Kladno – Třebíč 5:1 (kon.) | Trnava – Skalica 4:2 (kon.) | Litvínov – Slavia 1:2 (2:3 po s.n.)
Most – Kadaň 3:2 (kon.) | Martin – Trenčín 4:1 (kon.) | Žilina – Poprad 4:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Žďár n/S 4:3 (kon.) | Nový Jičín – Opava 5:2 (kon.) | Kopřivnice – Val. Meziříčí 3:6 (kon.)
Kobra – Trutnov 4:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Jindř. Hradec 0:0 (zruš.) | Kolín – Jablonec n/N 3:1 (kon.)
Klatovy – Plzeň 4:9 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 4:2 (kon.) | SHK Hodonín – Technika Brno 4:5 (0:1 po s.n.)
Zlín – Znojmo 6:2 (0:1 po s.n.) | Motor ČB – Chabarovsk 4:5 (po pr.) | Prostějov – Havířov 2:2 (nedohr.)
Benátky n/J – Litoměřice 1:3 (kon.) | HC Slovan – Záhřeb 2:2 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
4:5 (0:2, 1:1, 3:1 - 0:1)
Amur Chabarovsk
Úterý 16.08.2016, 18:00 • Budvar aréna (kapacita: 6 421) • Přípravné zápasy

V Budvar aréně se dnes očekával atraktivní zápas a tak se také stalo. Ruský celek byl sice v první třetině lepší a vypracoval si dvoubrankové vedení, to však Motor dokázal především zásluhou skvělé třetí třetiny smáznout. Jihočeši klidně mohli v posledních minutách utkání rozhodnou, ale nestalo se a v prodloužení nakonec zvítězil Chabarovsk. Ten byl v prodloužení opravdu o něco lepším týmem.

Jihočechům se tedy odveta za loňskou porážku 1:2 nepodařila. I přesto mohou mít svěřenci Antonína Stavjani z utkání dobrý pocit. Myslím, že i fanoušci si dnes přišli na své. (20:20:42)

62:01
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Amur byl v prodloužení aktivnější a stává se vítězem zápasu. KIRILL KAPUSTIN využil nepozornosti domácích obránců, Bláhu si položil forhendovým blafákem, a poté ještě zvládl zvednout puk dostatečně vysoko na to, aby jej přehodil. Asistence: Oleg Li.

61:30
    Přes celé kluziště po levém mantinelu projel Mitch Fillman, ale nedokázal vystřelit na branku. Na to už neměl sil.

60:26
    Amur hraje ve čtyřech. Po přerušení hry se bude pokračovat ve hře tři na tři.

60:23
    Rána Jakuba Suchánka od modré čáry minula branku.

60:01

Tak to byla opravdu jízda! Závěrečné minuty v Budvar aréně dostaly do varu snad všechny přítomné. Motor v posledních třech minutách vyrovnal nepříznivý stav a klidně mohl ještě utkání rozhodnout. Nyní uvidíme pětiminutové prodloužení a hrát by se mělo tři na tři. Vzhledem k vyloučení Chabarovsku ale bude hrát Motor ve čtyřech.

60:00

59:49
    Motor se však nyní nemůže dostat do soustavného tlaku, zastavil je ofsajd.

58:26
    Motor pokračuje v tlaku a vykoledoval si faul! Alexej Byvalcev bude vyloučen za podražení. To budou těžké chvíle pro Amur.

57:47
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Tak tohle si České Budějovice opravdu zasloužily! Nejprve totiž ve stoprocentní šanci po Strakově přihrávce neuspěl Nouza, kterému byla před odkrytou klecí v poslední chvíli nadzvednuta hokejka. Vzápětí tlak pokračoval a puk se dostal na modrou čáru. Tam chvíli JAKUB SUCHÁNEK nevěděl, co s ním, ale udělal tu nejlepší možnou věc – poslal jej na branku. Kotouč propadl výstrojí Pečurskému za záda. Asistence: Josef Straka.

57:14
    Českobudějovičtí mají velký tlak. Jednu pořádnou šanci měl Mitch Fillman, Pečurského lapačka ale čarovala ve vzduchu.

56:35
    Výborně! Motor zakombinoval při dvojnásobné přesilové hře a zaslouženě snižuje na rozdíl jediné branky. Vráblík z modré čáry přihrál dolů Strakovi, který okamžitě posílal puk do mezikruží, kde číhal připravený MARTIN HEŘMAN. Důrazný forvard Jihočechů ranou z první skóruje! Asistence: Josef Straka a Roman Vráblík.

56:00
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Kolář – 2 min., držení protihráče).
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Pěrvušin – 2 min., podražení).

56:00
    Dušan Žovinec se v signalizované výhodě skvěle protlačil přes dalšího hráče před bránu a vynutil si další faul. Motor bude hrát dvě minuty pět na tři!

54:48
    Hraje se v pásmu Motoru, Bláha měl pár těžkých zákroků.

54:11
    Krásná akce tentokrát před Bláhou. Zohorna nabil na střelu Kuuselovi, který tvrdě pálil, ale Bláha se na jeho dělovku stihl včas přemístit.

53:11
    A znovu velká šance Jihočechů. Kapitán Lukáš Květoň mohl dát důležitý gól, ale jeho ránu dezorientovaný Pečurskij vyrazil! Květoň teď vztekle udeřil hokejkou do mantinelu.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 29. Čermák (Žovinec), 47. Čemák (Pýcha), 57. Heřman (Straka, Vráblík), 58. Suchánek (Straka) – 9. Vl. Ušenin (Vj. Ušenin), 11. Kuusela (Aťušov, Ramstedt), 27. Kondratěv, 50. Zub (Zohorna, Kuusela), 63. Kapustin (Li)

Banes Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Fillman, Žovinec, Suchánek (A), Vráblík, Zíb, Pýcha, Mazanec – Čermák, Pajič, Chovan – Nouza (A), Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Květoň (C) – Guman, Škoda, Kuchejda – Babka
    Amur Chabarovsk: Pečurskij (Metsola) – Kamalov, Kolář, Zub, Aťušov (C), Grišin, Kondratěv, Kosmačjov, Ljutov – Ugarov, Taratuchin (A), Pěrvušin – Zohorna, Ramstedt, Kuusela (A) – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Li – Rajsov, Byvalcev, Kapustin – Železňov, Maslov

Rozhodčí: Souček – Flegl, Zíka

Diváci: 3 400