5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
HC Olomouc
Neděle 04.09.2016, 13:00 • MFH Ostrava • Extraliga staršího dorostu • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Hezkou neděli Vám přejeme, dnes se odehraje dohrávka prvního kola NOEN Extraligy staršího dorostu. Vítkovice přivítají Olomouc.

Je začátek měsíce září a za chvíli vypukne seniorská extraliga. Jako předkrm tady máme první kolo extraligy staršího dorostu.

HC VÍTKOVICE STEEL
    Předehrávalo se druhé kolo, ve kterém Vítkovice jely na led Jihlavy. Tam hosté prohráli 2:5, o dva vítkovické zásahy se postarali Fridrich a Gřesík.
    Nejproduktivnějším hráčem po prvním kole je DAVID GŘESÍK, který v prvním zápase vsítil jeden gól a na druhý nahrával. S dvěmi asistencemi se pyšní ADAM URBAN, jednu asistenci a jeden gól má PETR FRIDRICH.

HC OLOMOUC
    Olomoučtí si vyzkoušeli první kolo v Havířově, kde místnímu AZ podlehli 1:3. O jedinou branku kohoutů se postaral MARTIN PIECHA – u branky asistoval TOMÁŠ HOLIŠ, který také nastřádal jeden bod.

Poslední utkání:
    Jak jsem již naznačil, Vítkovice prohrály v Jihlavě 2:5, Olomouc podlehla Havířovu 1:3. Oba týmy si z předehrávky chtějí zlepšit náladu, proto nás čeká velmi zajímavé klání.

Tabulka po prvním kole není samozřejmě směrodatná, ale i přesto ji zde musíme naznačit. VÍTKOVICE se nacházejí po prvním zápase na předposledním sedmém místě, OLOMOUC je nad nimi šestá.

HC Vítkovice Steel: Piták (Mrázek) – Bílý, Kaláb, Vícha, Kučera, Vacula, Kunc, Malík – Gřesík "A", Žemba, Fridrich "C", Blaško, Baláž "A", Urban, Bochnak, Toman, Mrva, Věntus, Žídek. Trenér: Jan Vavrečka.

HC Olomouc: Schejbal (Galuška) – Dajčar "A", Mader, Kažimír, Mader, Klesla, Holiš "A", Vosátko – Krátký, Podlaha, Štefka, Spatharis, Aulehla, Paťava, Pěcha "C", Skopal, Karpišek, Kalač, Janečko, Kořenek. Trenér: Jiří Rech.

Rozhodčí: Koliba R. – Barteček L. – Ševčík L..

00:01

00:03
    Vítkovičtí okamžitě jdou k bráně, kde jej obrali hosté, k puku se dostává Podlaha, který pádí na druhou stranu, střílí ale nad.

00:48
    Bojuje se ve středním pásmu, pískán ofsajd hostů.

00:57
    Jeden z vítkovických dokázal poslat puk Mrvovi, který však puk nezpracoval, protože byl těžký. Následně se puk objevil v moci Schejbala, buly po jeho pravici.

01:36
    Zakázané uvolnění hostů.

01:37
    Buly pro Vítkovice, které však ztrácí pásmo.

01:52
    Žemba se chtěl prodrat přes trojici olomouckých zadáků, což se nepovedlo.

02:11
    Fridrich dostává v obranném pásmu Olomouce puk, olomoučtí jej posílají za bránu.

02:42
    Fridrich se prodral přes trojici hráčů, vystřelil, střela mírně lízla tyč.

03:07
    Olomoučtí se těžko dostávají z pásma, skvěle atakuje Bochnak.

03:39
    Vítkovice v pásmu, Mrva ztrácí u mantinelu kotouč, ale i přesto jsou ostravští u puku.

04:12
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Velký zmar olomouckých obránců! Vítkovičtí si ve skrumáži skvěle všimli úplně osamoceného JÁNA BLAŠKA, který z těsné blízkosti přesnou ranou otevírá skóre utkání – 1:0. Asistence: Ernest Bochnak, Jakub Mrva.

05:16
    Vítkovice jsou i nadále aktivnější, oba týmy střídají.

05:39
    Kaláb posílá puk do obranného pásma, kde se jej ujal Toman, jehož střela nebyla pro Schejbala nebezpečná.

06:16
    Další zaváhání olomouckých zadáků, to když Radim Toman ze středního pásma našel přesným pasem JOZEFA BALÁŽE, pro kterého nebyl problém v samostatném úniku překonat Schejbala – 2:0. Asistence: Radim Toman, Šimon Bílý.

06:59
    David Gřesík (VIT) – 2 minuty, sekání.

07:11
    Buly u Schejbala pro olomoucké, Pěcha nedokázal puk zkrotit a tak byl o něj obrán, Toman našel Baláže, který z dálky prověřil Schejbala.

07:51
    Nepřesná olomoucká kombinace, ale přeci jen jsou stále u puku.

08:03
    Dajčarova rána nebyla pro Pitáka problém.

08:13
    Bojuje se u mantinelu, Vítkovice vyhrávají tento souboj, Bochnak šel s Mrvou do přečíslení, Mrva zakončil, ale ne do brány. Další akce domácích, která zaváněla gólem.

09:00

13:50
    Omlouváme se za mírné technické problémy, naštěstí se během nucené pauzy nic nestalo, takže můžeme jet dál.

14:08
    Probíhá buly u olomoucké brány, které prohrává vítkovický hráč, Žemba však dokázal puk dostat, ale jeho přihrávka tak ideální nebyla.

14:47
    Z nulového úhlu to zkoušel Žemba, na Schejbala si nepřišel.

15:21
    Kažimír je atakován Bochniakem, který se dostává k puku, který poté ztrácí, následuje ofsajd hostů.

15:44
    Janečko se prodral přes domácí, ale u Židka neuspěl, Vítkovice jsou tak u kotouče.

16:20
    David Gřesík nahodil puk do pásma, kde si jej přebírají hosté.

16:27
    Jan Janečko (OLO) – 2 minuty, sekání + 10 minut osobní trest za nesportovní chování.

16:27
    Buly u olomoucké brány, ke střele se dostal Gřesík, na jeho nabídku se žádný jeho spoluhráč nenabídl.

16:48
    Tadeáš Vícha (VIT) – 2 minuty, hákování.

17:08
    Vítkovice opět u kotouče, to i přesto, že oba týmy hrají ve čtyřech.

17:44
    Klesla atakoval Blaška a tím získal kotouč.

18:14
    Bojuje se u mantinelu, boj pro domácí.

18:31

18:36
    Toman kontroluje puk a posílá ho svému spoluhráči.

18:53

19:00
    Skopal se nedostal přes vítkovické, navíc se dostal do ofsajdu.

19:05
    Buly ve středním pásmu, puk se dostává po boji za Pitákovu bránu, Olomouc je u puku.

19:31
    Kořének vyváží puk do obranného pásma domácích, ještě malý zmar před bránou, ale to už bude vše, co se odehraje v první periodě.

20:00

První třetina je za námi, Vítkovice v ní vsítily dvě branky, o které se postaral Blaško a Baláž, domácí tedy vedou po úvodní dvacetiminutovce 2:0. Druhá třetina začne přibližně v 13:44.

20:01

00:01
    Vítkovičtí jsou aktivnější při úvodním buly druhé třetiny.

20:19
    Ofsajd domácích.

20:22
    Úplně osamocený Toman si nejprve pohrál s pukem, nasměroval ránu na Schejbala, ten ale kryje.

00:32
    Hosté bojují o puk u mantinelu, vítkovičtí boj vítězí a pádí k Schejbalově bráně.

21:14
    Mrva se otočil, když byl zpoza brány, ale Schejbal se nedal a puk kryl. Vítkovičtí teď opět jsou aktivnější, opět pálil Mrva, Schejbal opět vzdoroval.

22:04

22:06
    Baláž skvěle ordinuje s pukem i přesto, že na něj zírají dva obránci, nahrává Tomanovi, ten však puk nezkrotil.

22:39
    Skopal se snažil na několikáté dostat puk do brány, což se mu nepovedlo.

22:55
    Buly u olomoucké brány pro Vítkovice, Vícha však ztrácí kotouč a domácí musí začít od své brány.

23:31
    Vícha se dostal k puku ve středním pásmu, objel si hostujícího zadáka, ale k zakončení se nedostal, domácí ale stále kontrolují puk.

24:28
    Vítkovice ordinují s pukem ve středním pásmu, Mrva nahodil puk do obranné třetiny, Olomouc však dokázala puk usměrnit na druhou stranu kluziště.

25:10
    Rána Blaška šla vysoko nad bránu, Vítkovice ale stále u puku.

25:36
    Ján Blaško pozdravil Schejbala svou střelou, olomoucký brankář kryje.

25:42
    Na ledě se přiostřuje, teď jsme viděli dva silné střety, rozhodčí pískají.

26:04
    Současné vyloučení
    Petr Fridrich (VIT) – 2 minuty, sekání.
    Miroslav Skopal (OLO) – 2 minuty, sekání.

26:20
    Třetí branku vsítil JAKUB MRVA – 3:0. Asistence: Ernest Bochnak

07:20
    Ján Blaško byl vyloučen, takže máme tady hru tři na čtyři z pohledu Vítkovic.

27:50
    Do samostatného úniku se dostal Toman, skvěle však zakročil Kažimir, který znemožnil Tomanovi pořádně zakončit.

27:08
    Buly ve středním pásmu, puk se dostává za vítkovickou bránu, kde si jej přebírá Paťava.

29:15
    Kunc dokázal nahrát zadovkou svému spoluhráči, ale i přesto se puk dostal ke Krátkému, který pálil z modré čáry, Piták lapí.

29:38
    Vítkovice vyhazují, puk se došoural až k Schejbalovi, který raději kryje, vhazuje se tak po jeho levici.

29:49
    Po vyhraném buly se ke střele dostal Zack Malík, jeho spoluhráči jej chtěli tečovat, což se nepovedlo, Schejbal opět kryl.

30:28
    Oba týmy střídají, Blaško teď byl přitlačen na mantinel díky síle Krátkého.

31:01
    Rána Gřesíka z modré čáry nebyla pro Schejbala problém. Buly u olomoucké svatyně.

31:11
    Vítkovice na puku, nepřesná přihrávka Fridricha však dostává do sóla Paťavu, ten ale svou ranou na rameno Pitáka nedostal puk do sítě.

31:55
    Bojuje se u mantinelu, Fridrich poslal puk Urbanovi, který poslal puk Vaculovi, ten se neprodral přes olomoucké zadáky.

32:27
    Ofsajd Olomouce.

32:30
    Ťukec olomouckých se nezdařil, Vítkovice jdou do protiútoku, z levého kruhu střílel Mrva, ale vedle.

33:20
    Toman se prodral přes Madera, ten ho chtěl zastavit, nepovedlo se, Toman však nedokázal z blízkosti překonat Schejbala.

33:52
    Blaško chtěl posunout na Baláže, tuhle aktivitu uviděl Pěcha, který vložil do přihrávky hůl.

34:16
    Úmyslný ofsajd, hra se přesunuje před Schejbala.

14:25
    Urban přešel přes Štefku, ale nic z toho nebylo, hosté se dostávají k puku a vyhazují jej na zakázané uvolnění.

34:45
    Buly u Schejbala nerozhodně, puk se dostává k mantinelu, kde si jej přebírá Bochnak, poté však o puk přišel.

35:17
    Puk si našel cestu ven z kluziště, je pískáno.

35:35
    Baláž atakoval Krátkého, který popojel s pukem jen do středního pásma.

35:57
    Další akce domácích končí v Schejbalově moci.

36:04
    Olomouc vítězí vhazování, skvěle zaúřadoval Pěcha, který dostal puk do obranného pásma Vítkovic, kde si jej přebírají domácí.

36:37
    Gřesík z bezprostřední blízkosti pokouší štěstí, Schejbal kryje. Další buly před olomouckým brankářem.

37:09
    Mrva se z otočky chtěl prosadit, Schejbal mu to však nedovolil.

37:36
    Olomouckým se povedlo dostat puk k Pitákovi, který poslal puk k mantinelu, kde o něj bojují hráči obou celků, Vítkovice vítězí.

39:07
    Zakázané uvolnění Vítkovic, buly u Schejbala.

39:45
    Nyní se již jen dohrává

40:00

Druhá třetina přinesla jednu branku Vítkovic, o kterou se postaral Jakub Mrva. Vítkovice jsou tak blízko domácímu triumfu. Další třetina začne přibližně ve 14:31.

40:01

Omlouváme se za vynechané pasáže v první i druhé periodě. Technika dnes opravdu neposlouchá.

40:41
    Pěkná kombinace Malík – Toman – Baláž končí gólem, poslední jmenovaný – JOZEF BALÁŽ, překonává dnes již podruhé Schejbala – 4:0. Asistence: Radim Toman, Zack Malík.

41:55
    Vítkovice jsou i po čtvrté brance na koni, nyní se bojuje o puk ve středním pásmu.

42:39
    Toman se drze prodral zpoza mantinelu před Schejbala, nedokázal však dobře zakončit.

43:14
    Urban byl atakován u mantinelu hned třemi hráči, poté dokázal zakončit Fridrich, Schejbal schovává puk.

43:44
    A pátý gól je na světě! David Gřesík dokázal udržet puk na své holi i přesto, že jej atakoval olomoucký zadák, nahrál dozadu ADAMU URBANOVI, který krásnou ránou překonal Schejbala popáté a olomoucký brankář končí účinkování v dnešním zápase – 5:0. Asistence: David Gřesík.

44:45
    Jak již jsme zmínili, do brány olomoucké se dostává Petr Galuška.

45:36
    Po tvrdém střetu leží bezmocně na zemi David Gřesík, ale zvedá se a vypadá, že sám odbruslí na střídačku.

45:36
    Miroslav Skopal (OLO) – 2 + 10 minut osobní trest za úder do oblasti hlavy a krku.

46:12
    Vítkovice načínají novou akci, Tomanovi však přeskočil puk a následně jej ztratil.

46:48
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Tak to je hodně laciný gól. Piták spěchal za pukem, který se nacházel několik metrů od brány, dříve byl u puku MATĚJ KOŘENEK, který dokázal do poloodkryté brány vsítit úvodní branku kohoutů – 5:1. Bez asistence.

47:25
    Vítkovice v obranném pásmu Olomouce, hosté jsou v plném počtu.

47:50
    Maderova rána byla zblokována a skončila tak v ochranné síti.

47:59
    Buly u Pitáka, k zakončení se chtěl dostat Podlaha, ale minul, na druhé straně, po přečíslení, minul puk také Blaško.

48:40

48:56
    Urban zapoměl puk za sebou, naštěstí pro něj byl za ním Gřesík, který se ujal černého zlata. Nyní se však hraje za Pitákovou svatyní.

49:36
    Olomouc otáčí hru, nahození Pěchy skončilo na holích domácích.

50:06
    Hosté špatně kombinují, takže u puku je Žemba, kterého obral Krátký.

50:56
    Kunc nahrál nepřesně svou zadovkou, z modré pálí Kořenek ale mimo.

51:46
    Hraje se ze strany na stranu, Blaško je atakován dvěmi hráči, ale jeho robustní postavě to nic nedělá.

52:16
    Ofsajd hostů.

52:19
    Ofsajd i na druhé straně.

52:22
    Buly ve středním pásmu pro hosty, vítkovický Fridrich ale dokázal dostat puk do obranného pásma hostů, kde teď domácí ordinují s pukem.

53:04
    Olomouc je v tlaku, tečovaná rána Gřesíka šla nad bránu Galušky.

53:35
    Mrva ztratil kotouč na úkor Vosátka, ten nahrál před bránu, kde si puk všímají více domácí borci.

54:20
    Hraje se dlouho bez přerušení, Olomouc teď načíná novou akci tím, že Klesla nahodil puk za bránu.

55:04
    Vítkovice teď měli malou sérii velkých akcí, žádná však na Galušku nevyzrála.

55:34
    Gřesík obral o puk Podlahu, Vítkovice jsou opět na puku.

56:10
    Piecha si objel pár protihráčů. nahrál Karpíškovi, nakonec je pískána přihrávka rukou.

56:12
    Buly ve středním pásmu, Vítkovice se dostávají do pásma obranného, kde však domácí špatně kombinují a přicházejí o puk.

56:44
    Puk jde z domácích hokejek na hostující a naopak, hra je dlouho nepřerušena.

57:23

57:33
    Fridrich ztrácí kotouč na úkor Aulehly, k zmocněnému puku se dostal Karpíšek, který střílí na Pitáka, ten kryje.

58:14
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, přihrávka rukou v podání hostů.

58:24
    Puk se dostává za Pitákovu svatyň, kde domácí načínají novou akci.

58:52
    Hra je rozháraná, o útok se teď snaží Baláž, který neprošel přes olomoucké.

59:16

59:17
    Buly ve středním pásmu, Olomouc se zmocnila puku.

59:39
    Vítkovice ještě zkusí akci, Urban šel na bránu společně s Gřesíkem, první jmenovaný střílí, ale mimo tři tyče.

Vítkovice si připisují výhru na domácím kluzišti, to když svěřenci Jana Vavrečky dokázali porazit HC Olomouc 5:1.
    Skóre otevřel Ján Blaško v páté minutě, o dvě minuty později vsítil gól Baláž. Ve druhé periodě jsme viděli jeden gól a to z hole Mrvy. Ve třetí třetině byly viděny tři branky, to když se prosadil Baláž, Urban a jediný gól hostů vstřelil Kořenek.
    To je z dnešní multifunkční haly vše, takže zase někdy, napočtenou. (15:03:58)

Patrik Martiník

Branky a nahrávky: 5. Blaško (Bochnak, Mrva), 7. Baláž (Toman, Bílý), 27. Mrva (Bochnak), 41. Baláž (Toman, Malík), 44. Urban (Gřesík) – 47. Kořenek

HC Vítkovice Ridera: Piták (Mrázek) – Bílý, Kaláb, Vícha, Kučera, Vacula, Kunc, Malík – Gřesík "A", Žemba, Fridrich "C", Blaško, Baláž "A", Urban, Bochnak, Toman, Mrva, Věntus, Žídek. Trenér: Jan Vavrečka.

Rozhodčí: Koliba R. – Barteček L. – Ševčík L.