Färjestad – Cracovia 7:0 (kon.) | SaiPa – Eisbären 6:3 (kon.) | Rauma – Ingolstadt 1:3 (kon.)
Kärpät – Krefeld 5:3 (kon.) | JYP – Gap 4:0 (kon.) | Rouen – Djurgården 3:4 (po pr.)
Lukko Rauma
1:3 (1:0, 0:3, 0:0)
ERC Ingolstadt
Sobota 10.09.2016, 18:00 • Kivikylan Areena, Rauma (FIN) • Hokejová Liga mistrů • Skupina D

Statistiky po skončení zápasu: střely na bránu: 25-34, zákroky brankářů: 31-24, trestné minuty: 24-10. (20:44:42)

Ingolstadt odehrál skvělé utkání a s letošním ročníkem Champions Hockey League se rozloučil vítězstvím. Rozhodujícím momentem bylo vyloučení Samiho Lähteenmäkiho, který v čase 34:32 dostal dvě minuty za naražení zezadu plus deset minut nesportovní chování. Před přesilovou hrou bylo skóre nerozhodné 1:1 poté, co na úvodní gól Heikkiho Liedese z první třetiny odpověděl v polovině zápasu Brandon Buck. Následná početní výhoda trvala pouhých sedm sekund a Darryl Boyce otočil vývoj utkání na stranu Ingolstadtu. Hráči německého klubu poté neměli dost a skvělou prostřední část vyšperkovali akcí, na jejímž konci stáli přihrávající Petr Tatíček a zakončující Petr Pohl. Konečný výsledek. Lukko Rauma 1 Ingolstadt 3.

59:11
    Vyloučení v týmu Lukko Rauma (Sami Lähteenmäki – 2 min., hrubost).

59:11
    Karjalainen opustil svou klec, jenže vzápětí se provinil proti pravidlům Lahteenmaki.

58:16
    Lukko Rauma má v závěru zápasu k dispozici přesilovou hru 5 na 3! Dokáže ji využít?

57:49
    Vyloučení v týmu ERC Ingolstadt (Brian Salcido – 2 min., hrubost).

57:49
    Vyloučení v týmu ERC Ingolstadt (Thomas Pielmeier – 2 min., držení protihráče).

57:49
    Thomas Pielmeier a Brian Salcido se do sebe pustili a půjdou se oba zchladit na trestnou lavici.

55:52
    Daniel Irmen se ocitl ve slibné pozici, jenže jeho následná střela zamířila pouze do břicha Karjalainena.

55:28
    Toni Koivisto pálil z blízkosti, jenže obranný val Ingolstadtu propálit nedokázal.

55:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát pět minut, což je sice dostatek času na vstřelení dvou gólů, ale příliš nadějí bych do domácích hokejistů nevkládal.

53:59
    Brian Salcido velice rád střílí, což nyní dokonale ukázal, ale puk po jeho střele opět v síti neskončil! Antti Karjalainen byl připraven a kotouč našel v lapačce.

52:29
    Vyloučení v týmu Lukko Rauma (Janne Niskala – 2 min., podražení).

50:28
    Daniel Irmen se ocitl v další slibné šanci, jenže Antti Karjalainen začal chytat velice spolehlivě.

48:27
    Brian Salcido dokázal na modré čáře zachytit puk a poté tvrdou střelou mířil pod horní tyč, Antti Karjalainen byl ale pozorný a jeho pokus ukryl ve své výstroji.

47:26
    Sami Lähteenmäki se vrátil z trestné lavice poté, co dostal deset minut za nesportovní chování a jeho vyloučení ze druhé třetiny zřejmě bude klíčové. Nebo ne?

45:21
    Ingolstadt se ve třetí třetině zřejmě bude soustředit především na defenzivu, což se sice nemusí vyplatit, ale za dvoubrankového vedení to není nesmyslná taktika a záměr.

42:29
    Lukko vyvinulo na obranu Ingolstadtu v úvodu závěrečné části zápasu velký tlak, do žádné slibné šance se ale zatím nedostalo.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 6. Liedes (Koivistoinen, Antonen) – 33. Buck (Buchwieser, Laliberte), 35. Boyce (Buck, Kohl), 38. Pohl (Tatíček, Salcido)

Lukko Rauma: Karjalainen (Kahkonen) – Seigo, Virtanen, Ahonen, Niskala (C), Makinen, Riikola, Ventela – Gagnon, Tukonen, Vahalahti (A) – Lahteenmaki, Koivisto (A), Tiivola – Liedes, Koivistoinen, Antonen – Claireaux, Suuronen, Pitkanen.
    ERC Ingolstadt: Pielmeier (Eisenhut) – McNeill, Friesen, Salcido, Koppchen (C), Schopper, Kohl, Wagner – Buck (A), Laliberte(A), Buchwieser – Tatíček, Kiefersauer, Pohl – Oppenheimer, Boyce, Jacques – Irmen, Pielmeier, Elsner.

Rozhodčí: Anssi Salonen (FIN), Ladislav Smetana (AUT). Čároví: Pasi Nieminen (FIN), Masi Puolakka (FIN)