Hertha – Freiburg 2:1 (kon.) | Hoffenheim – RB Lipsko 2:2 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
2:2 (0:0)
RB Lipsko
Neděle 28.08.2016, 17:30 • WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim • Německá Bundesliga • 1. kolo

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 11:23. Střely mimo: 5:9. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:15.

Lipsko krátce po skončení premiérového utkání v Bundeslize představilo novou posilu, kterou se stal talentovaný Oliver Burke z Nottingamu Forest. (19:52:14)
    Lipsko krátce po skončení utkání představilo novou posilu.

Fotbalisté Hoffenheimu se dvakrát po přestávce ujali vedení, na úvodní branku zápasu v podání Lukase Ruppa ale dokázal za necelé tři minuty odpovědět kapitán Lipska Diminik Kaiser. Poté se hra hodně vyrovnala a další gól padl sedm minut před koncem, kdy strhl vedení na stranu domácího celku Mark Uth, který parádně zakončil bleskový protiútok Hoffenheimu po zbytečné zpětné přihrávce hostů uprostřed hřiště. Lipsko nicméně dokázalo vyrovnat, když se v devadesáté minutě položil do přízemního centru z pravé strany Marcel Sabitzer a během premiérového vystoupení Lipska v Bundeslize vystřelil svému týmu po pěkném skluzu bod. Nutno ovšem dodat, že hosté byli lepším týmem, a kdyby proměnili některou z vyložených šancí, mohli klidně vyhrát. Konečný výsledek. Hoffenheim 2 Lipsko 2.
    Hrdina hostujícího Lipska, který v poslední minutě vyrovnal.

90+4

90+3
    Hoffenheim v závěru utkání vybojoval standardní situaci, následný centr ale skončil pouze v náruči připraveného brankáře Pétera Gulácsiho.

90+2
    Lipsko se po zápase v Hoffenheimu představí ve druhém kole Bundesligy doma, kde ho čeká náročný duel proti Borussii Dortmund.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.
    90. Marcel SABITZER - 2:2

90
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    Benno Schmitz dostal na pravém křídle přihrávku do běhu a nádherným diagonálním centrem našel na vzdálenější levé tyči nabíhajícího MARCELA SABITZERA, který míč ve skluzu levou nohou usměrnil do prázdné brány a vyrovnal na 2:2. Asistence: Benno Schmitz.

89
    Oba týmy už využily všechna tři střídání, takže zbytek utkání už nemůže kromě nějakého ostrého faulu nic přerušit.

88
    Blíží se závěr utkání a fanoušci Lipska jsou v kotli ve stoje. Čeká nás dramatický a zajímavý závěr.

87
    Massimo Bruno přišel oživit hru hostujícího Lipska, které si zaslouží za předvedený výkon obrovskou pochvalu, i kdyby prohrálo.

86
    Střídání v týmu RasenBallsport Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Massimo Bruno.

85
    Lipsko těsně před koncem prohrává o gól a připravuje poslední střídání. Kdo bude žolíkem?

84
    Hoffenheim se po bleskově sehraném a zakončeném protiútoku ujímá sedm minut před koncem vedení a Lipsko nemá příliš času na odpověď.
    83. Mark UTH - 2:1