Třinec – Vítkovice 4:3 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 13.08.2016, 18:00 • Werk Arena, Třinec (kapacita: 5 200 diváků) • STEEL CUP

Dominik Kafka před Hamerlíkem zpomalil a propálil jej pod betonem. Vítkovice vítězí v doplňkových nájezdech. (20:23:21)

Střela Vladimíra Draveckého se od Dolejšovy lapačky zvedla do horní tyče a mimo branku.

Skóre je tedy nerozhodné 1:1, pořadí se otáčí.

Jakub Petružálek střílel mezi betony, Dolejš chytá.

Na druhé straně odpovídá David Květoň, který si počkal na pohyb Hamerlíka a trefil horní roh.

Aron Chmielewski jel hodně rozvážně, z bezprostřední blízkosti pak poslal kotouč pod horní tyč Dolejšovy branky!

Patrik Zdráhal si najel hodně ze strany, v brankovišti ale nedokázal dotáhnout kličku k dokonalosti.

Kamil Kreps zkusil bekhendový blafák, Dolejš byl dostatečně rychlý.

Nájezdy zahájil Petr Kolouch. Hamerlík si počkal na jeho střelu mezi betony.

Na řadu každopádně ještě přijdou doplňkové samostatné nájezdy, na obou stranách uvidíme tři série.

65:33
    Třinec právě vstřelil branku!
    Prodloužení končí velmi rychle, trojice Irgl – Adamský – Roth dostala hosty pod velký tlak, který končí rozhodující trefou! Roth nejprve trefil tyč, kotouč se ale poté dostal ke ZBYŇKU IRGLOVI, který střelou do levého horního rohu přisoudil Ocelářům druhý bod! Asistence: Martin Adamský, Vladimír Roth.

60:01

Prodloužení 3 na 3 začne za pár okamžiků.

Také poslední dvacetiminutovka nabídla po jedné přesné trefě na obou stranách, skóre je tedy i po šedesáti minutách nerozhodné. Po krátké pauze přijde na řadu pětiminutové prodloužení.

60:00

59:52
    V samotném závěru ještě Dolejše vyzkoušel Rákos, hostující brankář byl úspěšný.

59:22
    Vítkovickou snahu o dobytí třinecké třetiny zastavuje ofsajd.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 6. Nosek (Kovařčík M., Dravecký), 26. Adamský (Kane, Doudera M.), 48. Roth (Linhart, Kane), 66. Irgl (Adamský, Roth) – 14. Němec (Tomi, Illéš), 30. Tomi (Adamík), 52. Vandas (Bail)

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Linhart, Roth (A), M. Doudera, Hrabal, Jank (A), Nosek, Kozák, Galvas – Adamský, Kane, Irgl – Š. Ružička, Kreps, Petružálek (C) – Dravecký, M. Kovařčík, Chmielewski – Rákok, Marosz, Hrňa. Trenér: Vladimír Kýhos.
    HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Bartošák) – Urbanec, Sedlák, Krenželok, Klok, Kovář (A), Bail, Rudl, Adamík – D. Květoň (A), Vandas, Kolouch (C) – Němec, Illéš, Tomi – Seidler, Slováček, Gřeš – Kafka, Jáchym, Zdráhal. Trenér: Jakub Petr.

Rozhodčí: Baluška, Kubičík – Konvička, Tvrdoň