Leverkusen – Hamburg 3:1 (kon.) | Wolfsburg – Kolín nad Rýnem 0:0 (kon.) | Ingolstadt – Hertha 0:2 (kon.)
Darmstadt – Frankfurt 1:0 (kon.) | Freiburg – Mönchengladbach 3:1 (kon.) | RB Lipsko – Dortmund 1:0 (kon.)
SC Freiburg
3:1 (0:1)
Borussia Mönchengladbach
Sobota 10.09.2016, 15:30 • Schwarzwald-Stadion, Freiburg • Německá Bundesliga • 2. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké odpoledne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:40:09)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 10:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 15:11.
    Důležitou postavou utkání byl Maximilian Philipp, autor dvou branek

Zápas je u konce a z překvapivé výhry se raduje domácí Freiburg. Ten i po pauze předváděl nadšenou hru a brzy přišlo vyrovnání. V 54. minutě se parádně trefil Maximilian Philipp. Freibuig si i nadále vytvářel šance a byl odměněn výhrou. Rozhodnutí přišlo v úplném závěru, nejprve se v 85. minutě dnes podruhé trefil Maximilian Philipp a o tři minuty později proměnil pokutový kop Nils Petersen. Borussia tak odjíždí s prázdnou a stále tak může pouze vzpomínat na poslední výhru ve Freiburgu, která se konala v roce 2002.

90+3

90+2
    Celá akce byla ukončena pro Christensenův útočný faul při výskoku na centr.

90+2
    Ještě jeden roh pro Borussii.

90+1
    Domácí tým je v euforii, stejně jako zaplněný stadion. Dnes to bude ve Freiburgu opravdu veselé.

90
    Budou se nastavovat tři minuty.

89
    Poslední změna domácích, Vincenza Grifa nahradil Amir Abrashi.
    88. Nils PETERSEN - 3:1

88
    Freiburg právě vstřelil branku!
    Míč si na penaltový puntík postavil NILS PETERSEN, Sommer skočil na opačnou stranu a po bezpečném proměnění penalty je stav nyní 3:1.

87
    Yann Sommer za svůj faul dostal žlutou kartu.
    87. Grifo byl při průniku stažen Sommerem - penalta

87
    Penalta pro Freiburg! Po chybné rozehrávce se k míči dostal Grifo, udělal Sommerovi kličku, ten po něm sáhl, stáhl k zemi a nedal rozhodčímu jinou možnost, než odpískat pokutový kop.

86
    Maximilian Philipp poté za oslavu gólu dostal žlutou kartu.
    85. Maximilian PHILIPP - 2:1

85
    Domácí stadion explodoval radostí, neboť po dlouhém Schwolowově výkopu a Petersenově hlavičce se míč dostal k MAXIMILIANU PHILIPPOVI a ten svou křížnou střelu uklidil přesně k tyči!

84
    Ten si vzal na starost Traoré, nepříliš povedený centr ale domácí v poklidu odvrátili. Alespoň na chvíli.

Aleš Pur

Branky: 54. Philipp (Grifo), 85. Philipp (Petersen), 88. Petersen (pen.) – 35. T. Hazard (Traoré)

Karty:   76. Haberer (FRE), 86. Philipp (FRE) – 51. Raffael (MNC), 87. Sommer (MNC)

SC Freiburg: Schwolow – Stenzel, Gulde, Söyüncü, Günter – Bulut, Höfler (C), Frantz (68. Haberer), Grifo (89. Abrashi) – Philipp, Niederlechner (82. Petersen).
    Náhradníci: Gikiewicz – Ignjovski, Abrashi, Petersen, Haberer, Meffert, Niedermeier.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi (77. Herrmann), Christensen, Jantschke – Traoré, Strobl, Stindl (C), Kramer, Wendt – T. Hazard (70. Hahn), Raffael (70. Vestergaard).
    Náhradníci: Sippel – Vestergaard, Herrmann, Dahoud, J. Hofmann, Korb, Hahn.

Rozhodčí: Harm Osmers – Florian Heft, Thomas Gorniak