Vladivostok – Viťaz 5:4 (kon.) | Novokuzněck – Jekatěrinburg 2:5 (kon.) | Novosibirsk – Chanty-Mansijsk 2:0 (kon.)
Omsk – Barys 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Ufa 3:1 (kon.) | Čerepovec – Čeljabinsk 2:7 (kon.)
N.Novgorod – Jokerit 3:1 (kon.) | Petrohrad – Magnitogorsk 4:2 (kon.) | Spartak Moskva – Riga 4:3 (kon.)
SKA Petrohrad
4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Metallurg Magnitogorsk
Sobota 27.08.2016, 16:00 • Ice Palace • KHL

Já děkuji za pozornost, přeji příjemný sobotní večer a někdy doufám na počtenou! Sezóna KHL je teprve na začátku, takže se máte na co těšit. (18:27:46)

Československá stopa v zápase:

Jan Kovář (Metallurg Magnitogorsk)- 1+0, 1 střela na bránu, 0 trestných minut, 2 hity, 16:24 času na ledě, 8 vyhraných buly.

Utkání je za námi! Podívaná pro nestranného fanouška skvělá. Magnitogorsk ukazoval po dvě třetiny kompaktní hru. Byl efektivní v útoku a důsledný v obraně. Jenže přišla třetí část a ta hra, která Metallurg zdobila, se rozpadla. SKA vstřelilo ve 3. třetině tři góly a rozhodlo zápas. Barabanov dal hned dva. Skvělý výkon! Zapomenout nesmíme ani na gól Dadonova, který nejspíš nebude chybět ve všech highlightech na dnešní zápasy KHL. Košečkina skvěle potáhl kličkou pod sebe a nedal mu šanci zakročit. Gólman Petrohradu Koskinen své kolegy v důležitých momentech podržel a SKA dovedlo zápas do zdárného konce, s výsledkem 4:2. Domácí příznivci musí být též velice spokojeni, vždyť jejich miláčci porazili vítěze KHL z ročníku 2015/2016.

59:45
    Času už moc není a Metallrug se nemůže dostat na sdostřel. Až teď, ale Koskinen likviduje. Výborně petrohradští.

59:10
    Magnitka stále v šesti. Košečkin na střídačce.

58:57

58:26
    Příležitostí ke skórování bylo hned několik, ale buď to vyřešila obrana nebo Koskinen.

57:44
    Hosté v šesti hráčích na ledě a bez brankáře. Nyní je to 6 na 4, kvůli přesilovce hostů.

57:42
    Důraz Metallurgu na brankovišti. Koskinen pochytal a puk je v bezpečí, daleko od branky. Mezitím susí přerušují utkání.

56:57
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Pavel Dacjuk – 2 min., sekání).

56:39
    Mozjakin se proháčkoval ke střele do ramene Košečkina. Stále 4:2.

56:00
    Až nyní se Metallurg zmohl k nějakému tlaku.

54:05
    Magnitogorsk je totálně zaskočen vývojem utkání ve třetí třetině. Psychická výhoda je na straně domácích.

52:45
    Gól ještě musel posvětit videorozhodčí. Gól byl uznán a vedení 4:2 vypadá více než slibně.
    52:45 Alexandr BARABANOV - 4:2

52:45
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Skvělá třetí třetina od SKA. Petrohradští vyjeli nebojácně kupředu, zakombinovali při přečíslení 3 na 2 a vyraženou střelu Košečkinem, dorazil do branky ALEXANDR BARABANOV. Asistence: Sergej Širokov, Vjačeslav Vojnov.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 25. Bělov (Jakovlev, Prochorkin), 45. Barabanov (Čudinov, Koskinen), 48. Dadonov (Šipačjov, Vojnov), 53. Barabanov (Širokov, Vojnov) – 15. Kovář (Mozjakin, Lee), 27. Mozjakin (Zaripov)

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Vojnov, Zubarev, Čudinov, Chafizullin, Jakovlev, Bělov, Judin – Plotnikov, Dacjuk, Kovalčuk – Dadonov, Šipačjov, Gusev – Prochorkin, Barabanov, Širokov – Kablukov, Koskiranta, Děrgačjov.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Antipin, Birjukov, Dronov, Lee, Bereglazov, Těreščenko, Žloba – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Timkin, Osala, Wolski – Sjomin, Filippi, Potěchin – Kosov, Kaletnik, Železkov – De. Kazionov.

Rozhodčí: Bělov, Gašilov – Gorděnko, Tomilov