Slovinsko – Polsko 6:1 (kon.) | Německo – Japonsko 5:0 (kon.) | Francie – Itálie 2:1 (po pr.)
Dánsko – Bělorusko 2:5 (kon.) | Rakousko – Lotyšsko 1:8 (kon.) | Kazachstán – Norsko 4:3 (po pr.)
Rakousko
1:8 (1:2, 0:3, 0:3)
Lotyšsko
Čtvrtek 01.09.2016, 18:30Kvalifikace mužů na OH • Skupina E

Zazněla hymna Lotyšska a následně domácí fanoušci oslavovali vysoké vítězství se svými hráči. Hezký večer všem. (20:45:05)

Ačkoli Rakousko bylo lepši či minimálně vyrovnaným soupeřem v první třetině, v následujících dvou třetinách tu nastala gólová jatka ve prospěch Lotyšska, kteří Rakousku nedalo žádnou šanci a v součtu si ve svůj prospěch připsali tenisového kanára 6:0, celkově tedy 8:1. O postup se tedy utkají Lotyšsko s celkem Německa, které porazilo Japonsko 5:0.

59:15
    Ani přesilovka Rakousku nepomůže ke kosmetickému zlepšení skóre.

58:26
    Vitalis Pavlovs – 2 minuty za hru vysokou holí.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty utkání.
    56:45 ABOLS - 1:8

56:45
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    I RODRIGO ABOLS přidává ke dvoum asistencím i branku a je to tak už 1:8! Asistence: Ronalds Kenins, Oskars Bartulis.

56:33
    Girgensons byl zastaven v poslední chvíli.

56:08
    Meija akci 2 na 1, řešil střelou – neúspěšně.

55:00
    Gudlevskis sráží puk do rohu kluziště.

54:22
    Grabner všem ujel, ale bekhendem si na Gudlevskise nepřišel!

53:45
    Džerinšova bomba.

53:00

52:39
    Další zákrok na hraně, puk končí u Madlenera.

52:15
    Karsumsova lajna to elegantně pojala skoro jako exhibici, ale s nepřesným zakončením.

51:00
    Martin Schumnig – 2 minuty za nedovolené bránění.

51:00
    Domácí fanoušci "hostujícího" Lotyšska jsou spokojeni, ani skupinka fanoušků z Rakouska to nezabalila navzdory vysoké a kruté prohře.

50:34
    Gudlevskisův semafor.

Rostislav Králik

Branky a nahrávky: 17. Hundertpfund (Geier, Herburger) – 6. Daugavinš (Indrasis, K.Redlihs), 12. Dzerinš (Darzinš), 26. Bukarts (Meija), 28. Daugavinš (M.Redlihs, Darzins), 39. Kenins (Abols, K.Redlihs), 44. Indrasis (Karsums, Daugavinš), 47. Dzierkals (Abols, Kenins), 57. Abols (Kenins, Bartulis)

Rakousko: Kickert (od 41. min. Madlener) – Ulmer, Schumnig (A), Schlacher, Heinrich, Mitterdorfer, Brunner, Altmann – Lebler, M. Raffl, Grabner, T. Raffl (C), Kristler, Komarek, Geier, Hundertpfund, Herburger, Haudum, Ganahl, Petrik (A), Fischer. Trenér: Alpo SUHONEN.
    Lotyšsko: Gudlevskis (Merzlikins) – Kulda, Bartulis, K. Redlihs, Sotnieks, Rekis, Pujacs, Freibergs – Karsums, Daugavinš (C), Indrasis, Darzins (A), M. Redlihs, Dzerins, Girgensons, Bukarts, Meija (A), Abols, Dzierkals, Pavlovs, Kenins. Trenér: Haralds VASILJEVS:

Rozhodčí: Martin Fraňo (Česká republika), Aleksi Rantala (Finsko) – Rene Jensen (Dánsko), Rudolf Tošenovjan (Česká republika)