Vienna Capitals – Kuopio 1:3 (kon.) | Tappara – Mannheim 2:1 (kon.) | IFK Helsinky – Esbjerg 7:0 (kon.)
Sheffield – Salzburg 5:2 (kon.)
Sheffield Steelers
5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
EC Red Bull Salzburg
Neděle 11.09.2016, 19:00 • Motorpoint Arena, Sheffield (GBR) • Hokejová Liga mistrů • Skupina P

Statistiky po skončení zápasu: střely na bránu: 24-34, zákroky brankářů: 32-19, trestné minuty: 12-10. (21:29:25)

Sheffield Steelers dokázal vždy zareagovat na jednobrankové vedení Salzburgu, jmenovitě Jesse Schultz, který nejprve odpověděl na gól Johna Hughese z přesilové hry a v prostřední části poté na ten z hokejky Manuela Latusy. O osudu zápasu nakonec rozhodl závěr druhé třetiny, ve které domácí vyrovnali a dvě sekundy před přestávkou utkání otočili. O vítězný gól se postaral Robert Dowd. Pokud byste ve třetí třetině čekali tlak Salzburgu, tak byste se nedočkali. Luke Ferrera skóroval v oslabení a senzační výkon Sheffieldu vyšperkoval hattrickem Jesse Schultz. Anglický tým se sice s CHL loučí, ale v posledním zápase po skvělém výkonu získal tři body a fanoušci to náležitě ocenili. Konečný výsledek. Sheffield Steelers 5 EC Red Bull Salzburg 2.

59:52
    Vyloučení v týmu Sheffield Steelers (David Phillips – 2 min., hákování).

59:52
    Do konce zápasu zbývá odehrát pouhých osm sekund, přesto se rozhodčí ještě jednou rozhodli vylučovat.

58:38
    Před bránou Mustukovse se v rychlém sledu odehrály tři nebezpečné závary a po tom posledním už musel domácí brankář zasahovat.

57:52
    Vyloučení v týmu Sheffield Steelers (Ervins Mustukovs – 2 min., nedovolené bránění).

57:52
    Do konce utkání zbývají odehrát dvě minuty a šest sekund a Salzburg si zahraje další přesilovou hru.

57:31
    Salzburg před pár okamžiky napřáhl od modré čáry k velmi nebezpečné střele, která těsně nad ledem mířila k levé tyči, jenže Mustukovs k ní dokázal včas dostat pravý beton a předvedl krásný zákrok!

56:58
    Fanoušci Steelers už pomalu oslavují vítězství a jako jeden muž tleskají do rytmu bubeníka.

56:16
    Svěřencům trenéra Grega Posse se málem podařilo snížit, jenže tečovaná střela z levého křídla zamířila těsně vedle vzdálenější pravé tyče.

55:15
    Guillaume Desbiens byl zřejmě tím hráčem, který v levém rohu útočného pásma dokázal vydolovat puk a poté se drze natlačil před bránu, bekhendem ale z blízkosti neuspěl a Gracnar si připsal dobrý zákrok!

55:00
    Do konce třetí části zbývá odehrát pět minut a Sheffield kontroluje své tříbrankové vedení.

54:19
    Steelers zkusili udělat definitivní tečku za dnešním zápasem, jenže střela z pravého kruhu pro vhazování zamířila vedle bližší pravé tyče.

53:56
    Salzburgu se v útočném pásmu vůbec nedaří kombinovat a hned za modrou čárou ztrácí puky.

52:33
    Hosté jsou ve třetí třetině mírně aktivnější, jenže Sheffield z pěti střel ve třetí třetině dokázal vstřelit dva góly! To je slušná produktivita.

51:50
    Salzburg má sice k dispozici přesilovou hru, jenže ty dnes nehrají příliš důležitou roli. Zejména potom na straně Steelers, kteří dokonce dokázali skórovat ve třetí třetině v oslabení a výrazně se přiblížili vítězství.

50:19
    Vyloučení v týmu Sheffield Steelers (Zack Fitzgerald – 2 min., hákování).

49:58
    Vyloučený Layne Viveiros je zpět na ledové ploše a Salzburg hraje opět v plném počtu.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 8. Schultz (Roy), 35. Schultz (Roy), 40. Dowd (Armstrong), 45. Ferrara (Nilsson), 48. Schultz – 7. Hughes (Raffl), 9. Latusa (Flood)

Sheffield Steelers: Mustukovs (Day) – Bjorklund, O'Connor, Franzon, Ratchuk, D. Phillips Fitzherald (A), Sarich – Schultz, Roy, Armstrong – Valdix, Dowd, Nelson – Mosienko, Desbiens (A), Fretter – Nilsson, Ferrara, J. Phillips (C).
    EC Red Bull Salzburg: Starkbaum (31. Gracnar) – Kutlák, Raymond, Trattnig (C), Flood, Viveiros, Wolf – Raffl, Duncan (A), Kochkofler – Herburger, Olson, Thomas – Latusa, Welser (A), Baltram – Rauchenwald, Cijan, Kristler – Hughes.

Rozhodčí: Tom Darnell (GBR), Chris Deweerdt (BEL). Čároví: Danny Beresford (GBR), James Kavanagh (GBR)