HC Plzeň – Kladno 3:6 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 4:5 (po pr.) | K. Vary – Chomutov 2:3 (0:1 po s.n.)
Zlín – Olomouc 4:1 (kon.) | Slavia – HC Litvínov 1:2 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 0:8 (kon.)
Liberec – Sparta 9:2 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 4:0 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
9:2 (1:1, 4:1, 4:0)
HC Sparta Praha
Sobota 03.09.2016, 16:00DHL Extraliga juniorů • 2. kolo

Je za námi utkání, v němž jsme nejdříve viděli vyrovnanou hru. Na konci druhé peroidy ale Liberec otočil zápas čtyřmi brankami během pěti minut na což už Sparta nedokázala zareagovat. Tygři nakonec rozdrtili svého soupeře 9:2. (18:12:07)

59:55
    Liberec právě vstřelil branku!
    Několik čepic teď přistálo na ledovou plochu, neboť PETR WIENCEK tečoval před Wolfem střelu Michaela Klingera, čímž završil svůj hattrcik.

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Chlouba – 2 min., krosček).

59:43
    Tomáš Krátký (SPA) a Jakub Husa (LIB) jsou po vzájemné potyčce vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

57:58
    Albert Janele vyhrál vhazování a hned přihrál VÁCLAVU BURDOVI, který si sjel před bránu. Na první pokus ještě Wolfa nepřekonal, ale napodruhé už to vyšlo. Asistence: Janele.

57:52
    Bez výraznější šance končí přesilovka Tygrů.

56:25
    Po minutovém tlaku Sparťané vyhazují a mohou jít střídat.

55:45
    Uvidíme ještě jednu početní výhodu. Dvě minuty dostal za podražení Vojtěch Kulda.

54:15
    Wiencek zachytil puk na modré a vybídl k teči Janeleho, který kotouč svou hokejkou odrazil jen do Wolfovi náruče.

53:40
    Utkání se už spíše jen dohrává, ani jeden tým už se nikam nežene.

51:46
    Janele vystřelil z otočky. Minul.

51:05
    I Liberec už je v plném počtu.

50:16
    Janda chtěl vypálit od modré, ale střela mu nesedla.

49:35
    Hosté jsou v pěti a začíná jejich zkrácená přesilovka.

49:05
    Počet hráčů na ledě se srovná. Za podražení jde na trestnou lavici Albert Janele (LIB).

47:35
    Tomáš Kadlec (SPA) je potrestán na dvě minuty za vražení na hrazení.

47:20
    Kadlec v situaci jeden na jednoho vypálil bekhendem. Wolfa sice překonal, ale puk šel nakonec jen do tyče.

45:20
    Sparta se mírně oklepala a několikrát ohrozila Žajdlíka. Žádná ze tří střel hostů se ale neujala.

Jonáš Majtyka

Branky a nahrávky: 5. Wiencek, 33. Wiencek (Nezbeda, Beran), 34. Chlum (Rubeš), 38. Nezbeda (Wiencek, Korecký), 39. Burda (Klinger, Průžek), 41. Husa (Janela), 44. Chlum (Rubeš), 58. Burda (Janele), 60. Wiencek (Klinger, Nezbeda) – 12. Svoboda (Jandus M.), 26. Kulda (Krátký, Chlouba)

Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Polášek) – Bednář, Turek, Klinger (C), Kunst, Korecký, Husa – Pokorný, Janele, Průžek, Rubeš, Beran, Wiencek, Švík, Nezbeda, Jursa, Burda, Chlum, Kadlec
    HC Sparta Praha: Chour (41. Wolf) – Jandus M., Janda, Eliáš, Mrkvička, Jeřábek, Duben (C), Sedliský – Jandus T., Svoboda, Seniov, Kadlec, Maršoun, Safin, Kulda, Chlouba, Krátký, Dubský, Wojnar

Rozhodčí: Wagner – Bosák, Podrazil