Djurgården – Davos 6:0 (kon.) | Skellefteå – Kuopio 4:0 (kon.) | Frölunda – Pardubice 5:2 (kon.)
Nitra – Plzeň 2:1 (kon.) | Tappara – Lugano 1:3 (kon.) | Sheffield – HV71 2:5 (kon.)
Frölunda HC
5:2 (3:0, 0:2, 2:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 27.08.2016, 17:00 • Frölundaborgs Isstadion, Göteborg (kapacita 12044 míst) • Hokejová Liga mistrů • Skupina A

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (19:34:35)

Statistiky dnešního zápasu:

Střely na branku: 30:21
    Trestné minuty: 43:24
    Přesilové hry: 1/7-1/5

Branky a nahrávky: 6. Lundqvist (Sundström, Wellman), 6. Lehkonen (Figren, Carlsson), 13. Grundström (Donovan, Figren), 41. Wellman (Rosseli-Olsen, Nyberg), 60. Vesalainen (Grundström, Larsson) – 34. Klimenta (M. Kaut), 36. Sýkora (Schaus, Rolinek). Diváci: 2224. Rozhodčí: Holm (SWE), Kurmann (SUI) – Haster (SWE), Lundgren (SWE).

Pardubice byly dnes lepší jen jednu ze tří třetin, což na zisk bodů na těžké půdě švédské Frölundy nemohlo stačit. Domácí jasně dominovali první třetině, ve které se prosadili kapitán Lundqvist, Lehkonen a Grundström.

Ve druhé třetině Dynamo zlepšilo pohyb a nasazení a zaslouženě se dotáhlo na rozdíl jedné branky. Ve 34. minutě se po individuální akci prosadil Tomáš Klimenta a o chvíli později využil přesilovou hru kanonýr Petr Sýkora.

Do třetího dějství ovšem Frölunda opět vstoupila aktivně a hned v první minutě uklidnil domácí výborně hrající Wellman. V závěru pak ještě pojistil vítězství 5:2 gólem do prázdné branky Vesalainen.

Frölunda tak získává další tři body, na svém kontě jich má už sedm a už má tak jistý postup do prvního kola play off. Pardubice budou muset o postup zabojovat v utkáních proti německému Wolfsburgu.

59:59
    Po brance Vesalainena ještě došlo k potyčce hráčů na ledové ploše, ve které se hodně angažovali pardubičtí Schauss a Hodgman. Rozhodčí zřejmě ponechají situaci bez vyloučení.
    59:59 Kristian VESALAINEN - 5:2

59:59
    Frölunda právě vstřelila branku!
    Domácí v samotném závěru přidávají ještě pátou branku! Frölunda získala kotouč v obranném pásmu a do úniku se dostal KRISTIAN VESALAINEN, který byl sice dlouho hákován Schausem, nakonec ale dokázal poslat kotouč do prázdné branky! Asistence: Carl Grundström a Jacob Larsson.

59:42
    Oba týmy už hrají v plném počtu, Frölunda nyní zahrála puk na zakázané uvolnění. Nakonec se ale bude vhazovat ve středovém kruhu, jelikož k vyhození kotouče došlo v krátkém oslabení domácího týmu.

59:20
    Artturi Lehkonen netrefil prázdnou branku a Dynamo to tak ještě může zkusit.

59:01
    Už začala poslední minuta třetí třetiny, Pardubice stále bojují o vyrovnání.

58:35
    Mats Rosseli-Olsen mířil bekhendem na prázdnou pardubickou branku, hosté se ještě stihli vrátit.

58:12
    Dynamo se usadilo s pukem v útočném pásmu a snaží se kombinovat.

57:40
    Martin Růžička zůstává na střídačce, Pardubice tak budou hrát 5 na 4!

57:40
    Pardubický trenér Peter Draisaitl si před závěrečnými minutami bere oddechový čas.

57:40
    Síly na ledě se ovšem velmi rychle vyrovnají, ihned po buly totiž fauloval Simon Hjalmarsson a míří na trestnou lavici za hákování.

57:36
    Pardubice už to budou mít těžké s případným vyrovnáním, na trestnou lavici za zbytečný krosček totiž míří Petr Čáslava.

57:05
    Pardubice se nyní usadily s kotoučem v útočném pásmu, nahození Nicholase Schause skončilo za brankou.

56:39
    Justin Hodgman vyslal dobrou střelu po pěkném uvolnění, puk ovšem končí mimo branku.

56:02
    Dynamu už každopádně moc času na vyrovnání nezbývá, hra navíc plyne velmi rychle.

Adam Lacek

Frölunda HC: Gustafsson (Bakala) – Tommernes, Johannesen, Sigalet, Larsson, Donovan, Nyberg, Grundström, Engsund – Rosseli-Olsen, Lundqvist (C), Wellman – Hjalmarsson, Sundström, Olofsson – Carlsson, Lehkonen, Figren – Vesalainen, Lasu, Ehn. Trenér: Roger Rönnberg.
    HC Dynamo Pardubice: Růžička (Maxwell) – Schaus, Čáslava, Bokroš, Ščotka, Rýgl, Havlík, Nedbal, Ovčačík – Sýkora, Hodgman, Hubáček – Zadina, Nahodil, Rolinek (C) – Bárta, Tomášek, Klimenta – M. Kaut, T. Kaut, Mallet. Trenér: Peter Draisaitl.

Rozhodčí: Holm (SWE), Kurmann (SUI) – Haster (SWE), Lundgren (SWE)