Novokuzněck – Záhřeb 3:5 (kon.) | Novosibirsk – Chanty-Mansijsk 7:1 (kon.) | Omsk – HC Slovan 3:4 (kon.)
Barys – Jekatěrinburg 3:4 (kon.) | Čeljabinsk – Riga 3:0 (kon.) | CSKA Moskva – Čerepovec 5:2 (kon.)
CSKA Moskva
5:2 (2:2, 3:0, 0:0)
Severstal Čerepovec
Neděle 11.09.2016, 16:00 • CSKA Ice Palace • KHL

Konec zápasu. (18:49:59)

Domácí hokejisté naprosto s přehledem dokázali tento duel vyhrát. Hostujícímu týmy nepomohl ani Jakub Kovář, který po třech inkasovaných gólech své místo v brance přenechal kolegovi.

Česká stopa v zápase
    Jakub Kovář (CER) 3 inkasované branky.

59:35
    Zápas se dohrává. Už se pravděpodobně nic nestane.

57:50
    Probíhají poslední dvě minuty hry v tomto zápase. Třetí třetina se z pohledu obou celků dohrává jen z povinnosti. Krásný hokej ve třetí dvacetiminutovce rozhodně nesledujeme.

55:52
    Čtyři minuty do konce zápasu a obrázek hry je stále stejný. Ani jeden celek se do zakončení nežene. Sledujeme hru ve středním pásmu.

53:40
    Něco málo přes šest minut zbývá do konce třetí třetiny. O tom, kdo vyhraje, je rozhodnuto. V poklidném tempu se zápas dohrává.

51:02
    V poklidném tempu se zápas dohrává. Takticky hrají domácí hráči velmi dobře. Drží kotouč daleko od vlastní branky. Naopak Čerepovec už nemá mnoho možností, jak výsledek otočit.

50:08
    Oddechový čas si nyní berou domácí hokejisté.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny. Následovat bude vhazování v obranném pásmu CSKA.

48:46
    Tato pasáž hry není nikterak atraktivní, hra se přelévá ze strany na stranu. K vidění je naprosté minimum šancí. Gólmani nemají mnoho práce.

47:22
    Hokej ve třetí třetině se takřka vůbec nepřerušuje, sledujeme plynulou hru, které dominuje hra ve středním pásmu.

45:25
    Nyní se vyznamenali obra brankáře. Nejprve vychytal Ilja Sorokin Ruslana Karlina. Následně Stéphane Da Costa ztroskotal na výborném Romanu Smirjaginu.

44:02
    Igor Skorochodov vedl akci Čerepovce, jeho zakončení však postrádalo důraz a zejména pak přesnost.

41:54
    CSKA Moskva hraje v plném počtu. Zápas se, bylo by se napsat, dohrává v poklidném stylu. Severstal se nežene za vyrovnáním. Domácí komanda hraje skvěle takticky.

41:27
    Nyní sledujeme přesilovou hru hostujícího celku. Čerepovec se zatím však nedokázal výrazněji prosadit v útočném pásmu.

40:10
    Sledujeme hru čtyři na čtyři. Domácí celek vede o tři branky a je pravděpodobné, že zápas dotáhne do úspěšného konce.

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 4. Naumenkov (Stoljarov), 20. Scott (Kugryšev, Enlund), 24. Holloway (Da Costa, Kiselevič), 27. Enlund (Kugryšev, Scott), 38. Blažijevskij (Kugryšev, Scott) – 10. P. Černov (Masuhr, Kagarlickij), 12. Skorochodov (Jevsejenkov, Sitnikov)

CSKA Moskva: Sorokin (Fasth) – Blažijevskij, Ožiganov, Naumenkov, Panin, Čmychov, Kiselevič, Pivcakin – Kuzmenko, Scott, Kugryšev – Enlund, Kvartalnov, Osnovin – Stoljarov, Da Costa, Muršak – Holloway, Světlakov, Korotkov – Košelev.
    Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Smirjagin) – Jevsejenkov, Stasenko, Masuhr, Wilson, D. Ježov, Kudako, Sizov – Monachov, Magogin, Sitnikov – Skorochodov, Mons, Kagarlickij – P. Černov, Trubačjov, Kazakovcev – A. Vorobjov, Vovčenko, Truňov – Karlin.

Rozhodčí: Daniel Konc, Artur Kuljov – Dmitry Goljak, Ivan Dedjulja