Vladivostok – Viťaz 5:4 (kon.) | Novokuzněck – Jekatěrinburg 2:5 (kon.) | Novosibirsk – Chanty-Mansijsk 2:0 (kon.)
Omsk – Barys 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Ufa 3:1 (kon.) | Čerepovec – Čeljabinsk 2:7 (kon.)
N.Novgorod – Jokerit 3:1 (kon.) | Petrohrad – Magnitogorsk 4:2 (kon.) | Spartak Moskva – Riga 4:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Sobota 27.08.2016, 12:30 • Sibir Arena • KHL

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (14:49:25)

Československá stopa
    Adam Polášek (SIB) 0+0, čas na ledě 22:02

Tak máme dobojováno. V poslední třetině jsme již branku neviděli, Sibir Novosibirsk si tak dokráčel v poklidu za vítězstvím. Domácí byli lepší a vítězství je zasloužené, ovšem i Jugra se chvílemi předvedla. Chanty-Mansijsk hodně podržel jejich gólman Vladislav Fokin. Nebýt něj, je rozdíl ve skóre o dost vyšší.

59:50
    Poslední vteřiny, Jugra ještě zkouší rychlý protiútok, nicméně Novosibirsk si už tohle pohlídá.

59:04
    Oba týmy hrají v plném počtu. Zároveň jsme viděli velikou šanci Arťuchina, který z bezprostřední blízkosti pálil vedle.

58:02
    V posledních dvou minutách zápasu sledujeme u kotouče Novosibirsk, který kontroluje dění na ledě a snaží se usadit v pásmu Chanty-Mansijsku.

57:04
    Joonas Kemppainen (SIB) a Arťom Buljanskij (JUG) jdou spolu na trestnou lavici. Tedy, každý na jinou pochopitelně. Novosibirský Kemppainen si jde sednout za hákování, kdežto Buljanskij za nafilmovaný pád.

56:51
    Ani průnik a následný bekhendový pokus Kemppainena neskončil brankou.

56:11
    Stěpan Sannikov si krásně objel klec Fokina a následně zkoušel poslat kotouč po zemi do klece, jenže na to byl už moc krátký.

55:20
    Ani tentokrát se novosibirskému celku nepodařilo projít do pásma Jugry, jelikož Butuzov byl v ofsajdu. Čárový rozhodčí si všeho všiml.

55:09

54:34
    Posléze pak z rychlého protiútoku zahrozil Panov, jenže Alexej Krasikov předvedl spolehlivý zákrok lapačkou.

54:09
    Tak to je veliká škoda. Sergej Šumakov dostal naservírovanou krásnou přihrávku na luxusní střelu příklepem alá Alexandr Ovečkin, jenže tato rána mu vůbec, ale vůbec nesedla.

53:29
    Adam Polášek udržel kotouč na modré a domácí Novosibirsk tak může pokračovat v kombinaci ve třetině Chanty-Mansijsku.

53:09
    Domácí budou mít další šanci na vstřelení branky v početní výhodě, na trestnou lavici jde totiž Jakov Selezňov (JUG) za úder kolenem.

52:33
    Jugra se sice usadila na chvíli v pásmu Sibiru, jen to posléze zkrátka nějako skončilo. Dopředu se dostal Žafjarov, jenže ani tentokrát se smolaři tohoto zápasu nedařilo.