Poprad – Pelicans Lahti 2:6 (kon.) | Örebro HK – Třinec 0:2 (kon.)
HK Poprad
2:6 (0:3, 2:0, 0:3)
Pelicans Lahti
sk Pátek 26.08.2016, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tatranský pohár

To je od nás pre dnešok z Tatranského pohára všetko, zajtra vám prinesieme posledné dva zápasy.

Pekný zvyšok večera. (20:36:21)

Najlepší hráči zápasu
    Lahti – Sebastian Repo
    Poprad – Martin Šúrek

Na nájazdy zvíťazilo Lahti.

Pelikáni z Lahti si v tretej tretine nenechali siahnuť na tri body a strelili ešte tri góly. Presné zásahy pridali Alanne, Sopanen a Repo. Lahti teda zvíťazilo 2:6 a keďže Třinec porazil Orebro, tak zajtra bude zápas Třinca s Lahti akýmsi finále turnaja.

Po zápase ešte nasledujú samostatné nájazdy, ktoré rozhodnú o pomocnom bode.

59:50
    V závere zápasu sme mali možnosť vidieť dvojitý pästný súboj. Aktérmi boli Cutting, Pietilä, Ježek a Tyrväinen. Všetci dostávajú tresty do konca zápasu.

59:06
    Pelikáni predvádzajú Popradčanom fínsku hokejovú školu. Domáci sa už poriadnu minútu ani len nedostali k puku.

58:04
    Rekonen našiel síce prihrávkou v medzikruží Heina, no následne mu poslal len mierne nepresnú prihrávku.

57:31
    Popradčania si záver stretnutia výrazne komplikujú. Za narazenie na mantinel dostáva dve minúty Ľubomír Dinda.

55:54
    Poprad si po naskočení Brejčáka zahrá presilovku. Aleksi Rekonen dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

Dnešné stretnutie sleduje 1 180 divákov.

55:34
    Pekná akcia pelikánov. Pöyhönen si pred bránkou vymenil puk s Heinom, ktorý sa dostal do zaujímavej šance, no Šúreka už prestreliť nedokázal!

54:58
    Domáci sa zatiaľ iba bránia. Hrajú totižto dlhý čas v oslabení a ešte len budú.

54:04
    Pelicans Lahti dáva gól!
    Lahti ešte zvyšuje svoje vedenie. SEBASTIAN REPO z pravého kruhu prudkou strelou švihom podstrelil gólmana Šúreka!
    Asistencia: Juhani Tyrväinen.

53:48
    Popradská trestná lavica sa začína pomaličky zapĺňať. Ján Brejčák dostáva dve minúty za hrubosť.

52:48
    Poprad sa bude brániť vo štvorici. Michail Potechin dostáva dve minúty za podrazenie. Trest na 10 minút dostal aj Adam Lapšanský, ktorý odstrelil puk.

52:36
    Obojstranné vylúčenie. Keevin Cutting a Miska Siikonen dostávajú po dve minúty za hrubosť.

52:28
    Kurali protihráčovi Toivolovi ukázal, že aj v našej lige sa hrá tvrdo. Čistým bodyčekom ho zložil k ľadu.

51:35
    Pietilä stihol na ľavom kruhu prenechať Tyrväinenovi, ktorý sa už však k následnej strele nedostal.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 30. Fabian (Zagrapan), 38. Mlynarovič (J. Brejčák, Štrauch) – 2. Alanne (Pöyhönen, Repo), 19. Pöyhönen (Repo, Puistola), 20. Tyrväinen (Sopanen), 49. Alanne (Repo), 50. Sopanen (Pietilä), 55. Repo (Tyrväinen)

HK Poprad: Šúrek (Pajpach) – Cutting, Kurali, Dinda, Fabian (C), Pokovič, Potechin, J. Brejčák, Šterbák – Lapšanský, Zagrapan, Výhonský – Lichanec, Mlynarovič, Tibenský – Bondra, Troliga, Gaudreault – Vašaš, Ježek, Štrauch
    Pelicans Lahti: Voutilainen (Juvonen) – Pietilä, Manelius, Leimu, Blood, Puistola, Lassen, Pöyhönen, Rukajärvi, Hovinen – Kangasniemi, Sopanen, Rekonen, Toivola, Tyrväinen, Björninen, Alanne, Siikonen, Koivisto, Erkinjuntti, Fomin, Vartiainen, Heino, Kivelä, Repo

Rozhodčí: Snášel – Bednár, Štofančík

Diváci: 1 180