HC Plzeň – Kladno 3:6 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 4:5 (po pr.) | K. Vary – Chomutov 2:3 (0:1 po s.n.)
Zlín – Olomouc 4:1 (kon.) | Slavia – HC Litvínov 1:2 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 0:8 (kon.)
Liberec – Sparta 9:2 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 4:0 (kon.)
HC Kometa Brno
4:5 (0:1, 2:2, 2:1 - 0:1)
HC Oceláři Třinec
Sobota 03.09.2016, 13:00 • Sportcentrum Lužánky • DHL Extraliga juniorů • 2. kolo

Konec zápasu. (15:21:56)

60:28
    Třinec právě vstřelil branku!
    Nastavený čas však neběžel dlouho. Zaváhání modrobílé obrany a následné přečíslení třineckého mužstva. Z dorážek byl nejúspěšnější ADAM FLOK. Asistence: Jakub Lacka.

60:01

Šedesát minut nestačilo na to, aby bylo rozhodnuto o vítězi dnešního klání. Uvidíme tak pětiminutové prodloužení.

60:00

59:31
    Vše nasvědčuje tomu, že se utkání rozhodne až v nastaveném čase.

58:11
    A utkání ještě zdaleka nekončí! Kometa se rozhodla vystřídat v nepravou chvíli, čehož využil DAVID JANICZEK, jenž překonal Dostála střelou nad lapačku.

57:34
    Kometa se usadila v pásmu, kde se snaží co nejdéle operovat s kotoučem.

57:02
    Bojuje se v rohu za Dostálovou bránou. Kometa byla úspěšnější a odváží kotouč daleko od své klece.

56:24
    A další střelu drží ve své moci Dostál, který se v osledních chvilkách rozhodně nenudí.

55:53
    Diváci uvidí vhazování po pravici brněnského mága. Hostům tikají poslední minutky na vyrovnání.

55:05
    Kaukič se prokličkoval brněnskou obranou a dostal se sám před Dostála. Ten ale nebezpečí zažehnal.

54:19
    Kratochvíl chtěl poslat herní předmět na hráče číhajícího mezi kruhy, náhra mu ale nevyšla dle představ. Nyní se hraje před Dostálem.

52:14
    Hra se nám začíná maličko přiostřovat a napětí graduje. Sledujeme hru ve čtyřech hráčích na každé straně.

52:00
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Král – 2 min.).
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Kvasnica – 2 min.).

51:12
    Kometa právě vstřelila branku!
    A Brno se poprvé v utkání ujímá vedení, a to zásluhou LUBOŠE HORKÉHO, který se prosadil střelou do horního růžku. Asistence: Petr Slabý.

50:05
    Novák se jako první dostal ke kotouči, nahrál před bránu, kde se vzápětí srhla zajímavá potyčka, kterou řeší sudí.

49:43
    Havlátovo nepříjemné dorážení přerušuje Loubal, který uklidňuje hru.

Veronika Freyová

Branky a nahrávky: 31. Furch (Škvrně), 36. Kratochvíl (Horký), 46. Hasoň (Čejka, Knap), 52. Horký (Slabý) – 5. Haman, 34. Kofroň, 40. Kalus (Kaukič), 59. Janiczek, 61. Flok (Lacka)

HC Kometa Brno: Dostál (Krček) – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Král, Mikyska, Kabelka – Novák, Havlát, Hasoň – Gajarský, Škvrně, Čejka – Horký, Knap, Hroudný – Kratochvíl, Jajcay
    HC Oceláři Třinec: Loubal (Hlaváč) – Hrachovský, Janiczek, Radzienciak, Brabec, Adámek, Haman, Imrich – Stuchlík, Kaukič, Plitko – Mach, Flok, Kofroň – Kvasnica, Hladoník, Lacka – Kalus

Rozhodčí: Kyka, Fiala – Bryška, Lukš