Liberec – TPS 1:2 (2:3 po s.n.) | Sparta – Cracovia 5:4 (kon.) | Rauma – Zürich 2:3 (1:0 po s.n.)
Kärpät – Vítkovice 1:0 (po pr.) | Zug – IFK Helsinky 2:1 (kon.)
HC Sparta Praha
5:4 (2:1, 2:2, 1:1)
Comarch Cracovia
Pátek 26.08.2016, 18:00 • O2 arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina O

Oba celky již absolvovali rozlučku se svými kotly a odebrali se do útrob vysočanské arény. Tímto se Vámi loučím i já a u dalšího online komentáře na shledanou! (20:26:07)

Po napínavém průběhu si vítězství za tři body připisuje Sparta, což jí zajišťuje postup do play-off ze skupiny O. Ve třetí třetině na 4:4 dokázal vyrovnat Filip Drzewiecki. Snahu Krakova ale utnul v 56. minutě v přesilové hře Tomáš Netík, pro kterého to byl již šestý přesný zásah v letošní sezóně CHL.

Sparta svého soupeře dnes jednoznačně přestřílela, za což mluví jasně poměr střel 65:14!

59:13
    Sparťané nepouští hosty k puku.

58:47
    Krakov už nemá moc sil na další otočení skóre, vyhazuje na zakázané uvolnění. Radziszewski tak zatím zůstává na ledě.

57:36
    Vrána byl vítězný na buly a Klimek zkoušel hned z první střílet z levého kruhu na krakovskou bránu, polský maskovaný muž ale pozorně vyrazil.

56:30
    Nyní na ledě končí sparťan Uher, na němž leží polský gólman Radziszewski, domácí hokejista se však zvedá a odjíždí bez pomoci.
    55:30 NETÍK - 5:4

55:30
    Sparta právě vstřelila branku!
    Pražskou O2 arenou zní "pátá". TOMÁŠ NETÍK skóruje podruhé během večera, kdy rychlá výměna puku na ose Hlinka – Forman přinesla v přesilovce přihrávku z mezikruží přesně střílejícímu Netíkovi. Asistence: Miroslav Forman, Jaroslav Hlinka.

55:13
    Vyloučení v týmu ComArch Cracovia Kraków (Kolarz – 2 min.).

54:30
    Radziszewski teď vytáhl několik výtečných zásahů, neujala se ani střela Klimka z mezikruží.

54:07
    Důrazný tlak do brány Netíka, Pecha a Kumstáta pátý gól Sparty nepřináší.

53:47
    Netík zakládal útok z obranného pásma, kdy poslal přihrávku Pechovi do útočné třetiny, Pechův pokus z levého kruhu gólman Krakova chytá.

52:05
    Dnešní utkání sleduje 2480 diváků.

52:05
    Urbanowicz měl namířeno na Pöpperleho, v souboji o puk s Barinkou ale končí puk v ochranné síti.

51:51
    Poláci již v pěti, ale vhazuje se před jejich bránou kvůli jejich icingu.

51:27
    Až ke konci oslabení Krakov vyhazuje kotouč do bezpečí.

50:28
    Netík čekal zcela osamocený na pravém kruhu, jeho střelu ale zneškodnil brankář Radziszewski vyražením.

Martina Nová

Branky a nahrávky: 1. Vrána (Ihnačák, Klimek), 1. Forman (Hlinka), 28. Pech (Kumstát, Forman), 31. Netík (Hlinka, Mikuš), 56. Netík (Forman, Hlinka) – 13. Slabon (Urbanowicz), 22. Chovan (Jenčík, Drzewiecki), 40. Kapica (Urbanowicz, Dziubinski), 45. Drzewiecki (Wróbel)

HC Sparta Praha: Pöpperle (Novotný) – Čajkovský, Piskáček, Eminger, Švrček, Hrbas, Mikuš, Gernát, Barinka – Ihnačák, Vrána, Klimek – Uher, Hlinka, Forman – Netík, Pech, Kumstát – Procházka, Černoch, Kudrna. Trenér: Jiří Kalous.
    Comarch Cracovia: Radziszewski (Łuba) – Dutka, Novajovsky, Iberer, Rompkowski, Kolarz, Wajda, Dąbkowski, Maciejewski – Šinágl, Dziubiński, Svitana – Kapica, Slabon, Urbanowicz – Drzewiecki, Chovan, Jenčík – Kisielewski, Wróbel, Domogala. Trenér: Rudolf Roháček.

Rozhodčí: Hunnius (GER), Úlehla (CZE) – Frodl (CZE), Lhotský (CZE)