými problémami puk ba vysunulo do stredu klziska. Slovensko má jednoznačne navrch.

47:50
    Hra sa teraz dlhšie neprerušuje, ale na ľadovej ploche sa nič nemení. Švajčiari by sa tadi usadili v útoku, ale nemajú na to žiaden priestor.

48:05
    Naši reprezentanti to skúsili opäť. Hrehorčák predviedol peknú prihrávku popred bránku súpera, ale v bránkovisku puk nikto nezasiahol.

48:58
    Mohol z toho byť šiesty gól v švajčiarskej sieti! Da Silva po peknej strele z pravej strany netušil, kde má puk a ten pritom poskakoval tesne vedľa ľavej žrde. Brnakárovi trvalo niekoľko sekúnd kým sa zorientoval.

49:18
    Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Le Coultre – 2 min.).

49:56
    Hrehorčák to opäť skúšal prihrávkou spoza bránky, ale nevyšla mu a jeho spoluhráči zakončiť nemohli.

50:51
    Pomer síl na ľadovej ploche sa vyrovná. Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za podrazenie Hrehorčák.

51:10
    Švajčiari sa ihneď usadili v útočnej tretine. Eggenberger pálil z pravého kruhu, ale Sklenár jeho pokus poľahky vyrazil.

51:18
    Švajčiarsko hrá v plnom počte a začína sa jeho skrátená presilovka.

52:30
    Švajčiari sa rozhodne nevdzvajú. Od útočnej modrej čiary teraz prudko zakončil obranca Gross, no jeho puk bol zrazený.

52:45
    Slováci si vyslúžilipotlesk bratislavského publika, pretože puk vyhodili spred sovjej bránky. Ich oslabenie sa kráti.

53:23
    Slovenskí reprezentanti prečkali skrátenú hru v početnej nevýhode a medzičasom už hrajú v plnom počte. Vhadzovať sa bude pred Sklenárom.

54:04
    Hrehorčák zachytil nepresnú rozohrávku svojho súpera, ale puk si nedokázal podržať a do útoku šli Švajčiari. Tí to skúsili aj v zakončení, no Sklenár bol pozorný.

54:04
    Švajčiarsko si vyžiadalo oddychový čas.

54:04
    Švajčiari nechávajú brankára na striedačke skoro šesť minút pred koncom!

54:46
    Slovenskí hokejisit odolávjaú pokusom súpera a hra sa vôbec neprerušuje. Slováci teraz puk vyhodili do stredného pásma.

55:14
    Naši chlapci súperov nepustili späť do tretiny. Slovensko sa bráni naozaj veľmi dobre.

55:33
    Švajčiari sa stále nevedia vrtáťi do útočného pásma. Naši chlapci vysoko forčekujú ich rozohrávku.

55:58
    Švajčiari napokon teraz prenikli až pred našu bránku a Sklenár hru radšej prerušil. Iba pripomeňme, že naši súperi hrajú stále bez brankára a so šiestimi korčuliarmi.

56:15
    Slováci odolávajú a zápas si naozaj užívajú. Švajčiarski hokejisti musia byť zo situácie zúfalí.

56:44
    Ružička s ďalším spoluhráčom teraz šprintovali za vyhodeným pukom, ale nepodarilo sa im ho dostihnťú a zakončenie do odkrytej časti bránky sme nevideli.

57:00
    Začala sa posledná trojminútovka tejto tretiny a pevne veríme, že aj celého zápasu.

57:31
    Švajčiari chceli preniknúť do útočného pásma, ale na modrej čiare ich zastavil ofsajd.

57:39
    Je rozhodnuté! ADAM RUŽIČKA sa presadil strelou do prázdnej bránky a Slovensko dnes už s obrovskou pravdepodobnosťou neprehrá! Asistencia: Adam Žiak.
    57:39 Adam RUŽIČKA - 6:3

58:00
    Začala sa posledná dvojminútovka tejto tretiny. Švajčiari sa už o zázrak ani nepokúšajú a gólman ostáva medzi tromi žrďami.

58:36
    Naši súperi sa držia za Sklenárom, ale ten zasahovať nemusí. Tréner Javorčík už na striedačke určite odrátava záverečné sekundy.

59:15
    Slovensko vyhodilo puk od vlastnej bránky iba na zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude pred Sklenárom.

59:15
    Slovenský tréner Norbert Javorčík si vyžiadal oddychový čas.

Slovensko má za sebou na tomto turnaji naozaj historický zápas! Naši hokejisti tento rok neskončia poslední, prelomili dlhočiznú šnúru prehier a užijú si záverečné siedme miesto. Gratulujeme! (16:01:15)

Veronika Pancuráková

Branky a nahrávky: 4. Ružička (Liška), 21. Hrehorčák (Roman, Kövér), 26. Krivošík (Ružička, Ivan), 29. Liška (Roman), 41. Kövér (Ružička), 58. Ružička (Žiak) – 5. Nyffeler (Reymondin, Kobler), 10. Gross (Döpfner), 22. Sugrust (Müller)

Švýcarsko: Da Silva (Messerli) – Schüpbach, Greisser (C), Matewa, Gross, Wüthrich, Zeiter, Le Coultre – Zbinden, Kurashev, Lehmann – Müller, Sigrist (A), Tanner – Kobler, Nyffeler, Reymondin – Döpfner, Leuenberger, Eggenberger (A)

Rozhodčí: Baluška, Novák – M. Orolín, Kacej