Švédsko – Rusko 3:6 (kon.) | USA – Česko 3:4 (kon.)
Rusko
sk Sobota 13.08.2016, 15:00Hlinka Gretzky Cup • Utkání o bronz

Rusko získava na prestížnom turnaji bronz, Švédi končia štvrtí! (17:46:14)

59:42
    Všetci štyria hráči odchádzajú rovno do šatní. Ruská striedačka sa teší, vyhrala nie len gólovo, ale aj vo fyzických súbojoch.

59:42
    18 sekúnd pred koncom bratislavskej časti turnaja sme videli na ľadovej ploche dve bitky! Kostin si to rozdal s Wernblomom a Alexejev sa pobil so Zetterlundom. Rozhodcovia sa ich pokúšali upokojiť, ale bitkám úplne nezabránili.

59:32
    Svečnikov sa bojovne natlačil pred bránku súpera a zakončoval, ale Eriksson si jeho puk podržal pod vyrážačkou.

58:54
    Švédsko sa dokázalo ubrániť aj v zvyšnej časti oslabenia a od tejto chvíle hrá v plnom počte.

58:14
    Rusko sa natlačilo do útoku, no Marušev z vnútornej hranice pravého kruhu nedokázal presne zakončiť.

58:00
    Začína sa posledná dvojminútovka tejto tretiny.

57:14
    Najhoršie chvíle sú pre Švédov minulosťou a môžu hrať vo štvorici.

56:54
    Švédsko sa bude 20 sekúnd brániť v trojici! Dvojminútový trest za zlomenú hokejku inkasoval brankár Eriksson.

56:30
    Hokejisti troch koruniek stále držia puk na svojich hokejkách a súperovi teraz v podstate nič nedovoľujú.

55:48
    Rusko sa do tretiny vrátilo a z ľavej strany nepríjemne vystrelil Rubinčik, ale švédsky gólman si jeho puk podržal.

55:27
    Švédi puk ihneď vyhodili to svojej obrannej tretiny.

55:14
    Vylúčenie v tíme Švédsko (Wernblom – 2 min., držanie hokejky).

53:41
    Rusko nezvládlo svoje oslabenie a od tejto chvíle hrá v plnom počte.

53:41
    Švédsko dalo gól!
    Švédi využívajú presilovku a znižujú na rozdiel troch gólov. RICKARD HUGG ostal úplne osamotený pred bránkou súpera, potiahol si gólmana do strany a zakončil bekhendom. Asistecia: Isac Lundeström.

53:10
    Ruskí hráči sa pokúsili zatlačiť puk k mantinelu, ale Švédi ho odtiaľ vydolovali a budú môcť pokračovať v ofenzíve.

52:43
    Vylúčenie v tíme Rusko (Samorukov – 2 min., napadnutie hlavy a krku + 10 min. osobný trest, napadnutie hlavy a krku).

51:18
    Bicadze sa teraz do útoku dostal stredom tretiny, ale o puk prišiel a vystreliť už nedokázal. Skóre sa stále nemení.

50:55
    Spoza kruhov prudko vystrelil Bicadze, ale jeho pokus Eriksson stlmil hruďou.

50:40
    Medzičasom sa nám začala posledná desaťminútovka riadnej hracej doby tohto zápasu. Rusi aktuálne nahodili puk do pásma svojho súpera.

50:19
    Liljegren si puk vypýtal vo svojej obrannej tretine a prešiel s ním až do útoku. Tam to skúsil strelou, ktorú buď Rajko vyrazil, alebo sa odrazila priamo od konštrukcie bránky.

49:20
    Švédi prešli do pásma opäť. Liljegren to z pravého kruhu skúsil prudkým švihom, ale ten pristál priamo v lapačke Rajka.

48:16
    Rajko zachytil puk po strele Wernbloma, ale ten následne ešte zbytočne sotil do svojho súpera a takmer vylolal potýčku.

47:31
    Rusko dalo gól!
    Ruský kapitán KLIM KOSTIN sa predviedol skvelou individuálnou prácou, puk si potiahol pred brankára a vymiešal si ho, aby napokon okolo betónu pohodlne zakončil po ľade. Asistencie: Michail Bicadze, Jaroslav Alexejev.

46:39
    Rusi si prevzali puk na svoje hokejky vo vlastnej obrannej tretine a pokúsia sa o rozohrávku. Rozhodne to ale nebudú mať ľahké, pretože Švédi prehusťujú stred klziska.

45:38
    Ruskí hráči opäť prešli do pásma svojho súpera, odkiaľ strieľal Marušev, ale nebol presný.

45:05
    Muranov sa pretlačil do útoku stredom pásma sám proti trojici svojich súperov, ale zakončiť už napokon nedokázal.

43:58
    Rusi sa vrátili do útoku a Alexejev vystrelil od modrej čiary, ale Eriksson jeho pokus videl a zrazil ho vedľa svojej bránky.

43:16
    Hugg teraz predviedol rýchle nohy a peknú individuálnu prácu. Na konci akcie pálil z tiesnenej pozície, ale bránku minul.

42:44
    Rusi boli blízko ďalšieho gólu! Z pravého kruhu na vhadzovanie veľmi tvrdo vypálil Samorukov, ale jeho pokus chytil Eriksson do lapačky.

41:51
    Rusi chceli rozohrať od svojej bránky prudkou kolmicou, ale tú nikto nezachytil a puk doletel iba na zakázané uvoľnenie.

40:51
    Rusi sa však z pásma nevysťahovali a skúsili to aj strelecky. Od útočnej modrej čiary pálil Geleňuk, no Eriksson jeho pokus hladko schoval v lapačke.

40:22
    Švédsky brankár si vykorčuľoval spomezdi troch žrdí a pomohol svojmu tímu s rozohrávkou.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:41
    Hugg sa natlačil priamo pred osamoteného ruského gólmana a pokúšal sa spod neho vydolovať puk, ale napokon nebol úspešný.

39:00
    Začala sa posledná minúta tejto tretiny. Pri puku sú Švédi.

38:10
    ROzdiel skóre je už iba trojgólový. Rajko teraz po nepríjemnej strele spoza kruhu puk iba vyrazil pred sebam odkiaľ pohodlne do odkrytej časti siete dorážal EMIL BEMSTRÖM. Asistencie: Fabian Zetterlund, Erik Brännström.

37:50
    Demin sa teraz vo vlastnom útočnom pásme pri mantineli sám pokúšal zobrať puk trojici súperov, ale nemohol byť úspešný.

37:10
    Hugg si teraz prevzal puk v stredom pásme a rýchlo vletel do útoku. Po svojej ľavej ruke videl Miketinaca, tak mu skúsil prihrať, ale pred ním puk zastavila ruská defenzíva.

36:06
    Rusi chceli rozohrať útočnú akciu z vlastnej obrannej tretiny, ale dopustili sa iba nepresnej prihrávky a zakázaného uvoľnenia.

35:22
    Švéd Brännström sa pekne natlačil až k bránke súpera a z uhla v tiesnenej pozícii zakončoval, ale napokon mieril iba nad hornú žrď.

34:47
    Rusov pri pokuse o prechod do útočnej tretiny zastavil iba ofsajd na modrej čiare. Hra sa prerušuje a nasledovať bude vhadzovanie v strednom pásme.

34:36
    Švédsko prečkalo vlastnú početnú nevýhodu bez inkasovania a môže pokračovať v plnom počte. Druhá tretina sa chýli ku koncu.

33:24
    Švédi puk vyhodili cez všetky čiary a môžu prestriedať.

33:07
    Rusi sa usadili v útočnom pásme, ale k strele sa zatiaľ nedostali. Samorukov skúšal prihrávať medzi kruhy Baranovovi, no bezúspešne.

32:36
    Vylúčenie v tíme Švédsko (Elvenes – 2 min., držanie).

31:40
    Rusko sa presunulo do svojej útočnej tretiny. Svečnikov sa snažil dostať k dorážke, ale mal zblokovanú hokejku a napokon sa puku ani nedotkol.

30:55
    Rusi chceli rýchlo rozohrať novú útočnú akciu, ale prihrávka im vôbec nesadla a puk vyhodili iba na zakázané uvoľnenie.

30:27
    Wernblom sa teraz preštrikoval do pásma súpera a chcel aj zaknčovať, ale bol pritlačený k mantinelu a nedokázal to.

30:00
    Polovica riadnej hracej doby je za nami a my musíme konštatovať, že tento duel sa už zrejme iba dohrá. Nepredpokladáme, že by sa Švédi pokúsili o zázračnú otočku.

27:53
    Hokejisotm v žlto-modrých dresoch sa napokon podarilo znížiť! Postaral sa o to ERIK ATERIUS, ktorý dostal prihrávku, keď stál osamotený pred bránkou, trochu sa pohral s pukom a potom ho zavesil pod hornú žrď. Asistencia: Marcis Sylvergård.

27:13
    Aj Švédi to teraz skúsili v ofenzíve, ale nepodarilo sa im znížiť. Peknú krížnu prihrávku poslal Miketinac na Wernbloma, ale ten puk nespracoval.

25:56
    Rusi napoko pridávajú aj svoj piaty presná zásah. Od modrej čiary teraz prišla krátko po buly dobrá strela, ktorú MAXIM MARUŠEV šikovne tečoval a nedal tak Erikssonovi žiadnu šancu na zákrok. Asistencie: Dmitrij Samorukov, Daniil Lobanov.

25:51
    Po pokračujúcej ruskej aktivite sa teraz puk stratil niekde pod hlúčikom tiel pred švédskou bránkou a hra sa prerušuje.

25:03
    Švédsko sa počas svojho oslabenia dokázalo ubrániť a môže pokračovať v plnom počte.

24:36
    Rusi to napokon skúsili prihrávkou priamo pred bránku, kde bol Kostin, ale jemu zakončenie nesadlo a priestor troch žrdí prestrelil.

24:14
    Rusi sa presunuli späť do pásma po tom, čo Rubinčik prihrávkou cez strednú tretinu našiel kapitána Kostina. Uvidíme, či hokejisti v červených dresoch niečo vymyslia.

23:48
    Švédi dokázali puk vyhodiť zo svojej obrannej tretiny a pokračujú v dobrej defenzíve.

23:03
    Vylúčenie v tíme Švédsko (Dahlin – 2 min., podrazenie).

22:54
    Zaujímavá šanca Švédov! Zetterlund krížne prihrával z ľavého kruhu priamo pred bránku, ale tam Wernblom na puk nedosiahol.

21:47
    Úspešná nebola ani ďalšia strela švédskych hráčov, ktorá teraz zblokovaná skončila až na ochrannej sieti.

21:06
    Švédi sa pretlačili až do útoku, kde to Johannson skúsil zakončením bekhendom, ale to mu vôbec nevyšlo.

20:55
    Po zmene strán sa na hracej ploche nedeje nič výnimočnejšie. Sledujeme hokej prelievajúci sa zo stany na stranu.

20:14
    Čechoviš potiahol puk do útoku a skúšal zakončiť z ľavej strany, ale bránku minul.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina je minulosťou. Videli sme v nej jasnú prevahu Ruska, ktoré využilo takmer každú svoju šancu na skórovanie.

Pomer striel: 6:9.
    Druhá tretina sa začne približne o 15:44.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:43
    Švédski hokejisti sa vrátili späť do tretiny. Dahlin to skúšal strelou bez prípravy z pravého kruhu, ale jeho pokus skončil úplne mimo bránky súpera.

19:04
    Rusku sa puk podarilo dostať do stredného pásma. Rusi musia útočnú tretinu opustiť.

18:50
    Švédi sa ihneď usadili v tretine a Elvenes to skúšal aj strelecky, ale bránku prepálil.

18:06
    Vylúčenie v tíme Rusko (Čechovič – 2 min., sekanie).

18:06
    Svečnikov obkrúžil bránku súpera a chcel prihrávať spoluhráčom do lepšej pozície, ale rozhodca napokon bude vylučovať.

17:19
    Svečnikov sa chcel natlačiť pred bránku, ale po súboji s obrancom spoločne so svojím súperom nezavinene spadol a na ľad zrazzili aj olmana Erikssona. Hra sa musí prerušiť.

16:53
    Rusi opäť zakladali novú útočnú akciu. Na jej konci sa Marušev pokúšal prihrávať z veľkého uhla z pravej strany, ale trafil iba bočnú konštrukciu.

16:12
    Ruskí hráči prenikli späť do pásma súpera. Toropčenko tam puk po ľade iba posunul k bránke, ale Eriksson si ho radšej prikryl lapačkou.

14:50
    Rusi si zo súpera robia trhací kalendár, ANDREJ SVEČNIKOV pridáva svoj druhý gól v tomto zápase, stalo sa tak po peknej krížnej prihrávke do ľavého kruhu. Asistencie: Alexej Lipanov, Dmitrij Samorukov.

14:15
    Na opačnej strane klziska sa skvelou individuálnou prácou predviedol Rubinčik. Najskôr naznačil strelu, potom si obhodil obrancu a puk chcel po ľade pretlačiť do siete, ale Eriksson si dal pozor.

13:33
    Švédi sa predsa len dostali do pásma a skúsili to strelecky. Z pravého kruhu zakončoval Wernblom, ale mieril iba do lapačky svojho súpera.

12:20
    Švédi sa pokúšajú nabudiť, ale je to pre nich veľmi náročné. Rusko pristúpilo k duelu oveľa zodpovednejšie.

10:53
    Švédsky tréner si vyžiadal oddychový čas a zároveň vymenil brankára. Söderblom zápas dopozerá zo striedačky, medzi tri žrde nastupuje Eriksson.

10:53
    Máme tu aj tretí gól vo švédskej sieti. Postaral sa oň DANIIL LOBANOV, ktorý osamotený pred bránkou po krížnej prihrávke nemohol zaváhať. Asistencie: Nikita Šaškov, Alexander Alexejev.

10:41
    Mohli byť znížené! Švédi zaskočili obranu súpera, Elvenes krížne našiel Miketinaca a ten striieľal, ale našťastie pre Rusko nebol presný.

09:51
    Rusi sa do pásma rýchlo vrátili a dobre sa tam rozostavili. Baranov dostal prihrávku na útočnú modrú čiaru a ihneď pálil, ale mieril iba nad bránku súpera.

09:19
    Svečnikov chcel preniknúť do pásma pri pravom mantineli, ale bol prudko narazený na plexisklo a o puk prišiel.

07:58
    Švédi sa rozhodne nechcú brániť, ale aktuálne nemajú inú možnosť. Puk sa im darí maximálne vyhadzovať do stredu klziska.

07:40
    Rusi sa vrátili do pásma a aj naďalej si zápas užívajú. Kostin puk dostal pred bránku a posunul ho Alexejevovi, ale ten iba tese minul.

05:23
    Švédsko sa nedokázalo ubrániť a môže hrať v plnom počte.

05:23
    Rusi vyhrávajú o dva góly! Úspešným strelcom je IVAN ČECHOVIČ, ktorý doieravo vyškriabal puk pri pravej žrdi a dostal ho za čiaru. Asistencie: Andrej Svečnikov, Benjamin Baranov.

04:41
    Do útoku si to napoko namieril Lipanov a skúsil to zakončením z ľavého kruhu, ale trafil iba betón Söderbloma.

04:20
    Švédi puk vyhodili z pásma a ich súper musí začínať novou útočnou akciou.

03:57
    Vylúčenie v tíme Švédsko (Wernblom – 2 min., sekanie).

03:50
    Skóre tohto duelu je otvorené! Postaral sa o to ANDREJ SVEČNIKOV nenápadnou strelou po prechode do útoku. Puk umiestnil presne k bližšej žrdi. Asistencia: Alexej Lipanov.

03:20
    Ruskí hráči dokázali po buly vyhodiť puk zo svojej obrannej tretiny a ešte ho aj tečovali, takže z toho zakázané uvoľnenie nie je.

02:52
    Švédi sa prvýkrát v zápase dostali do útočného pásma a ihneď to skúsili strelecky. Z ľavej strany vystrelil Wennlund, ale jeho pokus Rajko dobre videl a zneškodnil ho.

02:10
    Rusi sú v úvode aktívnejší. Do útoku chcel teraz po pravej strane preniknúť Toropčenko, ale pri mantineli bol zastavený.

01:06
    Veľmi zaujímavá situácia! Galeňuk vystrelil od útočnej modrej čiary a jeho puk bol na dvakrát tečovaný. Brankárovi Söderblomovi sa napokon od ramena odrazil iba za bránku.

00:54
    Videli sme prvé zakončenie v tomto zápase. Priamo pred bránku sa natlačil Alexejev a vystrelil, ale iba do betónov Söderbloma.

00:23
    Prvé buly vyhrali hokejisti Ruska a puk dostali do útočnej tretiny, ale tam sa im s ním nič vymyslieť nepodarilo.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Švédsko: Eriksson (Söderblom) – Liliegren, Björkman, Walfridsson, Brännström (A), Dahlin, Hedberg, Aterius, Berg, Zetterlund, Hugg (C), Lundeström – Elvenes, Miketinac, Wernblom – Johansson, Tjernström, Sylvergård – Ringsby, Bemström, Wennlund

Rusko: Rajko (Melnikov) – Samorukov, Baranov, Galeňuk, Rubinčik (A), Alexejev (A), Kalabuškin, Anochovskij, Ljachov – Svečnikov, Lipanov, Čechovič – Kostin (C), Bicadze, Alexejev – Toropčenko, Demin, Muranov – Šaškov, Marušev, Lobanov

Rozhodca: Kubuš, J. Konc – Výleta, Stanzel.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní posledného bratislavského zápasu prestížneho mládežníckeho turnaja Ivan Hlinka Memorial Cup. Na Slovensku dnes uvidíme súboj o tretie miesto, v ktorom sa proti sebe postavia hokejoví dorastenci Švédska a Ruska.

Oba celky odohrali základnú skupinu práve v Bratislave a oba majú za sebou veľmi trpký včerajšok. Švédi našu skupinu vyhrali pred druhými Rusmi iba o celkové skóre a počas štvrtka sa museli presunúť do Česka, kde v Břeclavi v semifinále vyzvali domácich Čechov, ale podľahli im 1:2 v predĺžení. Rusi ostali v Bratislave a ich súperom boli hráči USA, víťazi břeclavskej skupiny. Aj tento duel sa rozhodoval až v predĺžení, po ktorom Američania vyhrali celkovo 4:3.

Bratislavskú časť turnaja teda uzavrie súboj, ktorý ju otvoril. V pondelok sme totiž ako prvých sledovali práve Švédov s Rusmi, ktorí predviedli svižný vstup a celkovo štyri góly. Až o tri z nich sa vtedy postarali hokejisti troch koruniek, takže Švédsko si prvé tri body pripísalo po triumfe 3:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Veronika Pancuráková

Branky a nahrávky: 28. Aterius (Sylvergård), 39. Bemström (Zetterlund, Brännström), 54. Hugg (Lundeström) – 4. Svečnikov (Lipanov), 6. Čechovič (Svečnikov, Baranov), 11. Lobanov (Šaškov, Alexejev), 15. Svečnikov (Lipanov, Samorukov), 26. Marušev (Samorukov, Lobanov), 48. Kostin (Bicadze, Alexejev)

Rozhodčí: Kubuš, J. Konc – Výleta, Stanzel