Portugalsko – Německo 0:4 (kon.) | Nigérie – Dánsko 2:0 (kon.)
Nigérie
2:0 (1:0)
Dánsko
Sobota 13.08.2016, 21:00 • Itaipava Arena Fonte Nova, Salvador • Olympijské hry - muži • Čtvrtfinále
Sledujte:

A stejně tak se s Vámi pro dnešek loučím i já. Děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a těším se zase na další společné sledování on-line přenosů, na počtenou! (22:58:30)

Druhé čtvrtfinálové utkání v rámci olympijského fotbalového turnaje mužů je za námi, Nigérie potvrdila roli favorita a zaslouženě postupuje do semifinále. Ve druhém poločase si Nigerijci nejenže dokázali pohlídat vedení, ono se jim také povedlo náskok navýšit, když si v 59. minutě naskočil na Mikelův rohový kop Aminu Umar a hlavou vsítil druhý gól Afričanů. Dánové se ve druhé půli nezmohli takřka na nic a s turnajem se tak loučí.

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 10:2. Rohy: 8:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:13.

90+3

90+3
    William Troost-Ekong zkusil ránu z dobrých 35 metrů, nepřekvapivě mířil úplně mimo. Moc ho to ale trápit nemusí, společně se svými spoluhráči bude bojovat o cenné olympijské medaile.

90+3
    Běží poslední minuta utkání, Nigérie zase okupuje polovinu Dánska a stále útočí.

90+2
    Casper Nielsen fauloval beka Abdullahiho, Nigerijci už jistě postoupí do semifinálových bojů.

90+1
    Nad rámec druhého poločasu se budou hrát tři minuty.

90
    Popoola Saliu se do dějin zápasu zapsal prakticky hned po příchodu na hřiště, když fauloval Vibeho.

89
    Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází Imoh Ezekiel, přichází Popoola Saliu.
    88. Krásná akce Nigerijců.

88
    Krásně to teď sehráli Nigerijci, jak jinak než z pravé strany. Ajayimu se ale hrubě nevyvedlo zakončení, balon prolétl vysoko nad břevnem.

86
    Casper Nielsen se náhle zjevil sám ve vápně Nigérie a navíc i s balonem u nohy, ale na jeho nahrávku nedokázal Lasse Vibe zareagovat, takže nebezpečí pro Daniela se opět nekoná.

85
    Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází Azubuike Okechukwu, přichází Ndifreke Udo.
    Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází Umar Sadiq, přichází Oluwafemi Ajayi.

84
    Tak dlouho držel Ezekiel na zádech Gomese, až jej dánský obr málem zadupal do země. Je pískáno a Nigerijci střídají.

83
    John Obi Mikel rozehrál nakrátko, ale jeho spoluhráči se z této pozice nikam nedostali.

82
    Aminu Umar dovedným slalomem získal prostor a vytvořil skulinku v obraně Dánska. Pak přenesl hru na Ezekiela a vše vyústilo ve zblokovanou ránu Usmana Mohammeda – následovat bude rohový kop.

81
    Obrana Nigérie odolala dalšímu útoku Evropanů, avšak následný přechod do útoku se fotbalistům v zeleném nevyvedl.