Vienna Capitals – Kuopio 1:3 (kon.) | Tappara – Mannheim 2:1 (kon.) | IFK Helsinky – Esbjerg 7:0 (kon.)
Sheffield – Salzburg 5:2 (kon.)
spusu Vienna Capitals
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
KalPa Kuopio
Neděle 11.09.2016, 18:00 • Albert Schultz Eishalle • Hokejová Liga mistrů • Skupina N

Tímto se s vámi loučím a přeji výborný vstup do nového týdne! (20:30:02)

Poslední zápas skupiny N je za námi a po dnešním zápase se na druhé místo vyhoupli hosté z Finska. Domácí až na začátek třetí třetiny nestíhali a výrazně tahali za slabší konec.

59:48
    A tohle už konečná. O vítězi je rozhodnuto a hra už probíhá v poklidném tempu.

59:30
    Hosté ve vlastním pásmu puk ,ale raději než pokus o střelu na branku s riskem dalšího zakázaného uvolnění, chytře a pomalu vyhodili kotouč z pásma.

59:23
    Kilpelainen chytá další pokus do lapačky a zastavuje hru.

59:02
    Domácí mají stále puk na holích, stále se ale nemohou dostat do pásma.

58:23
    Teď už Kuopio vyhazuje a osvobozuje se.

58:05
    Další vhazování před hostujícím brankářem.

57:56
    Ohromný tlak Capitals! Na Kilpelainena šla střela za střelou, ale hostující brankář si vedl výtečně a svírá puk v lapačce.

57:10
    Capitals odvolali brankáře.

55:08
    Oba týmy v plném počtu.

54:23
    Hra se už vyrovnala. Domácí po třetím gólu ztratili energii, se kterou vlétli do třetí třetiny.

53:04
    Vyloučení v týmu UPC Vienna Capitals (Cuma – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu KalPa Kuopio (Nuutinen – 2 min., podražení).

52:56
    Kuopio se pokusilo dostat do pásma, ale u nahození za branku byli dříve domácí.
    52:38 MANKINEN - 1:3

52:38
    KalPa právě vstřelila branku!

Kuopio si ale bere zpět dvoubrankové vedení. JESSE MANKINEN z pravé strany tvrdě vystřelil a puk umístit přesně mezi brankářovo rameno a horní tyčku.

51:33
    Domácí zatím ve třetí třetině předvádějí úplně jiný hokej, než v předchozích dvou periodách. Stále se pokoušejí o vyrovnání a cpou se před hostující branku.
    50:24 ROTTER - 1:2

Tomáš Brož

Branky a nahrávky: 51. Rotter (Fraser) – 18. Pitkanen, 37. Mankinen, 53. Mankinen

spusu Vienna Capitals: Lamoreux (Kickert) – Bowman, Fraser, Brocklehurst, Lakos, Cuma, McKiernan, Hackl – Rotter, Holzapfel, Tessier, Nödl, Pollastrone, Vause, Wukovits, Ferland, Fischer, Maxa, Bauer, Grosslercher.
    KalPa Kuopio: Kilpelainen (Godla) – Timmonen, Riikola, Lukka, Lyytinen, Mikkola, Sopanen, Leskinen – Rissanen, Nuutinen, Keranen, Mankinen, Sebok, Jokinen, Vainiola, Mutanen, Junnila, Piipponen, Pitkanen, Ruuttu.

Rozhodčí: Baluska (SVK), Lemerlin (AUT) – Nagy (HUN), Nothegger (AUT).