Novokuzněck – Záhřeb 3:5 (kon.) | Novosibirsk – Chanty-Mansijsk 7:1 (kon.) | Omsk – HC Slovan 3:4 (kon.)
Barys – Jekatěrinburg 3:4 (kon.) | Čeljabinsk – Riga 3:0 (kon.) | CSKA Moskva – Čerepovec 5:2 (kon.)
Barys Nur-Sultan
3:4 (2:1, 0:3, 1:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Neděle 11.09.2016, 13:05 • Kazachstan Arena • KHL

To je z mé strany protentokrát vše, brzy zase na počtenou! (16:06:08)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jan Buchtele (JEK) 1+0, 1 střela, čas na ledě 13:06

Je dobojováno! V závěrečné dvacetiminutovce se sice astanským hokejistům podařilo snížit zásluhou Nigela Dawese, na vyrovnání už se ale Barys nezmohl, a tak i po dnešku zůstane přikován na posledním místě Východní konference.

59:27
    Zdá se, že je to definitivní. Brandon Bochenski (AST) vyfasoval dvě minuty za hrubost, zbytek zápasu bude hrát Barys ve čtyřech...

59:03
    Henrik Karlsson upaluje na střídačku, domácí to zkusí v šesti!

58:00
    V Astaně už běží poslední dvě minuty třetí třetiny, podaří se domácím vyrovnat?

57:04
    Hokejisté Avtomobilistu už se logicky nikam neženou, naopak se snaží sbírat cenné vteřinky ve středním a nyní i útočném pásmu.

55:30
    Hráčům z kazašské metropole už mnoho času na vyrovnní nezbývá, hosté navíc svého soka k žádným velkým šancem nepouštějí.

53:05
    Nigel Dawes obkroužil svatyni soupeře a pokusil se najít některého ze svých spoluhráčů, to se mu ale nepodařilo a hosté zakládají další protiakci.

52:12
    Mohlo být rozhodnuto! Domácí defenzíva zcela zapomněla na volného Jegora Žuravljova, jehož projektil z vrcholu kruhů proletěl těsně nad břevnem Karlssonovy svatyně!

50:09
    Maxim Chudjakov jednoduchým nahozením vybojoval buly v útočném pásmu, domácí to ještě rozhodně nebalí!
    49:20 Nigel DAWES - 3:4

49:20
    Astana právě vstřelila branku!
    A přeci jen se Astanští dočkali snížení, Bochenski nabil na střelu NIGELU DAWESOVI a ten přesnou ranou z první nedal brankáři Jekatěrinburgu šanci! Asistence: Brandon Bochenski.

48:37
    Domácí si vybírají oddechový čas!

47:40
    Hosté se osvobozují, to už je téměř polovina Megalinského trestu minulostí.

46:48
    Dmitrij Megalinskij (JEK) vyfasoval dvouminutový trest za nedovolené bránění.

45:30
    Henrik Karlsson teď uchránil Barys od pátého gólu, když parádně vychytal samostatný únik Alexeje Simakova!

43:55
    Jevgenij Česalin jednoduchým nahozením od mantinelu vybojoval buly v útočném pásmu, vhazovat se bude po Karlssonově levici.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 5. Dallman (M. Semjonov), 8. Grenc (Savčenko, Barker), 50. Dawes (Bochenski) – 4. Monja, 31. Buchtele, 38. Tičar (Andersén), 40. Torčeňuk (Timašov, Garejev)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Kolesnik) – M. Semjonov, Dallman, Savčenko, Barker, Trjasunov, Lipin, Lobanov – Dawes, Bochenski, Kučin – Chudjakov, R. Starčenko, Rymarev – Šin, Puškarjov, N. Ivanov – Michajlis, Grenc, Belgibajev – Paňukov.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (Ustinskij) – Alexej Vasilevskij, Andersén, Turbin, Timašov, Megalinskij, Žuravljov, Ščemerov, Guljajev – Česalin, A. Alexejev, Tičar – Buchtele, Torčeňuk, Garejev – Mingalejev, Simakov, Monja – Rassejkin, Golyšev, A. Romanov.

Rozhodčí: Kulakov, Olenin – Majtak, Pronsich