Nitra – Stavanger 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Junosť Minsk 3:2 (kon.) | Mnichov – Fribourg 3:1 (kon.)
Lørenskog – Liberec 1:2 (kon.) | Ingolstadt – Rauma 1:6 (kon.) | Rouen – Davos 2:3 (po pr.)
Zug – Esbjerg 3:2 (2:0 po s.n.) | Bern – Linz 5:0 (kon.)
BK Mladá Boleslav
3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Junosť Minsk
Úterý 06.09.2016, 18:00 • ŠKOENERGO Aréna • Hokejová Liga mistrů • Skupina L

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V úterý bude dost možná v mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně pořádné horko. Večer od 18:00 se v ní totiž odehraje prozatím nejdůležitější zápas tohoto léta. BK Mladá Boleslav přivítá běloruský Junosť Minsk. Aby mohli domácí vůbec pomýšlet na postup ze skupiny L, musejí vyhrát alespoň o dvě branky! A ani tehdy nebudou mít Středočeši jistý postup, budou totiž muset doufat, že Växjö Lakers v pátek doma porazí Minsk.

Jak se již ukázalo, pro Mladou Boleslav se jedná o velice těžkou skupinu. Zatímco Växjö už má jistý postup, o další místo svedou tvrdý boj právě celky Minsku a Mladé Boleslavi. Přičemž situaci ve svých rukou má právě Junosť. Pokud v úterý v České republice zvítězí, mohou se hokejisté z běloruské metropole radovat z postupu.

Naposledy se v Lize mistrů hokejisté Minsku radovali po výhře nad Växjö Lakers, které zdolali 4:3 v prodloužení.

Bruslařskému klubu vyšly přípravné zápasy téměř na jedničku. Zatím se však Středočechům nedaří venku, kde ještě ani jednou nezvítězili. V přípravném zápase nestačili na Liberec, ve venkovních zápasech Ligy mistrů pak nejprve podlehli Minsku 3:4 a Växjö dokonce vysoko 3:7. Na nápravu bilance z venkovních stadionů však nyní není prostor, ten nastane až v pátek při prvním extraligovém duelu v Hradci Králové.

Nyní musejí Bruslaři bezpodmínečně porazit Minsk alespoň o dva góly, v opačném případě ztratí naději na postup ze skupiny L.

Vzájemný zápas
    Bitvu s Minskem týmem rozhodl dvě minuty před koncem utkání domácí Viktor Turkin, který uklidil kotouč za gólmana Lukáše. Za Bruslaře se trefili dvakrát Orsava a jednou Trončinský. Boleslavští tedy v běloruské metropoli prohráli 3:4.

Hokejisté Minsku přiletěli do Prahy už v pondělí kolem třinácté hodiny. Poté se přesunuli autobusem, který jim zařídila běloruská ambasáda, do mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény a přilehlého hotelu. Nejprve potrénovali v pondělí večer, druhý trénink zvládli ještě v úterý krátce před obědem.

Odpoledne v Mladé Boleslavi rozhodně není bezstarostné. Od 14 až do 16:30 hodin nefungoval ve ŠKOENERGO Aréně elektrický proud z důvodu poruchy jističe trafostanice na zimním stadionu. Nyní se podařilo obnovit dodávky elektrické energie, ještě stále však nefunguje internet.

Naštěstí se však za pět minut dvanáct podařilo zaměstnancům společnosti ČEZ odvrátit hrozbu toho, že by se dnes v Mladé Boleslavi nemohlo hrát.
    V Mladé Boleslavi nefungovala dvě a půl hodiny elektřina. Kustodi Junosti Minsk se s tím vypořádali po svém. Když nefungovaly sušáky, využili přírodní energii.

Na stadionu už funguje internet, za malou chvíli začne rozbruslení. Napětí začíná pomalu stoupat, český tým totiž musí nutně vyhrát, aby měl vůbec ještě naději na postup ze skupiny.

BK Mladá Boleslav: Lukáš (Tarkki) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Štich, Hanzlík, Pastor, Kurka, Kučný – Hyka, Klepiš (C), Pospíšil – Pacovský, Urban, Pabiška (A) – Látal, Vampola (A), Musil – Orsava, Žejdl, Lenc

Junosť Minsk: Milchakov (Tryanichev) – Chernook (C), Vasilev, Sheleg, Pretnar, Yerokho, Goroshko, Mitskevich, Usenko – Yefimenko (A), Turkin, Pareyevets – Karakulko, Korso (A), Kogalev – Yeliseyenko, Ninimaki, Mikhnov – Kashkar, Razvadovski, Gerasimovich

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Hallin (NOR) – Frodl, Ondráček (oba CZE).

Rozbruslení je u konce, zhruba za čtvrt hodiny začne zápas.

Oba týmy jsou na ledě, nyní si vyslechneme hymnu Ligy mistrů.

00:01

00:19
    Minsk se hned dostal do útoku, zasahovat musel už i Jan Lukáš.

00:44
    V pásmu jsou nyní i domácí hokejisté, ti se však ke střele nedostali.

01:16
    Dominik Pacovský byl sám před prázdnou brankou, jenže promáchl!

01:50
    Domácí jsou aktivní a střílejí velice často.

01:56
    Střela Jana Hanzlíka od modré byla slušná, ale kotouč si cestu mezi tři tyče nenašel.

02:42
    Lukáš Žejdl si najel pohotově do pásma, ale jeho střelu z levého kruhu vytěsnil Dmitrij Milčakov betonem.

03:09
    Zakázané uvolnění na straně Minsku.

03:20
    Viktor Turkin překvapil Jana Lukáše. Zničehonic se objevil v levém kruhu a vypálil. Český brankář jen s obtížemi udržel kotouč mezi betony.

03:31
    Lukáš Pabiška nahrával v situaci dva na jednoho Marku Trončinskému, jenže druhý jmenovaný nemířil přesně.

03:52
    Hosté už se dlouhou dobu zdržují v útočném pásmu, domácí se nemohou vymanit z tlaku.

04:21
    Top scorer Junosti Jesse Ninimäki netrefil trestuhodně odkrytou branku Jana Lukáše!

04:43
    Hraje se rychlý a svižný hokej, ve kterém jsou k vidění šance na obou stranách.

05:27
    Další zakázané uvolnění běloruského celku stěhuje hru zpět před Milčakova.

06:34
    Po přerušení probíhá první komerční přestávka tohoto utkání.

07:06
    Andrei Michnov usilovně dorážel před brankou domácích, ale z gólu se neradoval.

07:57
    Lukáš Žejdl obdržel výbornou přihrávku od Jakuba Orsavy přímo před branku, jenže trestuhodně nedokázal prostřelit Dmitrije Milčakova v brance Junosti.

08:50
    Tomáš Hyka nedokázal sám před brankou překonat gólmana. Oba týmy zatím hodně spalují tutové šance.

09:01
    Tomáš Voráček (MBL) vyloučen na dvě minuty za podražení.

09:49
    Hosté mají tlak v pásmu, zatím však málo střílejí.

10:06
    Jesse Ninimäki vypálil mezi kruhy bez přípravy, ale trefil jen gólmana.

10:47
    Ani Jefimenko nemířil přesně.

11:01

11:08
    Minsk měl opravdu neskutečně velký tlak, Mladá Boleslav může být ráda, že při ní stálo štěstí.

11:31
    Český tým se stále nemůže dostat z obranného pásma.

12:27
    Junosť nyní velice dobře střeží modrou čáru a Bruslaři se trápí při přechodu do útočného pásma.

13:08
    Do čtyř jdou i hostující hráči. Sergej Šeleg (YUM) dostal dvě za napadení.

13:08
    Současně probíhá i komerční přestávka.

13:19
    Hosté hned po buly vyhazují.

13:47
    Bruslaři kombinují v pásmu, jenže ještě ani jednou nevystřelili.

13:58
    Odhodlal se až aktivní Marek Trončinský, jenže znovu nezamířil přesně.

14:19
    Minští hokejisté se osvobozují. Domácí nehrají přesilovku tak dobře jako jejich soupeř.

14:46
    Střela z hole Matěje Stříteského od modré čáry byla zblokována.

14:57
    Středočeši mají tlak v pásmu, jenže soupeřova obrana je velice dobře zformovaná.

15:08

15:30
    Boleslavští jsou znovu v pásmu a nadějný obránce Jiří Kurka vstřelil málem gól! Puk po střele vicemistra Extraligy juniorů z roku 2015 však na poslední chvíli usměrnil někdo mimo branku.

16:59
    Jefimenko už se v levém kruhu napřahoval k další střele, na poslední chvíli k němu ale přijel jeden z bránících hráčů.

17:27
    Minsk má stále tlak v útočném pásmu.

17:42
    V levém kruhu se napřáhl Dominik Pacovský, do střely ale vložil hůl hráč Minsku.

18:14
    Kotouč skončil v kotli domácích fanoušků, který je dnes značně prořídlý. Vhazuje se po levici Milčakova.

18:46
    Pavel Musil tečoval na poslední chvíli puk mezi tři tyče, byl ale sekán Sergejem Šelegem (YUM), který je opět potrestán dvěma minutami.

19:14
    Domácí kombinují v pásmu, ale Petr Vampola upadl při střele.

19:22
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Přeci jen Mladoboleslavští využívají přesilovku. Na modré se do toho tradičně opřel Marek Trončinský a kotouč ještě tečoval za Milčakova záda TOMÁŠ URBAN. Asistence: Marek Trončinský, Jakub Klepiš.
    19:22 URBAN - 1:0

19:55
    Na začátku druhého dějství se však budou Středočeši bránit. Tomáš Pastor (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:51.

V prvním dějství měli více šancí na skórování hokejisté Minsku, avšak oba týmy spálily velké množství opravdových gólových příležitostí. Ujala se pouze tvrdá rána Marka Trončinského, respektive přesná teč Tomáše Urbana. Dá se však čekat, že Junosť svému soupeři ještě pořádně zatopí. Dost možná už za několik minut při přesilové hře.

20:01

20:12
    Hosté se zatím při přesilovce nemohou dostat z obranné třetiny.

20:43
    Nyní už Junosť kombinuje před Lukášem, zatím tomu chybí jen střelba.

21:00
    Dělovka z hole Viktora Turkina skončila v náruči brankáře domácích.

21:16
    Top scorer Jesse Ninimaki neproměnil snad už svou třetí velkou šanci v zápase. Tentokrát nepropasoval kotouč mezi brankáře a levou tyč.

21:55

22:47
    Bruslaři skvěle vyšachovali hostující obranu několika přihrávkami, přičemž po vyraženém puku po střele Tomáše Hyky se dostal TOMÁŠ POSPÍŠIL, jenž se do odkryté klece nemohl mýlit. Asistence: Tomáš Hyka, Jiří Kurka.
    22:47 POSPÍŠIL - 2:0

23:18
    Dominik Pacovský trefil břevno minské branky!

23:57
    Domácí jsou v laufu a svého soupeře přehrávají.

24:44
    Po střele Jelisejenka si sjížděl ještě jeden hostující hráč k dorážce, ale bylo na to už dost pozdě, puk šel mimo branku.

25:30
    Toto inkasování si asi Dmitrij Milčakov za rámeček nedá. RADAN LENC si najel do mezikruží, odkud prostřelil hostujícího brankáře někudy pod betony. Asistence: Tomáš Pastor.
    25:30 LENC - 3:0

25:53
    Domácí se snaží být stále aktivní a držet se co nejdéle v pásmu.

26:03
    Velice nepříjemná situace pro Mladou Boleslav! Marek Trončinský (MBL) dostal dvě minuty za napadení, zatímco Jakub Klepiš (MBL) za hákování. Dvě minuty se tedy bude hrát pět na tři!

26:14
    Domácí se snaží co nejdéle držet kotouč za brankou.

26:34
    Tým Junosť Minsk právě vstřelil branku!

U levé tyče byl nikým nehlídaný ALEXEJ JEFIMENKO, který propálil Jana Lukáše v boleslavské brance. Asistence: Viktor Turkin, Vadim Černook.
    26:34 JEFIMENKO - 3:1

27:14
    Tým Junosť Minsk právě vstřelil branku! Mladoboleslavští vlastní nedisciplinovaností přicházejí o třígólové vedení. Z mezikruží vypálil úspěšně pod břevno ANDREJ MICHNOV. Asistence: Ninimaki, Jelisejenko.
    27:14 MICHNOV - 3:2

27:41
    Domácí si nyní připomněli, že přesilovky Junosti se rozhodně nevyplatí podceňovat. Běloruští hokejisté si v nich počínají velice bravurně.

28:11
    Martin Látal jel téměř sám na branku, jenže nakonec ani nevystřelil.

29:07
    Junosť stále kombinuje před Janem Lukášem, nyní jsou to hosté, kteří mají jednoznačně více ze hry.

29:25
    Do pásma se po delší době dostala i Žejdlova formace.

29:40
    Kučný si zpoza brány najel až před gólmana, nakonec mu však zakončení nevyšlo ideálně.

30:07
    Stříteského střela od modré čáry nadělala Milčakovi práci, hostující gólman ale dokázal vytěsnit kotouč mimo.

30:29
    Tým ze středu Čech se bude znovu bránit. Domácí publikum píská, ale rozhodčí jsou nekompromisní. David Štich (MBL) dostal dvě minuty za hákování. Bude to 3:3, nebo se tentokrát domácí ubrání?

30:37
    Krátce po buly Bruslaři vyhazují kotouč.

30:57
    Minsk kombinuje v útočném pásmu, ale nyní hosty zastavilo postavení útočícího hráče v brankovišti, po kterém se bude vhazovat ve středním pásmu.

31:26
    Marku Trončinskému se o mantinel nepodařilo vyhodit. Na puk si počkal jeden z hráčů na modré čáře.

31:56
    Výborná práce Maxima Parejevece, který nejprve trefil plexisklo a následně vypálil jen do betonů Jana Lukáše.

32:29

33:01
    Minsk má stále velký tlak v pásmu, jsou to nyní hokejisté Junosti, kteří diktují tempo hry.

33:52
    Daniel Korso si střihl samostatný nájezd na brankáře domácích, který však vystihl jeho blafák a puk udržel pod betony.

33:54
    Následně se poprali právě Daniel Korso (YUM) a Tomáš Voráček (MBL), ale ani jeden hráč se nedá označit za vítěze bitky. Rozhodčí je od sebe odtrhli. Nyní čekají oba hráče 2+2 minuty na trestné lavici za hrubost.

33:54
    Mezitím proběhla ještě komerční přestávka.

34:13
    Po icingu Junosti se vhazuje před brankářem Milčakovem.

34:47
    Martin Látal nabral velkou rychlost a ujížděl na branku, jenže se nechal vytlačit za minskou svatyni.

35:12
    Jakub Orsava obkroužil branku a ještě nahrál Jiřímu Kurkovi, proti kterému se však gólman stačil přesunout.

35:39
    Hraje se opravdu ve velikém tempu. Jednu velkou šanci střídá druhá. Je vidět, že jde o hodně.

35:48
    Zadovka Lukáši Žejdlovi nevyšla. Za prvé nemířil přesně a zadruhé měl gólman betony u sebe.

36:57
    Rozhodčí odpískal ofsajd Mladé Boleslavi. I přes protesty fanoušků bylo však jeho rozhodnutí správné.

37:32
    Dvě a půl minuty před koncem druhé třetiny se vhazuje před Janem Lukášem.

37:58
    Přímo před brankářem se napřáhl Pavel Musil, jenže zamířil pouze na Milčakova, kterému nenadělal větší starosti.

38:18
    Lukáš Žejdl přenechal puk Radanu Lencovi, jehož ránu ale brankář vytěsnil betonem.

38:42
    Domácí stále kombinují v pásmu, ale už nehrají s takovou lehkostí jako v úvodu této třetiny.

39:28
    Bezprostřední střelu Daniela Korsa chytil Jan Lukáš.

39:42
    Icing Mladé Boleslavi.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:45.

Druhé dějství zahájili domácí tlakem, který přetavili v tři branky, jenže pak se nechali Středočeši vyloučit a museli dvě minuty čelit dvojnásobné přesilovce Minsku. Junosť ji přetavila v dvě branky, kterými uťala boleslavskou převahu.

40:01

40:21
    Minsk se žene do útoku.

40:42
    Na Jana Lukáše míří hned od začátku jedna střela za druhou.

41:11
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

41:32
    To, co nyní Dominik Pacovský neproměnil, snad ani nikdy nikdo nemůže pochopit. Boleslavský útočník hned nadvakrát netrefil odkrytou branku Milčakova!

42:47
    David Štich trefil při své střele z levého kruhu jen bránícího hráče.

43:34
    Tentokrát netrefil těsně před brankou puk Tomáš Pospíšil, ačkoliv klec Minsku byla odkrytá.

44:35
    Zhruba dvacet minských fanoušků je v těchto chvílích slyšet mnohem víc, přivezli si konce i jeden buben.

45:06
    Poté, co Dominik Pacovský najel do branky a ta se vychýlila ze své pozice, se bude vhazovat ve středním pásmu.

46:43
    Martin Látal nedokázal zavěsit kotouč pod břevno Milčakovy svatyně.

47:05
    Mezi betony nepropálil gólmana z otočky střílející Tomáš Pospíšil.

47:26
    Matěj Stříteský se snažil procpat puk mezi pravou tyčí a gólmanem, ale taky neuspěl.

47:43
    Hosté jeli následně dva na jednoho, ale Jan Lukáš celou situaci zvládl.

47:43
    Probíhá komerční přestávka. Diváci se mezitím opět zlobí na čtveřici rozhodčích, se kterou jsou víceméně po většinu utkání značně nespokojení.

48:17
    Nechybělo mnoho a Alexander Karakulko vyrovnal, ale Jan Lukáš vytěsnil puk betonem.

49:20
    Oba týmy si počínají poněkud nervózně, spíš nahazují puky, nepřesně si přihrávají. Už se nehraje tak otevřený hokej, jako v předešlých pasážích hry.

49:53
    Ofsajd domácích. Vhazuje se středním pásmu.

50:01
    Tentokrát se bude vhazovat ještě dál, konkrétně u gólmana Mladé Boleslavi. Bruslaři vyhodili puk na icing.

50:27
    Rozhodčí přerušil hru. Tomáš Hyka byl v brankovišti, a tak musí Středočeši ven z pásma.

50:58
    Anton Jelisejenko se ze závaru před Janem Lukášem neprosadil. Domácí se zatím na svého strážce svatyně mohou opravdu spolehnout.

51:33
    Více ze hry má minská Junosť, jejíž hokejisté jsou v útočné třetině a střílejí opravdu četně.

52:01
    Bruslaři jdou znovu do čtyř, čímž si znovu hodně komplikují situaci. Jak známo, přesilovky Minsku jsou opravdu velice efektivní. David Štich (MBL) dostal menší trest za krosček.

52:01
    Mezitím probíhá poslední komerční přestávka tohoto zápasu.

52:23
    Hosté se zatím nemohou dostat do útočného pásma.

52:50
    Střelu až ze středního pásma dokázal Jan Lukáš vyrazit.

53:05
    Minsk má značný tlak v útočném pásmu. Boleslavští navíc rozhodně nesmí inkasovat. Jakákoliv bodová ztráta by znamenala i ztrátu naděje na postup ze skupiny L.

53:40
    Top scorer Jesse Ninimaki se snažil procpat puk pod betony gólmana, ale tam se žádné místo nenašlo.

55:27
    Ani Petr Vampola, ani Tomáš Urban nezvládli procpat při závaru puk mezi tři tyče.

55:38
    Poté, co skončil puk v ochranné síti se vhazuje po pravici Milčakova.

56:10
    Necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby si Bruslaři zahrají přesilovou hru. Daniel Korso (YUM) musí i přes velké protesty na trestnou lavici za sekání.

56:10
    Dnešní utkání sleduje 1 538 diváků.

56:39
    Domácí kombinují v pásmu, ale zatím nevystřelili.

56:54
    Jakub Klepiš trefil z velkého úhlu jen boční síť Milčakovy branky.

57:17
    Vampolova střela z pravého kruhu byla zblokovaná.

57:34
    Domácí se připravili o útočné pásmo. Přesilovou hru hrají značně staticky.

57:57
    Na Hykově střele z levého kruhu si Milčakov vyloženě smlsl. Kotouč skončil po ukázkovém máchnutí v lapačce gólmana.

57:57
    Oddechový čas pro hosty.

57:57
    Dmitrij Milčakov zatím musí ještě mezi tři tyče, protože se vhazuje v minském obranném pásmu.

58:02
    Marku Trončinskému střela nesedla, protože netrefil puk. Při druhém pokusu orazítkoval plexisklo.

58:10

58:33
    Domácí jsou i nadále v útočné třetině, ale nedaří se jim překonat brankáře.

59:14
    Bruslaři zahajují útok za vlastní brankou.

Junosť Minsk se raduje, protože je po Växjö Lakers druhým postupujícím týmem ze skupiny L! Domácí musí mrzet především oslabení tři proti pěti, díky kterému ztratili naději na postup. To, že Junosť Minsk skutečně postoupil, potvrdil Venue manažer až téměř půl hodiny po utkání, dlouho to nedokázal s jistotou říci nikdo v aréně. Rozhodoval počet vstřelených branek ve vítězném zápase. Boleslavští vstřelili tři, zatímco Minsk čtyři.

Minské hokejisty nyní čeká odchod na hotel, který mají jen pár kroků v areálu zimního stadionu. Ráno ve 3:30 je pak vyzvedne autobus, který je transportuje na letiště. V pátek večer se pak odehraje už nedůležitý zápas ve Švédsku mezi Växjö a Minskem.

Tolik z města automobilů. Pěkný zbytek úterního večera. Na počtenou. (20:18:06)

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 20. Urban (Trončinský, Klepiš), 23. Pospíšil (Hyka, Kurka), 26. Lenc (Pastor) – 27. Jefimenko (Turkin, Černook), 28. Michnov (Ninimaki, Jelisejenko)

Junosť Minsk: Milčakov (Trjaničev) – Černook (C), Vasiljev, Šeleg, Pretnar, Jerocho, Goroško, Mickevič, Usenko – Jefimenko (A), Turkin, Parejevec – Karakulko, Korso (A), Kogalev – Jelisejenko, Niinimäki, Michnov – Kaškar, Razvadovskij, Gerasimovič

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Hallin (NOR) – Frodl, Ondráček (oba CZE)

Diváci: 1 538