USA – Česko 6:1 (kon.)
USA
6:1 (1:1, 3:0, 2:0)
Česko
Sobota 13.08.2016, 02:15 • Dr Pepper StarCenter Arena, Frisco • Reprezentace do 17 let

Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc, či dobré ráno! (04:35:46)

Zápas je u konce, Češi U17 domácího favorita dokázat nezaskočili, ačkoliv hráli velké množství přesilových her.

Do vedení šlo USA při výborném vstupu již po 85 sekundách, kdy se prosadil Devlin McCabe. Češi se osmělili zhruba v polovině první třetiny a přišlo vyrovnání, které zařídil brněnský útočník Adam Gajarský.

Druhá třetina už ale českému týmu vůbec nevyšla. Nejprve se dokázal prosadit Matt Gould, který vrátil Spojeným státům vedení. Necelých pět minut před koncem prostřední dvacetiminutovky využil přesilovou hru Ryan Savage a o necelou půlminutu později upravil na 4:1 Stanislav Demin.

Do třetí třetiny vstoupili domácí v oslabení, které ale ubránili a vzápětí navíc dokázali skórovat. A byl to právě z trestné lavice se vracející Gavin Hain, který jako pátý hráč v utkání prostřelil Lukáše Dostála. Gólovou tečku za zápasem udělal v předposlední minutě Blake McLaughlin, Američané tedy porazili český výběr U17 6:1.

Střely: 45:26 (12:9, 24:6, 9:11)
    Přesilovky: 1/3 – 0/8

58:10
    USA právě vstřelilo branku!
    A inkasujeme bohužel i šestou branku. Brněnského gólmana Lukáše Dostála překonává i ve velmi dobré formě hrající BLAKE MCLAUGHLIN, 6:1! Asistence: Devlin McCabe.

57:27

55:27
    Vyloučení v týmu USA (Devlin McCabe – 2 min., sekání).

54:14

52:14
    Vyloučení v týmu USA (Matt Gould – 2 min., podražení).

49:02

47:02
    Vyloučení v týmu USA (Stanislav Demin – 2 min., krosček).

41:19
    Pátá branka v síti Lukáše Dostála. Jen 11 sekund po návratu z trestné lavice zvyšuje na čtyřbrankový rozdíl GAVIN HAIN! Asistence: Jack Randl.

41:08

40:01

Druhá dvacetiminutovka se už českému výběru vůbec nevydařila. Ve 27. minutě poslal Spojené státy do vedení Matt Gould. V čase 35:23 využil přesilovou hru Ryan Savage a o necelou půl minutu později přidal čtvrtou branku domácích Stanislav Demin. Amerika tedy vede 4:1.

Střely: 36:15

Další třetina začne přibližně ve 4:05.

40:00

39:08
    Vyloučení v týmu USA (Gavin Hain – 2 min., napadení).

38:50

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 2. McCabe, 27. Gould (Randl, Drury), 36. Savage (Walsh, Semik), 36. Demin (Malone, Foskey), 42. Hain (Randl), 59. McLaughlin (McCabe) – 14. Gajarský (Had)

USA: Deridder (Saville) – Demin, Foskey, Frisch, Krygier, Semik, Smith – Davidson, Drury, Gould, Hain, Helgeson, Kiefiuk, Malone, McCabe, McLaughlin, Randl, Savage, Walsh.
    Česko: Dostál (Kolář) – Malík, Bernáth, Adámek, Klejna, Dluhoš, Dajčar, Kowalczyk, Had – Gajarský, Jeník, Lauko, Střondala, Kropáček, Arnošt, Blümel, Kvasnica, Pavel, Dobiáš, Plášek, Koblížek.