Novokuzněck – Záhřeb 3:5 (kon.) | Novosibirsk – Chanty-Mansijsk 7:1 (kon.) | Omsk – HC Slovan 3:4 (kon.)
Barys – Jekatěrinburg 3:4 (kon.) | Čeljabinsk – Riga 3:0 (kon.) | CSKA Moskva – Čerepovec 5:2 (kon.)
Avangard Omsk
3:4 (0:2, 1:1, 2:1)
HC Slovan Bratislava
Neděle 11.09.2016, 13:00 • Omsk Arena • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (15:30:18)
    Omsk bojoval do poslední chvíle, ale nestačilo to...

Trestné minuty: 4:8

Utkání je u konce a my byli svědky opravdu dramatické koncovky. Omsk vrhl všechny síly do útoku a toužil po srovnání, což se po gólech Antona Burdasova v 50. minutě a Alexandra Pěrežogina 48 vteřin před koncem i podařilo. Už to vypadalo na prodloužení, jenže Slovan se vydal do ještě jednoho útoku a Jeff Taffe 25 sekund před koncem překonal Furcha a zařídil tak export všech bodů do Bratislavy.

59:35 Jeff TAFFE - 3:4

59:35
    Slovan právě vstřelil branku!
    Tak to je neuvěřitelný závěr utkání! Ještě před chvílí se Omsk radoval z vyrovnání a těšil se na prodloužení, jenže čas ještě nevypršel. Slovan se dostal do pásma, kde se puk odrazil k JEFFU TAFFEMU a ten z mezikruží poslal puk pod břevno – 3:4. Asistence: Jonathan Cheechoo.
    59:18 Alexandr PĚREŽOGIN - 3:3

59:18
    Avangard právě vstřelil branku!
    A je srovnáno. Slovan dlouho odolával, ale inkasoval po docela nenápadné akci. Puk se dostal do pásma, kde si najel ALEXANDER PĚREŽOGIN a lehkým pošťouchnutím jej dostal za Brusta! Asistence: Jevgenij Medveděv.

59:02
    Vylučuje se na obou stranách. Za domácí je to Ilja Zubov za nafilmovaný pád, u hostů Patrik Lušňák za sekání.

59:00
    Furch se už chystá na střídačku!

58:38
    Luža pouze posunul puk do středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

57:54
    Obrovský závar před Brustem, hned tři hráči dotírali před brankovištěm. Ale ani oni nedokázali srovnat skóre.

56:58
    Skalický zkušeně drží puk v rohu útočného pásma a kryje jej svým tělem. Čas utíká.

56:14
    Zubov nedokázal zpracovat neposedný puk, jinak by mohl z první zakončovat. Brust by měl velké problémy, aby se stihl přemístit.

55:20
    Zakázané uvolnění Slovanu, hra se znovu přesouvá před Brusta.

54:55
    Neuspěl ani Ďaloga, i jeho střelecký pokus skončil mimo Furchovu branku.

54:22
    Domácí ale nesmí zapomínat ani na obranu, nyní z dobré pozice pálil Nedorost. Jenže přestřelil.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 24. Burdasov (Kutějkin), 50. Burdasov, 60. Pěrežogin (J. Medveděv) – 8. Luža (Taffe), 11. Nedorost (Plastino, Švarný), 27. Vopelka (Taffe), 60. Taffe (Cheechoo)

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv, Kutějkin, Ahnelöv, Gustafsson, V. Vasiljev, Kulik, Minejev, Děrvuk – Pěrežogin, Roy, Burdasov – Pestuško, Zubov, Paršin – I. Michejev, Pjanov, Fiščenko – Lauta, A. Gluchov, Lemťugov.
    HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Plastino, Švarný, Meszároš, Luža, Pokorný, Ďaloga, Bačik, Rosandić – Valský, Jeglič, Nedorost – Cheechoo, Taffe, Vopelka – Lušňák, Viedenský, Skalický – Kubalík, Zigo, Chipchura.

Rozhodčí: Naumov, Sergejev – Raming, Šichanov