Přerov – Olomouc 1:0 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 5:4 (kon.) | Mountfield HK – Tábor 6:2 (kon.)
Chomutov – Letňany 1:5 (kon.) | K. Vary – Ústí n/L 5:6 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
Pardubice – Žďár n/S 2:1 (kon.) | HC Plzeň – Kobra 11:0 (kon.) | Havířov – Vsetín 1:3 (kon.)
Sparta – PZ Kladno 6:3 (kon.) | Kometa Brno – Č. Budějovice 5:9 (kon.) | Slavia – Jihlava 2:7 (kon.)
HC Sparta Praha
6:3 (1:0, 2:0, 3:3)
PZ Kladno
Čtvrtek 01.09.2016, 17:30 • Tipsport Arena • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 1. kolo

U online přenosu se pro tuto chvíli s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek dnešního večera. (19:40:16)

V úvodním utkání nového ročníku extraligy juniorů si připisuje Sparta vítězství nad PZ Kladno vítězství 6:3. Domácí byli ve většině utkání aktivnějším týmem, ve třetí třetině se ale hosté dostali ke střelecké chuti a ještě dokázali skóre zmírnit.

Hattrickem se dnes blýskl Marcel Čížek, který ještě dokonce asistoval u vítězné branky ve 41. minutě zápasu.

59:24
    Vhazuje se po zakázaném uvolnění před sparťanskou bránou.

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

57:58
    Druhou šanci dostal Pejchal při trestném střílení poté, co byl v úniku faulován jedním Vandirkem. Nicméně jeho pokus neskončil úspěšně.

57:58
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (trestné střílení – podražení).

56:50
    Na druhé straně ale je Kladno při chuti, nepouští Spartu z její třetiny.

55:50
    Sparta se trochu vzpamatovala z gólové spršky a dostala se opět před hostující bránu, jenže do větší šance se nepropracovala.

54:42
    PZ Kladno právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají početní výhodu! JIŘÍ KRAUS dokázal procpat kotouč za domácího brankáře a snižuje na tříbrankový rozdíl. Asistence: Matěj Čermák.

54:08
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Pšenička – 2 min., sekání).

53:15
    Na 6:3 mohl snížit Matěj Čermák, avšak Švehlák jeho střelu zblízka zvládl včas přikrýt.

52:50
    Hned vzápětí Kladno opět skóruje! po vhazování ze středového kruhu se propracovali do útočného pásma, kde skóroval PETR HAŠEK. Bez asistence.

52:33
    První kladenskou branku utkání si zapisuje ONDŘEJ VOLRÁB, jenž jako první prostřelil brankáře Švehláka. Asistence: David Routa.

51:45
    Sparta právě vstřelila branku!
    ONDŘEJ PŠENIČKA již zvyšuje na 6:0! Po opětovném tlaku v útočné třetině vypálil z pravého kruhu svižnou střelu zápěstím a kotouč procedil skrz gólmana hostí. Asistence: David Vitouch.

51:10
    Sparťané Čížek s Čermákem opět zahrozili, šestý gól ale kladenský brankář nedopouští.

50:10
    Po dlouhé době i Kladno vyslalo nebezpečný pokus. konkrétně Routa, jenže Švehlák je dne opravdu pečlivý a neprůstřelný.

49:18
    Kladnu se podařilo na chvilku vyhodit puk mimo své pásmo, avšak zanedlouho se hra opět přemístila před Novotného.

47:55
    Bureš zkusil tvrdě vypálit zleva od modré, jeho pokus nicméně končí v pravém rohu kluziště.

Martina Nová

Branky a nahrávky: 10. Čížek (Prymula, Čermák), 26. Čížek (Zemchenkov, Rubeš), 30. Čížek (Prymula, Kumpošt), 41. Prymula (Čížek, Čermák), 43. Guryevskiy, 52. Pšenička (Vitouch) – 53. Volráb (Routa), 53. Hašek, 55. Kraus (Čermák)

HC Sparta Praha: Švehlák (Černý) – Bureš, Guryevskiy, Vandirek, Najman, Slavíček, Truhlář, Zemchenkov, Kumpošt – Prymula, Pšenička, Klimo, Marcel Čermák, Čížek, Rubeš, Obadal, Vitouch, Najman, Vítů, Glizman, Kuracina.
    PZ Kladno: Novotný (Pulec) – Jan Vokurka, Teinitzer, Brejcha, Volráb, Erben, Dobrovolný – Hrubý, Hašek, Kraus, Šťastný, Ploch, Darsa, Routa, Brabec, Pejchal, Jiří Vokurka, Matěj Čermák.

Rozhodčí: Hod – Krátký, Svoboda