Čeljabinsk – Jokerit 1:2 (kon.) | Ufa – Riga 2:3 (1:2 po s.n.) | Toljatti – Dynamo Moskva 2:1 (1:0 po s.n.)
Nižněkamsk – Záhřeb 3:2 (1:0 po s.n.) | Kazaň – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 2:1 (2:1 po s.n.)
Soči – Chabarovsk 7:2 (kon.) | Spartak Moskva – Minsk 4:2 (kon.)
HK Soči
7:2 (1:0, 4:1, 2:1)
Amur Chabarovsk
Úterý 06.09.2016, 18:30 • Ledový palác Bolšoj, Soči • KHL

Československá stopa v utkání

Jan Kolář (AMR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 22:08
    Tomáš Zohorna (AMR) 0+0, 0 střel, čas na ledě: 15:04 (21:22:41)

Statistiky po zápase: střely: 71-51; střely na bránu: 38-27; vhazování: 43-24; zablokované střely: 13-18; hity: 7-28; přesilové hry: 8-6; trestné minuty: 14-41.
    Hokejisté Soči oslavující vysoké vítězství nad Chabarovskem.

Soči ukončilo ve velkém stylu sérii tří venkovních porážek, když po návratu domů v Ledovém paláci Bolšoj vyprovodilo Chabarovsk na cestu sedmi góly. Již ve 4. minutě skóroval kapitán Igor Ignatuškin, nevídané věci se ovšem začaly dít po první přestávce. Na začátku druhé třetiny se v rychlém sledu prosadili Jevgenij Skačov s Andrejem Kosticynem a na straně Chabarovsku došlo ke střídání brankářů. Ovšem ani to nepomohlo. Náhradníka Alikina překonal Ivan Zacharčuk a domácí vedli již 4:0. Hosté sice dokázali odpovědět gólem Vjačeslava Ušenina, jenže za 32 sekund vrátil Soči čtyřbrankový náskok Denis Tolpenko. Ani třetí část nebyla o branky ochuzena a hned na jejím začátku se prosadili Jevgenij Skačov, který vstřelil svůj druhý gól, a po něm Ilja Gorochov. Střelecký účet uzavřel hostující Kirill Kapustin. Konečný výsledek. HK Soči 7 Amur Chabarovsk 2.

59:47
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Tomáš Zohorna – 2 min., nedovolené bránění).

59:47
    Do konce utkání zbývá odehrát 13 sekund a ještě jednou se bude vylučovat.

59:27
    Soči sice poslední přesilovou hru nevyužilo, ale vůbec ho to nemusí mrzet, protože necelou minutu před koncem vede na domácím ledě nad Chabarovskem vysoko 7:2!

58:59
    Dnešní utkání sleduje 6107 diváků.

58:00
    Do konce zápasu zbývají odehrát poslední dvě minuty.

57:08
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Maxim Kondratěv – 2 min., nedovolené bránění).

56:53
    Fantastický hokej v Soči pokračuje a po rychlém výpadu domácích hokejistů se bude opět vylučovat.

56:00
    A znovu Zub! Obránce Chabarovsku tvrdě vypálil od modré čáry a Barulin měl s jeho pokusem, který ještě zaplaval ve vzduchu, starosti, nakonec ho ale nadvakrát dokázal zastavit a puk zalehl!

55:15
    Zub se pokusil využít třetí přesilovou hru Chabarovsku v dnešním zápase prudkou střelou z pravého kruhu pro vhazování, jenže Barulin šel rychle do kolen a jeho pokus zastavil.

54:55
    Vyloučení v týmu HK Soči (Ruslan Pedan – 2 min., podražení).

54:51
    Klimenko byl v pravém rohu útočného pásma evidentně podražen, ale rozhodčí poskytují Chabarovsku výhodu, protože žádný z hokejistů Soči se zatím puku nedotkl, i když to tak vypadalo.

54:19
    Alikin musel rychle vyjet ze své brány, aby před jedním z hráčů Soči odpálil puk holí o mantinel do bezpečí.

53:38
    Závěr utkání je hodně otevřený a puk míří rychle z jedné strany na druhou. Před pár okamžiky mohli skórovat domácí, jejich střela z pravého kruhu pro vhazování ale zamířila vedle bližší tyče.

52:53
    Barulin zastavil střelu Chabarovsku ze středního pásmu a po vytřepání puku z lapačky rychle holí rozehrál.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 4. Ignatuškin (Krikunov, Fantenberg), 24. Skačkov (Fantenberg), 25. A. Kosticyn (Mamašev, Fantenberg), 29. I. Zacharčuk (Mamašev, Mamkin), 35. Tolpeko (Babincev), 42. Skačkov (Fantenberg), 44. Gorochov (Petersson) – 35. Vj. Ušenin (Vl. Ušenin, Zub), 48. Kapustin

HK Soči: Barulin (Šikin) – Mamkin, Mamašev, Fantenberg, Pedan, Gorochov, S. Kuzněcov – Krikunov, Ignatuškin (C), A. Kosticyn – O'Dell, Petersson, Levickij – Tomilin, I. Zacharčuk, Skačkov – Babincev, Padakin, Tolpeko.
    Amur Chabarovsk: Pečurskij (25. Alikin) – J. Kolář, Kondratěv, Zub, Aťušov (C), Kosmačjov, Adamčuk, Podzinš – Kuusela, Ramstedt, Kapustin – T. Zohorna, Klimenko, Litovčenko – Železnov, Romancev, Ruděnkov – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, O. Li – Zaseda.

Rozhodčí: Alexej Ravodin, Jury Cyplakov. Čároví: Pjotr Aljošin, Alexander Nesterov