Olomouc – Jihlava 2:7 (kon.) | K. Vary – HC Litvínov 12:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
12:1 (3:1, 6:0, 3:0)
HC Litvínov
Čtvrtek 08.09.2016, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga staršího dorostu • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte u on-line přenosu z KV Areny, kde se utkají týmy HC Energie Karlovy Vary a HC Litvínov. Starší dorostenci započnou utkání v 18:00.

Pro domácí tým je utkáním prvním zápasem na svém ledě. Energetici se ve třetím zápase od začátku představí po dvou výhrách na ledě soupeře. Nejdříve se Energii podařilo vyhrát na ledě Plzně, kde hokejisté vyhráli 2:3. Ve druhém zápase tentokrát vezli Karlovarští body z ledu Letňanů, nad kterými vyhráli bez inkasovaného gólu 0:2. Pro karlovarské energetiky to může znamenat již třetí výhru v řadě a potvrzení zatím výborné formy a kolektivity týmu.

HC Litvínov

To čtvrteční hosté mají krušnější chvíle od začátku sezóny. Pro tým Radka Mrázka bude tento zápas další příležitostí na zisk první třech bodů a zároveň zvednutí morálky týmu. Své první utkání odehráli Chemici na ledě Slavie, kde po dlouhém boji podlehli 4:1 a nepřivezli tak do Litvínova žádné body. Ve druhém zápase předvedli dorostenci lepší hokej a dokázali vstřelit více gólu a konkurovat svému soupeři, avšak bez zisku bodu. Třetí zápas bude pro Litvínov klíčový v naději zisku prvních bodů a zlepšení nálady v kabině.

HC Energie Karlovy Vary: Beran (Kašpar) – Bernáth "C", Zavřel, Štaif, Kala, Kořán, Přibyl – Slabý, Bečka "A", Prošek, Petrov, Halberštát, Holub, Hotěk, Šik, Tlačil, Hudečka, Štastný, Habr, Maydl

HC Litvínov: Kožnár (Pejsar) – Havlík, Hipius "A", Cikánek, Jurka, Černohorský, Bartek, Žižka, Myšák "C" – Vopat "A", Bartoš, Pech, Dufek, Kordule, Arnold, Svoboda, Čapek

Rozhodčí: Valenta – Gerát, Rubáš.

00:01

00:05
    Prvního puku se ujali hosté.

00:30
    Na puku se stále drží hosté, kteří se usadili v útočném pásmu.

00:48
    Beran si připisuje první zásah a zastavuje hru.

01:12
    Po vhazování jsou na puku domácí, kteří, bojují v přechodu útočné modré čáry.

01:42
    Týmy střídají. Litvínovští rozehrávají za svojí bránou.

02:25
    Energetici jsou velmi aktivní v útočném pásmu, když stále napadají rozehrávku hostů.

02:50
    Domácím se podařilo sebrat puk v útočném pásmu a zároveň se udržet. před bránou Kožnara.

03:33
    Hra se otočila. Po rychlém výpadu Havlíka musel být Beran ve střehu. Hra je přerušena.

04:05
    Energetici se delší dobu drží u puku, ale zatím nevystřelili.

04:31
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Jakub Žižka – 2 min., držení protihráče).

05:08
    Domácí se stále drží v útočném pásmu, ale zatím nevystřelili.

05:31
    Za celou dobu přesilové hry ještě energetici nedokázali vypálit na bránu.

06:00
    David Holub byl úplně osamocen před prázdnou bránou, ale puk nedokázal po přihrávce od mantinelu nasměrovat do brány.

06:36
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Michal Hotěk – 2 min., držení protihráče).

07:18
    Litvínovští se usadili v útočném pásmu.

07:42
    Energetikům se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry a zároveň ukazují skvělou hru při napadání rozehrávky.

08:12
    Chemici se velmi snaží prosadit před bránou Berana, ale zatím je obrana Karlových Varů účinná a nepouští svého soupeře ke sřele.

09:00
    Oba týmy hrají v plném počtu. Zároveň je pískáno zakázané uvolnění na straně Litvínova.

09:49
    Energetici si vypracovali další perfektní šanci ke gólu, ale z bezprostřední blízkosti netrefili bránu.

10:47
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Tvrdá práce se energetikům vyplatila! Po dlouhém nátlaku na bránu se podařilo odražený puk dosoukat do brány JAN TLAČIL, který neměl se zakončením větší problémy a posílá Karlovy Vary do vedení. Bez asistence

11:03
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (David Holub – 2 min., vysoká hůl).

11:20
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Litvínov nenechal čekat na srovnání a po vyloučení Davida Holuba máme po 17 vteřinách srovnané skóre. Po okamžité přihrávce Lukáše Vopata se puku zmocnil MAREK HAVLÍK, který propálil vše, co mu stálo v cestě a srovnal tak skóre. Asistence: Lukáš Vopat, Josef Mišák

13:20
    Oba týmy znovu začínají na novo. Po dvou rychlých gólech se hra přelévá ze strany na stranu a ani jeden z týmů nemá větší převahu.

14:03
    Do skvělé šance se dostal Martin Slabý, který měl z mezikruží dobře napřaženo, ale trefil pouze masku brankáře Kožnara.

14:46
    Tlak se více přesunul před bránu Litvínova, kde si domácí vytvářejí šanci za šancí.

15:22
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Robert Bartek – 2 min., hákování).

15:41
    Energie se snaží znovu dostat do vedení, ale zatím je stále bez účinné střely.

16:15
    Energie se znovu dostává do vedení. po dalším nátlaku na bránu se dokázal uvolnit TOMÁŠ PŘIBYL, který skvělým přebruslení přes celou ledovou plochu dokázal samostatně zakončit beckhendovou kličkou a využít tak přesilové hry. Asistence: Otakar Šik, Daniil Petrov

18:22
    Nátlak Karlových Varů pokračuje.

18:35
    Energetici se stále drží v útočné třetině a bez problémů průběžně střídají.

19:02
    Litvínov má velké potíže s překonáním středního pásma.

19:29
    Další skvělá akce Karlových Varů! Po rychlém přechodu středního pásma a výborné přihrávce Otakara Šika se podařilo MICHALU HOŤKOVI překonat Kožnara již potřetí do prázdné brány. Asistence: Otakar Šik

20:00

V první třetině se více dařilo domácím energetikům, kteří dokázali vstřelit tři góly a poslat svůj tým do vedení. Pro Litvínov je situace opačná a od začátku sezóny se chemikům nedaří. V dnešním zápase budou Litvínovští mnohem více zabrat, aby získali tři body. Druhá perioda začne přibližně v 18:45.

20:01

20:03
    První puk získali domácí, kteří ihned vyjeli na bránu Kožnara.

20:18
    Již druhé vhazování uvidíme ve druhé třetině před Kožnarem, který má spoustu práce před svojí klecí.

20:54
    Energetici se stále drží v útočné třetině.

21:40
    Otakar Šik se stále ukazuje na puku v útočném pásmu a posílá střelu za střelou.

22:27
    Energetici se stále drží na kotouči, ale vůbec nestřlejí.

23:48
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Michal Maydl – 2 min.).

23:48
    Po delší době uvidíme přesilovku Litvínova, který může snížit rozdíl skóre.

24:33
    Energetici velmi dobře napadají rozehrávku Litvínova a nepoští hosty ke střele.

25:57
    Energie hraje v plném počtu.

26:26
    Karlovým Varům se stále výborně daří napadat hru Chemiků, kteří jsou ve druhé periodě bezradní.

27:15
    Po dlouhé době se píská zakázané uvolnění domácích, kteří se nedomluvili v rozehrávce.

27:17
    Rychlá střela na Berana z první! Litvínov se pokusil překvapit brankáře rychlou střelou.

27:28
    Karlovarští znovu velmi rychle překonali střední pásmo. Využili zmatku v obraně a po přihrávce ve středním pásmu od Šika, se puku ujal JAN TLAČIL, který vstřelil čtvrtý gól Energie. Asistence: Otakar Šik, Michal Hotěk

28:51
    Litvínov se pokouší o změnu stylu hry a napadá ve dvou hráčích, ale zatím se nezdá ta technika účinná.

29:50
    Energetici začínají drtit svého soupeře! Již pátý gól dal JAN TLAČIL, který nejspíše definitivně určil vítěze zápasu. Asistence: Jan Bečka

30:44
    Energetici určují tempo zápasu a Litvínov se snaží dorovnat tlak svého soupeře. O gól Litvínova se pokusil Patrick Pech, který ale trefil pouze ochrannou síť nad bránou.

31:35
    Máme tu první potyčku zápasu, kde se domácí velmi tlačili do brány Litvínova. Vše roztrhli rozhodčí.

32:22
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Marek Havlík – 2 min.).

32:54
    Další využitá přesilová hra Energie! Tentokrát z levého kruhu jednoduše RADEK PROŠEK napřáhl a prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Filip Bernáth, Martin Slabý

33:18
    Karlovarští pouští na svého soupeře lavinu gólů. Po krásné přihrávce Jakuba Habra se velmi jednoduše podařilo JIŘÍMU HUDEČKOVI vstřelit sedmý gól Energie. Asistence: Jakub Habr, Tomáš Přibyl

34:06
    To je přímo smršť gólů do Litvínovské brány! Další gól dokázal vstřelit OTAKAR ŠIK, který překonal velmi nejistého Milana Kožnara, který bude po inkasovaném gólu nejspíše střídat. Asistence: Daniil Petrov, Petr Štaif

34:06
    Na straně hostů došlo ke střídání brankářů. Nastupuje Martin Pejsar za Milana Kožnara.

35:31
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Lukáš Vopat – 2 min., hákování).

36:00
    Energetici si na ledě dělají s pukem co chtějí. Utkání je víceméně rozhodnuto ve druhé třetině. Pro otoční utkání by se nejspíše musel stát zázrak.

36:50
    Karlovarští rozehrávají zpoza své brány a dohrávají svojí přesilovou hru.

37:16
    Další gól! Tentokrát v přesilové hře. Tři minuty před koncem druhé třetiny se podařilo energetikům zvýšit skóre na devět gólů! Autorem branky je OTAKAR ŠIK, který bez problémů tečoval střelu za záda Martina Pejsara, který byl vcelku bezmocný. Asistence: Tomáš Přibyl

39:00
    Litvínov se pokouší o samostatné úniky na bránu Adama Berana, ale zatím se obrana Karlových Varů vždy vrátila.

40:00

Ve druhé třetině byla k vidění jízda energetiků, kteří předvedli skvělý výkon, když za 20 minut hry dokázali vstřelit šest gólu a skoro určitě rozhodnout výsledného vítěze dnešního utkání. Litvínov se pokoušel držet v tempu Karlových Varů, ale po tolika obdržených gólech se s výsledkem velmi těžko něco dělá. Pro Chemiky spíš utkání zůstává k čestnému dohrání a o snahu pokusit se vstřelit minimálně jeden gól. Třetí perioda začne přibližně v 19:33.

40:01

40:04
    Na puku se drží hosté.

40:24
    Litvínov nasadil vysoké tempo hry a snaží se konkurovat soupeři a určitě má v plánu vstřelit minimálně jeden gól.

40:56
    Roman Cikánek měl velkou šanci na gól, ale trefil pouze vyrážečku Berana, který byl ve střehu.

42:00
    Energetici se dále tlačí do brány Litvínova, ale zatím není k vidění ani jedna střela na Pejsara.

42:48
    Aktivita na straně hostů se rapidně zvýšila i přes zakázané uvolnění předvádí litvínovský tým úplně jiný hokej.

43:04
    Litvínov jeví známky snahy se znovu dostat do utkání, ale obrana Karlových Varů příliš chyby nedělá a šancí na gól je velmi málo.

44:30
    Karlovarští se znovu dostávají do své ráže na ledě a hra začíná být znovu jen v režii energetiků.

45:28
    Týmy jeví velkou snahu o vstřelení gólu, ale síly se vcelku vyrovnali a ani jeden z týmů nemá příliš navrch.

46:48
    Máme tu desátý gól Energie! Tento kulatý výsledek zatím určil FILIP BERNÁTH, který se dokázal prokličkovat mezi obránci a zakončit do odkryté části brány. Asistence: Michal Hotěk, Jan Tlačil

48:10
    Energetici se stále drží v útočné třetině a Adam Beran má mnohem méně práce na ledě než Martin Pejsar, který musí být stále ve střehu.

49:32
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Michal Jurka – 2 min., hákování).

50:07
    Přesilová pětka domácích předvedla kus dobré práce, ale zatím bez gólové šance.

50:56
    Ondřej Dufek se sám ocitl před bránou v samostatném úniku, ale zaváhal a netrefil odkrytou bránu.

51:12
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Robert Bártek – 2 min., nedovolené bránění).

51:31
    Litvínovští hrají ve čtyřech.

52:14
    Litvínov se potýká s dalším oslabení, ale zatím obstojně vykrývá všechny střely.

52:54
    Litvínov hraje v plném počtu, ale stále čelí nátlaku ze strany Karlových Varů.

53:52
    Další nahození poslal na bránu Litvínova Tomáš Přibyl, který získal pro svůj tým útočné pásmo.

54:07
    Domácí hrají velmi dobře v útočné třetině, ale zatím bez gólového prosazení.

55:36
    Litvínov velmi zvýšil tempo své hry a usadil se v útočném pásmu.

56:28
    Oba týmy velmi zmatkují ve středním pásmu a ani jeden tým nemá na svého soupeře navrch.

57:00
    Hosté se v samotném závěru snaží o vstřelení gólu, který přes velký nátlak nepřichází.

57:15
    Utkání se víceméně dohrává. Vítěz je znám od začátku třetí třetiny, kdy domácí navázali na výborný výkon ve druhé periodě.

57:46
    Avšak tu máme velké úsilí od Patrika Štastného, na kterém je vidět chuť po vstřeleném gólu.

58:25
    Filip Bernáth úplně osamocen ujížděl na bránu a rozhodl se pro střelu , která se však odrazila od horní tyče a skončila v ochranné síti.

58:37
    Tak skóre se nám ještě jednou mění! Po chybě brankáře Pejsara se dokázal prosadit v útoku FILIP BERNÁTH, který zvyšuje skóre. Asistence: Jiří Habelštát

59:25
    Karlovarští pokračují ve své jízdě a dávají svůj dvanáctý gól! Po sebrání gólu v rozehrávce se podařilo JANU TLAČILOVI, velmi jednoduše prostřelit brankáře Pejsara. Bez asistence

Máme tu konec zápasu, který jasně ovládli domácí dvanácti góly do brány Litvínova. Po jasné výhře ve druhé třetině poměrem 6:0 se projevila i třetině třetí, kterou energetici ovládli 3:0. Tato výhra patří domácím jednoznačně. po kvalitním výkonu na ledě se příliš nedá divit samotnému výsledku utkání. Pro dnešní zápas je to ode mě vše. Loučí se Pavel Pelčák a u dalších přenosů na shledanou. (20:12:10)

Pavel Pelčák

Branky a nahrávky: 11. Tlačil, 17. Přibyl (Šik, Petrov), 20. Hotěk (Šik), 28. Tlačil (Šik, Hotěk), 30. Tlačil (Bečka), 33. Prošek (Bernáth, Slabý), 34. Hudečka (Habr, Přibyl), 35. Šik (Petrov, Štaif), 38. Šik (Přibyl), 47. Bernáth (Hotěk, Tlačil), 59. Bernáth (Habelštát), 60. Tlačil – 12. Havlík (Vopat, Mišák)

HC Litvínov: Kožnár (od 35. Pejsar ) – Havlík, Hipius "A", Cikánek, Jurka, Černohorský, Bartek, Žižka, Myšák "C" – Vopat "A", Bartoš, Pech, Dufek, Kordule, Arnold, Svoboda, Čapek

Rozhodčí: Valenta – Gerát, Rubáš