Olomouc – Vítkovice 2:3 (kon.) | Kladno – K. Vary 3:1 (kon.) | HC Plzeň – Slavia 8:7 (po pr.)
Třinec – Jihlava 5:2 (kon.) | Liberec – Pardubice 3:6 (kon.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 6:1 (kon.)
Sparta – Mountfield HK 4:3 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 6:3 (kon.)
HC Olomouc
2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 10.09.2016, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 4. kolo

59:37
    Pospíšil je na střídačce a Olomouc to zkouší v šesti!

59:12
    Jeklič se dostal sám před Daňa. Vítkovického brankáře se ještě pokusil rozhýbat a z levé strany zakončit, puk se mu ale do branky nepodařilo dostrkat.

51:57
    Kohouti pořádně zabrali a zkouší to v přesilovce ze všech stran. Nejprve před Daněm dorážel Beutl, poté ještě Podlaha, vítkovický brankář ale svůj tým podržel.

50:53
    Další přesilovka pro domácí. Jozef Baláž (VIT) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

45:53
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti snižují náskok hostů na jediný gól, když se z rychlého protiútoku trefil až za záda Daňa JAN BEIER. Asistence: Pavel Tomaník, Rok Macuh.

44:03
    Raška se objevil sám před Pospíšilem, kterého se pokusil rozhýbat a zakončit kolem pravé tyčky. Olomoucký brankář se ale nenechal zmást a k tyči natáhl beton.

40:48
    Už na začátku třetí třetiny si zahrají přesilovku Hanáci. Jakub Štěpánek (VIT) si odpyká menší trest za podražení.

39:16
    Malina ještě před Pospíšilem hledal přihrávkou své spoluhráče, puk ale zachytil Říčka a rychle otočil hru. U kruhů pak hledal najetého Macuha, tomu však sáhl do střely jeden z vracejících se hráčů.

37:19
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Po několika dorážkách se puk přes skrumáž hráčů a ležícího Pospíšila přece jen dostal zásluhou JOZEFA BALÁŽE až do olomoucké branky. Asistence: Ján Blaško.

35:52
    Teď měli Olomoučtí velké štěstí! Po střele jednoho z Vítkovických se puk odrazil před odkrytou část branky, domácí obránci jej ale okamžitě vyhazovali pryč.

31:47
    Kohouti jdou v krátké době potřetí do čtyř. Sotva se Rok Macuh (OLO) vrátil z trestné lavice, míří na ni na dvě minuty znovu, a to za podražení.

30:05
    Z levé strany se snažil z těsné blízkostí střílet Hartmann, tomu ale do střely vložil hůl Galvas.

29:33
    Kohouti se navíc musí znovu bránit. Rok Macuh (OLO) míří na dvě minuty na trestnou lavici za hákování.

28:05
    Hosté využívají přesilovku a otáčí vývoj utkání. DANIEL SPRATEK mířil s pomocí tyčky přesně až za záda Pospíšila. Asistence: Radim Štěpánek, Jiří Weintritt.

26:39
    Miroslav Kuba (OLO) putuje na trestnou lavici. Olomoucký útočník byl potrestán dvěma minutami za krosček.

22:10
    Sám až před Pospíšila se dostal rychlonohý Raška, jeho střelu ale olomoucký strážce svatyně vyrazil. Z druhé strany to pak ještě zkoušel Beránek, ten ale přestřelil.

18:53
    Tomaník se rychle dostal po levé straně až na kruh, odkud ještě přihrávkou hledal Kubu. Tomu ale střelu zblokovali Vítkovičtí, dorážet se pak snažil ještě najíždějící Jeklič, ani on ale Daňa prostřelit nedokázal.

13:35
    Kohouti si zahrají další přesilovku. Jakub Kmošek (VIT) si musí odpykat menší trest za sekání.

12:18
    Sotva jsou hosté kompletní srovnávají krok. Až před Pospíšila se dostal VLASTIMIL MALINA, který olomouckého brankáře prostřeli z levé strany. Asistence: Ondřej Hartmann, Daniel Spratek.

09:45
    Přesilovka i pro Vítkovice! Jan Beier (OLO) si odpyká menší trest za vražení.

05:00
    Kohouti využívají přesilovku a dostávají se do vedení! JAN BEIER byl dobře postavený u pravé tyčky a poslal puk pod břevno. Puk se tak rychle odrazil ven, že si Vítkovičtí nebyli brankou jistí, rozhodčí ale ano. Asistence: Jakub Galvas, Rok Macuh.

04:08
    Vítkovičtí v pěti moc dlouho nevydrželi. Tentokrát je potrestán za podražení Josef Danielčak (VIT).

01:45
    První přesilovku si zahrají domácí. Na dvě minuty putuje na trestnou lavici Radim Štěpánek (VIT), a to za sekání.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 5. Beier (Galvas, Macuh), 46. Beier (Tomaník, Macuh) – 13. Malina (Hartmann, Spratek), 29. Spratek (Štěpánek, Weintritt), 38. Baláž (Blaško)

HC Olomouc: Pospíšil (Sonnek) – Hudeček, Spurný, Spálovský, Galvas, Beutl, Janků – Zabloudil M., Říčka, Horák, Podlaha, Beier, Macuh, Marek (C), Tomaník, Jelínek, Jeklič, Šťastný, Kuba.
    HC Vítkovice Ridera: Daňa (Kardinál) – Šendera (C), Veřmířovský, Weintritt, Mrowiec, Štěpánek, Malík – Hartmann, Spratek, Blaško, Raška, Malina, Toman, Moravčík, Danielčak, Kmošek, Beránek, Baláž, Kosina.

Rozhodčí: Kašík – Lukš, Novotný