Magnitogorsk – Riga 2:1 (kon.) | Ufa – Jokerit 2:3 (kon.) | Toljatti – Jaroslavl 2:3 (0:1 po s.n.)
N.Novgorod – Chabarovsk 0:1 (po pr.) | Kazaň – Dynamo Moskva 4:1 (kon.) | Nižněkamsk – Viťaz 2:1 (1:0 po s.n.)

Tomáš Filippi (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:07
    Jakub Sedláček (RIG) 25 střel, 23 zákroků, 92 % úspěšnost. (18:23:43)

Velmi dobře takticky odehráli domácí hokejisté poslední minutu třetí třetiny. Nenechali soupeře výrazně útočit. Magnitka vyhrává tento zápas poměrem 2:1. Hosté se snažili vyrovnat, ale nepodařilo se.

59:09
    Dinamo Riga si bere oddechový čas. Trenér Dinama nechává brankáře na střídačce. Hosté to zkusí v šesti. Ve výhodě o jednoho hráče se pokusí vyrovnat.

59:00
    Sledujeme poslední minutu hry ve třetí třetině, domácí celek se dostal před malou chvílí do vedení. Hosté se snaží hrát aktivně a vyrovnat co nejrychleji.
    57:45 Wojtek WOLSKI - 2:1

57:45
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Jan Kovář začal akci, v níž pokračoval Sergej Mozjakin. Následně se do zakončení probojoval WOJTEK WOLSKI, který prostřelil Jakuba Sedláčka. K velké radosti domácích fanoušků se Magnitka dostává do vedení. Asistence: Sergej Mozjakin, Jan Kovář.

56:29
    Domácí si vyžádali oddechový čas. Kouč Magnitogorsku si svolal své hráče a diktuje taktiku pro přesilovou hru.

56:21
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Patrick Mullen – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

56:10
    Čas velmi rychle se blíží ke konci třetí periody. Domácí celek nyní kontroluje hru a nepouští soupeře do výraznějších šancí.

52:30
    Hra plyne rychle dál. K vidění je mnoho zajímavých šancí i osobních soubojů. Sledujeme naprosto vyrovnaný duel, v němž zatím padly jen dvě branky.

51:18
    Danis Zaripov opouští trestnou lavici, dostává se již na ledovou plochu. Pasáž zápasu, která byla hodně ovlivněná přesilovkami, už snad končí.

50:46
    Hostující celek hraje v plném počtu. Nyní začíná krátká přesilová hra Dinama Riga.

49:28
    Krišjanis Redlihs se vrací na ledovou plochu. Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny. Stav zápasu je stále vyrovnaný.

49:18
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Danis Zaripov – 2 min., vysoká hůl). Přesilová hra o dva hráče končí. Na trestnou míří domácí Danis Zaripov na dvě minuty za hru vysokou holí.

49:00
    Přesilovou hru pět na tři hrají domácí znovu aktivně, ale jejich problém je přesnost střelby.

48:46
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Vitalijs Pavlovs – 2 min., podražení).

48:32
    Přesilovou hru hrají domácí velmi dobře. Jsou stabilně v útočném pásmu, ale nemohou se dostat do výraznějšího zakončení. Jakub Sedláček mnoho práce nemá.

47:28
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Krišjanis Redlihs – 2 min., nedovolené bránění).

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 16. Lee (Mozjakin), 58. Wolski (Mozjakin, Jan Kovář) – 34. M. Redlihs (Pujacs, Galvinš)

Metallurg Magnitogorsk: Zagidulin (Košečkin) – Antipin, J. Birjukov, Lee, Bereglazov, S. Těreščenko, Chabarov, Dronov – Dm. Kazionov, Jan Kovář, Mozjakin – Zaripov, Osala, Kaletnik – Timkin, Filippi, Wolski – A. Sjomin, De. Kazionov, Platonov – Železkov.
    Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – Galvinš, Pujacs, Mullen, Cibulskis, Jerofejevs, K. Redlihs, Zile – Bičevskis, M. Redlihs, Darzinš – Sčastlivyj, Sestito, Shugg – Gillies, Pavlovs, Indrašis – Meija, Saulietis, Skvorcovs – Razgals.

Rozhodčí: Rogachjov, Soin – Sadovnikov, Sivov