Vítkovice – Kärpät 2:4 (kon.) | Košice – Bern 3:6 (kon.) | Junosť Minsk – Mladá Boleslav 4:3 (kon.)
Zürich – Ingolstadt 2:0 (kon.)
HC Košice
3:6 (0:1, 1:2, 2:3)
SC Bern
Úterý 16.08.2016, 18:00Hokejová Liga mistrů • Skupina M

Utkání právě skončilo. Jako vítěz odchází favorizovaný celek SC Bern. Slovenský tým podlehl svému soupeři 3:6. (20:30:03)

58:42 Mark ARCOBELLO - 3:6

58:42
    Bern právě vstřelil branku!
    MARK ACOBELLO dává po pěkné akci gól hostujícího celku. Tento zkušený hráč pravděpodobně stanovil konečný výsledek tohoto zápasu.

58:15
    Bern má kotouč pod kontrolou a nedovolí soupeři žádné větší útočné akce.

57:23
    Vyloučení v týmu HC Košice (Šedivý – 2 min., nedovolené bránění).

56:25
    Košice se snaží hrát aktivně, kombinují, zkouší to individuálně, ale zatím marně hledají recept na obranu soupeře.

55:00
    Pět minut do konce hrací doby. Bern vede o dva góly a nyní hraje styl hry, který mu vyhovuje. Kontroluje hru a nepouští soupeře do šancí.
    53:52 Tibor VARGA - 3:5

53:52
    Košice vstřelily branku!
    TIBOR VARGA se dostal k odraženému kotouči a trefil se parádně. Slovenský tým snižuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Peter Bolton, Martin Dudáš.

53:17
    Vyloučení v týmu SC Bern (Undersander – 2 min., držení hole).
    52:53 Alain BERGER - 2:5

52:53
    Nyní to už bude mít slovenský klub velmi složité. Na první pohled nenápadná střela končí gólem. Kopřiva kotouč neudržel před brankovou čárou. Prosazuje se ALAIN BERGER. Asistence: Luca Hischier, Martin Plüss.

52:31
    Diváci si zápas užívají, i přes nepříznivý výsledek fandí velmi hlasitě.

51:15
    Z pohledu domácího celku plyne čas ve třetí třetině velmi rychle. Na případné vyrovnání mají devět minut.

50:00
    Do konce základní hrací doby zbývá deset minut a rozdíl ve skóre jsou stále dva góly.

49:20
    Bern se dlouhou dobu bránil, slovenský tým je aktivnější. Bern však držel soupeře ve vzdálenosti, ze které lze branku ohrozit jen těžko.

48:15
    Diváci podporují neúnavně domácí tým. Košice stále hrají aktivně, ale momentálně nemohou najít recept na trvalejší tlak.

47:55
    Bern se na druhé straně dostal do velké šance, ale svou příležitost proměnit nedokázal.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 31. Hrčina (Dudáš, Boltun), 45. Boltun (Hričina), 54. Varga (Bolton, Dudáš) – 2. Hischier (Berger), 21. Moser (Plüss), 35. Bodenmann, 41. Moser (Untersander, Blum), 53. Berger (Hischier, Plüss), 59. Arcobello

HC Košice: Kopřiva (Habal) – Vašíček, Deyl, Dudáš, Šmach, Šedivý, Matejka, Jankovič, Hričina – Bicek, Bartánus, Klíma – Suja, Bartoš, Spilar – Varga, Hruška, Hovorka – Boltun, Šoltés, Milý
    SC Bern: Aebi (Genoni) – Blum, Kamerzin, Jobin,Untersander, Noreau, Gerber, Kreis, Krueger – Ebbett, Bodenmann, Moser – Rufenacht, Arcobello, Scherway – Plüss, Hischier, Berger – Müller, Reichert, Gandegger

Rozhodčí: Baluška (SVK), Zrnic (SLO) – Korba, Výleta (obaja SVK)