Nitra – Stavanger 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Junosť Minsk 3:2 (kon.) | Mnichov – Fribourg 3:1 (kon.)
Lørenskog – Liberec 1:2 (kon.) | Ingolstadt – Rauma 1:6 (kon.) | Rouen – Davos 2:3 (po pr.)
Zug – Esbjerg 3:2 (2:0 po s.n.) | Bern – Linz 5:0 (kon.)
SC Bern
5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
Steinbach Black Wings Linz
Úterý 06.09.2016, 19:45 • Postfinance Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina M

SC Bern zcela po zásluze vyhrává tento duel poměrem 5:0. O svém triumfu rozhodl ve druhé a třetí třetině. Gólman Genoni vychytal čisté konto, zneškodnil všech dvacet střel soupeře. (21:57:20)

59:30
    Posledních několik desítek vteřin zápasu, který opanoval SC Bern.

58:48
    Slovo si berou domácí fanoušci a rozjíždí chorály a chvalozpěvy.

58:00
    Hlasatel právě ohlásil poslední dvě minuty hry.

57:26
    Pohotový obránce zamezil další brance v síti hostujícího celku. Nechybělo mnoho a domácí doráželi do odkryté části branky.

57:00
    Do konce zápasu zbývají poslední tři minuty, domácí hráči si dovolují podstatně více kliček než v úvodu zápasu.

55:50
    Domácí fanoušci si zápas užívají, o výhře Bernu nikdo nepochybuje, a tak jsou poslední minuty v podstatě formální záležitostí.

54:40
    Dostáváme se za zpěvu chorálů do posledních pěti minut třetí třetiny a i zápasu. Domácí kontrolují hru, soupeř se do gólových pozic nedostává.
    53:31 Alain BERGER - 5:0

53:31
    Bern právě vstřelil branku!
    Pátou branku přidávají domácí po pohledné kombinaci. Simon Moser poslal kotouč před branku, kde stál volný ALAIN BERGER, který poměrně snadno poslal kotouč za brankovou čáru. Asistence: Simon Moser.

52:24
    Domácí brankář si nyní dokázal poradit s ojedinělým pokusem Linzu. Leonardo Genoni drží dál čisté konto.

52:10
    Následuje komerční přestávka.

51:30
    Zápas je rozhodnutý, fanoušci Bernu si zápas užívají, zpívají sborově. Podporují své oblíbence tak, jak se sluší a patří.

50:50
    Bern hraje v plném počtu. Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny. Domácí vedou o čtyři branky a míří za výhrou v zápase.

49:57
    Domácí celek zvládá oslabení naprosto výborně. Linz se do střeleckých pozic nedostává. Bránící se kvarteto hráčů podává velmi dobrý výkon.

48:50
    Vyloučení v týmu SC Bern (Mark Arcobello – 2 min., podražení).

47:34
    SIMON BODENMANN se prosazuje parádní střelou. Mezi kruhy získal kotouč od Ebbetta a jeho zakončení bylo dostatečně tvrdé. Asistence: Andrew Ebbett.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 23. Jobin (Rufenacht), 40. Rufenach, 45. Blum (Rufenacht, Mayer), 48. Bodenmann Simon (Ebbett), 54. Berger (Moser)

SC Bern: Genoni (Aebi) – Kamerzin, Blum, Untersander, Jobin, Gerger, Noreau, Kreis, Dubois – Moser, Bodenmann, Ebbett – Arcobello, Rufenacht, Meyer – Berger, Hischier, Plüss – Reichert, Ness, Muller
    Steinbach Black Wings Linz: Ouzas (Divis) – Palin, Piche, Dorion, Lukas, Daversa, Altmann, Kirchchlaeger, Lukas P. – Lebler, McLean, Hofer – Broda, Hisey, Dasilva – Schofield, Gaffar, Oberkofler – Loik, Spannring, Moderer

Rozhodčí: Mollard, Pražák – Fluri, Wust