Ufa – Minsk 1:2 (kon.) | Magnitogorsk – Jokerit 3:1 (kon.) | Kazaň – Viťaz 3:2 (2:0 po s.n.)
Nižněkamsk – Dynamo Moskva 1:3 (kon.) | Soči – Vladivostok 6:5 (kon.) | Spartak Moskva – Chabarovsk 1:0 (kon.)
N.Novgorod – Kunlun 3:1 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
HC Dinamo Minsk
Sobota 10.09.2016, 13:30 • Ufa Arena • KHL

Ode mě je to k tomuto utkání vše, ale již za pár minut se na vás budu těšit u on-line přenosu ze zápasu mezi Kazaní a Viťazem. Na shledanou. (15:51:05)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Lukáš Krajíček 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:07

Utkání je tedy u konce a vítězství slaví hostující Dinamo Minsk. To bylo v poslední třetině pod tlakem a Jevgenij Bodrov v 56. minutě dokázal vyrovnat, ale již o 12 vteřin později se před bránou zjevil Matt Ellison, který vrátil vedení na stranu hostujícího týmu. Minsk může děkovat především Benu Scrivensovi, který pochytal 34 střel soupeře.

59:56
    Velký tlak Ufy! Ben Scrivens je však v brankovišti pevně přikován u své tyče a domácí se vyrovnání nedočkají.

59:32
    Domácí se dostávají ke kotouči a okamžitě odvolávají brankáře!

59:15

58:58
    Opět se domácí snaží podnikat rychlé ofenzivní výpady. Vyloučený Bodrov bude za pár chvil zpátky na ledě.

58:20
    Grigorenko se na chvíli zjevil za beky Minsku a mohl jít do úniku. Přihrávka však na jeho hokejce neskončila!

57:56
    Přesilovou hru sice hrají hosté, ale domácí nemají nač čekat a snaží se okamžitě napadat až u Scrivensovy brány.

57:15
    Navíc přichází další komplikace. Jevgenj Bodrov (UFA) zasáhl soupeře vysokou holí a dostává dvouminutový trest.
    55:31 Matt ELLISON - 1:2

55:31
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Nadšení domácích fanoušků ale netrvalo příliš dlouho. Hosté se okamžitě vrhli do útoku, Sergej Kosticyn získal puk u mantinelu a poté přihrávkou oslovil MATTA ELLISONA. Zámořský forvard předvedl rychlou kličku a bekhendem poslal puk za roztaženého Svedberga. Gól potvrdil i videorozhodčí. Asistence: Alexandr Pavlovič, Charles Linglet
    55:19 Jevgenij BODROV - 1:1

55:19
    Ufa právě vstřelila branku!
    A přeci jenom se domácí hokejisté dočkali! Svěřenci trenéra Zacharkina využili nepřesné rozehrávky soupeře a Makarov skvěle našel nastavenou hokejku JEVGENIJE BODROVA, jenž puk tečoval za záda Bena Scrivense. Asistence: Igor Makarov, Zachar Arzamascev

54:58
    Chvíli se sice hrálo ve středním pásmu, ale teď domácí znovu překonali střední pásmo a pokoušejí se o vyrovnání.

54:16
    Hosté se ne a ne vymanit z vlastního pásma. Navíc se domácím daří střídat během útočné kombinace.

53:39
    Teď už ale zase domácí. Linus Omark se pokusil najít spoluhráče před bránou, avšak jeho přihrávka prošla až k protějšímu mantinelu.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 56. J. Bodrov (I. Makarov, Arzamascev) – 32. An. Stěpanov (Gragnani, S. Kosticyn), 56. Ellison (Pavlovič, Linglet)

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Kornějev, Kuljaš, D. Bodrov, Gončarov, Loginov, Garejev, D. Vorobjov, Arzamascev – Engqvist, Omark, Hartikainen – Lisin, J. Bodrov, I. Makarov – A. Lazarev, Chripunov, Něstěrov – Kaprizov, M. Vorobjov, I. Grigorenko (C).
    HC Dinamo Minsk: Scrivens (Karnauchov) – Šinkevič, Gragnani, Chenkel, Krajíček, Lisovec, Ustiněnko – Ellison, Linglet, Pavlovič (C) – S. Kosticyn, Klinkhammer, Gavrus – An. Stěpanov, Kulakov, Kovyršin – Matěruchin, N. Komarov, A. Volkov.

Rozhodčí: Vladimir Bukin, Antonín Jeřábek – Jevgenij Litvinov, Sergej Misjur

Diváci: 6 549