Vsetín – Kometa Brno 2:11 (kon.) | Písek – Havlíčkův Brod 1:6 (kon.) | Jihlava – Vítkovice 5:2 (kon.)
Třinec – Zlín 2:3 (1:2 po s.n.) | Kladno – Slavia 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Pardubice 2:3 (1:2 po s.n.)
Liberec – Mountfield HK 3:4 (1:2 po s.n.) | Sparta – Chomutov 3:4 (kon.) | HC Litvínov – HC Plzeň 2:3 (kon.)
Havířov – Olomouc 3:1 (kon.) | Kolín – Mladá Boleslav 1:5 (kon.) | Letňany – K. Vary 0:2 (kon.)
IHC Králové Písek
1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
BK Havlíčkův Brod
Sobota 03.09.2016, 12:00 • Zimní stadion Písek • Extraliga staršího dorostu • 2. kolo

Třetí třetina druhého kola extraligy přinesla další góly Bruslařů a také jeden čestný úspěch.Písku. Na začátku třetí třetiny se v oslabení prosadil po úniku Vojtěch Holenda, který pak osm minut před koncem zkompletoval hattrick. V závěru se pak trefil písecký útočník Lukáš Vokoun, který zpoza branky zasunul do havlíčkobrodské klece puk po střele, když krátce před tím nastřelil tyč.

(14:09:06)

58:59
    Teplý si šikovně sjel na střed, ale Křepelu neprostřelil.

58:47
    Na druhé straně si na Křepelu nepřišel Donda.

58:33
    Blažek v pohodě chytá Haklovu nedůraznou střelu.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny a nejspíš i celého zápasu.

56:09
    Písek právě vstřelil branku!
    Tak alespoň čestný úspěch pro domácí hráče. LUKÁŠ VOKOUN nejprve nastřelil tyč Blažkovy branky, pak si puk dojel a zpoza branky ho zasunul za dezorientovaného gólmana Bruslařů. Asistence: Daniel Pejšal

55:47
    Tempo zápasu značně opadlo. Utkání se spíš jen dohrává.

51:50
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    VOJTĚCH HOLENDA kompletuje hattrick zakončením do poloprázdné branky. Asistence: David Donda, Matěj Krejčí.

51:43

51:19
    Písecký brankář řeší zákrokem závar před svou brankou.

50:37
    Křepela přikrývá puk a bude se vhazovat po jeho levici.

50:17
    Šance Dondy gólem nekončí. Brod je v tlaku.

49:43
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Vokoun – 2 min., hákování).

48:23
    Domácí si nerozuměli v rozehrávce. Píská se icing.

47:34
    Křepela chytá nahození od levého mantinelu.

47:03
    Hosté už se nikam neženou. Výsledek je pro ně příznivý.

45:08
    A z početní výhody není zase nic. Brod je kompletní.

43:08
    Křehlík (HBR) byl vyloučen už v době, kdy byli hosté kompletní. Písek hraje další přesilovku.

Petr Eliáš

Branky a nahrávky: 57. Vokoun (Pejša) – 7. Teplý (Holenda), 15. Pokorný L., 26. Teplý (Holenda), 36. Holenda (Teplý, Donda), 43. Holenda (Teplý), 52. Holenda (Donda, Krejčí)

IHC Králové Písek: Kříž (15. Křepela) – Kopenec, Pokorný M., Kukla, Hromada, Chval, Lang, Stárek, Hora – Svoboda, Vokoun, Hakl, Pejša, Novák, Přibyl M., Šebesta, Stauber, Měchura
    BK Havlíčkův Brod: Blažek (Folvarský) – Zveřina, Polák, Adam, Rubner, Škareda, Horák, Krejčí, Lachman – Piskač, Pejchal, Donda, Kohout, Tecl, Kyncl, Holenda, Přibyl J., Křehlík, Pokorný L., Cachnín, Teplý

Rozhodčí: Čáp – Oudes, Vavruška