Magnitogorsk – Riga 2:1 (kon.) | Ufa – Jokerit 2:3 (kon.) | Toljatti – Jaroslavl 2:3 (0:1 po s.n.)
N.Novgorod – Chabarovsk 0:1 (po pr.) | Kazaň – Dynamo Moskva 4:1 (kon.) | Nižněkamsk – Viťaz 2:1 (1:0 po s.n.)
Spartak Moskva – Vladivostok 1:2 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Jokerit Helsinky
Čtvrtek 08.09.2016, 16:00 • Ufa Arena • KHL

Velmi zajímavý duel mezi Ufou a Jokeritem je za námi. Dlouho to vypadalo, že půjde o remízový duel, ale v poslední minutě po samostatném úniku dokázal rozhodnout Tommi Huhtala. Ve třetí třetině se kromě něho trefil i Teemu Hartikainen. Oba celky podaly slušný výkon a remíza by zápasu slušela o něco více, nicméně nakonec zvítězil o něco šťastnější celek. Děkuji za pozornost a přeji příjemý zbytek dne. (18:25:20)

59:30
    Domácí odvolali gólmana a zkouší to se šesti bruslaři.
    59:24 Tommi HUHTALA - 2:3

59:24
    Jokerit právě vstřelil branku!
    TOMMI HUHTALA se dostal do nečekaného samostaného úniku a dokázal překonat Svedberga. To je hodně nepříjemné pro Ufu. Bez asistence.

58:21
    Salminen a Marjamäki ohrožovali Svedberga, ale jeho branka nakonec i s přispěním obrany nekapitulovala.

57:25
    Tommi Huhtala hledal někoho ze spoluhráčů, ale nikdo mu nenajel do potřebné pozice, takže přesilová hra skončila.

56:42
    Hosté zamířili těsně vedle branky, načež se obraně soupeře podařilo dostat puk pryč z obranného pásma.

56:20
    Domácímu celku se podařilo dostat kotouč pryč z vlastního obranného pásma.

55:21
    Alexandr Něstěrov je vyloučen na dvě minuty a to znamená ještě komplikace pro domácí obranu.
    54:32 Teemu HARTIKAINEN - 2:2

54:32
    Ufa právě vstřelila branku!
    Linus Omark zpoza branky našel TEEMU HARTIKAINENA, který už si věděl rady a trefil se přesně za záda brankáře, takže vyrovnává stav utkání. Asistence: Andreas Engqvist, Linus Omark.

54:10
    Domácí hokejisté drží kotouč v útočném pásmu a kombinují před brankou soupeře.

53:28
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Peter Regin – 2 min., hákování).

51:50
    Hosté svým gólem trochu zaskočili protivníka, který usiloval o rozhodující branku a místo toho sám inkasoval.
    50:30 Tommi HUHTALA - 1:2

50:30
    TOMMI HUHTALA se dostal k zakončení v předbrankovém prostoru, když se Jokerit po dlouhé době vydal do útoku. Huhtalova střela trefila branku přesně. Asistence: Oliver Lauridsen, Brian O'Neill.

49:29
    Hráči Jokeritu ve třetí části hry nejsou příliš aktivní v ofenzivě. To by se jim nemuselo vyplatit.

Pavel Černý

Branky a nahrávky: 21. Hartikainen (Omark, Engqvist), 55. Hartikainen (Omark, Engqvist) – 38. Niemi (A. Kulda), 51. Huhtala (O'Neill, Lauridsen), 60. Huhtala

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Kuljaš, Kornějev, Gončarov, D. Bodrov, Garejev, Loginov, Arzamascev, D. Vorobjov – Hartikainen, Engqvist, Omark – I. Makarov, J. Bodrov, Lisin – A. Lazarev, Černych, Něstěrov – I. Grigorenko (C), M. Vorobjov, Kaprizov.
    Jokerit Helsinky: Helenius (Zapolski) – Rissanen, Ch. Genoway, Lajunen, A. Kulda, Lauridsen, Jensen, Rautanen – Huhtala, Regin (C), O'Neill – Keränen, Hishon, Jormakka – Marjamäki, Niemi, Salminen – Anttila, Wirtanen, Mäkinen – Talaja.

Rozhodčí: Oskripko, Fraňo – Kučava, Šeljanin