Vienna Capitals – Kuopio 1:3 (kon.) | Tappara – Mannheim 2:1 (kon.) | IFK Helsinky – Esbjerg 7:0 (kon.)
Sheffield – Salzburg 5:2 (kon.)
Tappara Tampere
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Adler Mannheim
Neděle 11.09.2016, 18:00Hokejová Liga mistrů • Skupina C

Dominik Hrachovina dovedl domácí hokejisty k výhře v tomto zápase. Tampere se na českého gólmana mohlo spolehnout. Díky tomu postupuje do play-off. (20:23:30)

59:36
    Domácí vyhodili puk přes všechny čáry, buly před Hrachovinou.

59:17
    Oddechový čas pro domácí.

58:50
    Hosté to zkouší v šesti.

58:50
    Blíží se poslední minuta zápasu, domácí stále vedou o jednu branku. Následuje oddechový čas hostů.

56:15
    Přesilovka je u konce, sledujeme hru pět na pět.

55:44
    Hrachovina kryje další střelecký pokus hostujících hokejistů.

55:00
    Tappara vyslal střelu od modré, Endras byl pozorný a kotouč betonem vykopl.

54:15
    Vyloučení v týmu Adler Mannheim (Brent Raedeke – 2 min., vysoká hůl).

53:15
    Hosté se dostali do postavení mimo hru.

53:05
    Dnešní utkání sleduje 3452 diváků.

53:01
    Dluhá část hry bez přerušení končí. Tappara se dostal do zakončení, jeho povedený pokus dokázal brankář Endras zastavit.

50:00
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, domácí celek stále vede o jednu branku.

49:58
    Na druhé straně se do zakončení probojoval Hofflin. Dominik Hrachovina kryje kotouč rukavicí.

49:13
    Domácí Honkanen parádně vystřelil. Endras si připisuje skvělý zákrok.

48:49
    Plachtova střela od modré byla ztečovaná, kotouč končí v ochranné síti nad brankou. Buly před Hrachovinou.

47:44
    Další akce hostů končí postavením mimo hru.

47:20
    Sledujeme pasáž hry, která nenabízí mnoho zajímavých šancí. Pomalu ale jistě se dostáváme do poloviny třetí třetiny.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. Haapala (Elorinne, Lajunen), 20. Savinainen (Jasu) – 26. Kink (Johnson, Sparre)

Tappara Tampere: Lassila (Hrachovina) – Kemiläinen, Elorinne, Saravo, Rantakari, Salonen, Tuhkanen, Rouhiainen – Lajunen, Haapala, Karjalainen, Savinainen, Ilomäki, Peltola, Nurmi, Röymark, Järvinen, Rauhala, Heikkilä, Jasu, Honkanen
    Adler Mannheim: Endras (Ziffzer) – Johnson, Richmond, Akdag, Carle, Reul, Goc N., Bittner – Festerling, Kolarik, Wolf, Kink, Goc M., Sparre, Raedeke, Plachta, Tardif, Ullman, Arendt, Hofflin, Joudrey

Rozhodčí: Smetana (RAK), Kaukokari – Nieminen, Pesonen (všichni FIN)