Martin – Poprad 4:1 (kon.) | Banská Bystrica – Košice 2:3 (po pr.) | Lipt. Mikuláš – Nitra 4:3 (1:0 po s.n.)
Trenčín – Zvolen 1:2 (kon.) | Nové Zámky – Žilina 1:0 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
MsHK Žilina
sk Neděle 11.09.2016, 17:05 • Zimný štadión Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 2. kolo

Nové Zámky vďaka úspešnej tretej tretine zaknihovali svoje prvé víťazstvo v našej najvyššej hokejovej súťaži. Jediným strelcom dnešného zápasu je Michal Hudec, ktorý rozhodol o výsledku v druhej tretine.

Ďakujeme za pozornosť. Ostaňte verní nášmu portálu. (19:37:47)

59:44
    Sandgren vypálil od modrej čiary, no zlomil hokejku a puk dokázal Macejko vyviezť von z obrannej tretiny.

59:21
    Frustrácia Žilinčanov je jasná. Lukáš Handlovský dostáva dve minúty za držanie a domáci majú presilovku o dvoch hráčov.

59:17
    Po odpískanom ofsajde sa vhadzuje v strednom pásme a Tomek ide na striedačku. Hostia teda budú riskovať aj v pätici.

59:06
    Žilinčania v tejto chvíli zažehnali aj tú poslednú možnosť na vyrovnanie. Hudec získal po vhadzovaní puk, vyštartoval za ním po pravom krídle, no Tomáš Slovák ho fauloval a odsedí si dve minúty za hákovanie.

58:56
    Tomáš Tomek ostáva na striedačke a Žilina po vhadzovaní začne svoju power-play!

58:56
    V tejto chvíli sa domáci dopustili icingu a tréner hostí Milan Jančuška si vzal oddychový čas.

58:21
    Novozámčania zatiaľ zvládajú herné činnosti v defenzíve, no žilinskí vlci sa snaži vytvárať čo najväčší tlak.

57:10
    Cardwell od modrej čiary vystrelil na bránku, ale Tomek zasiahol. Konečný nevymýšľal a poslal puk ihneď von z obrannej tretiny.

56:20
    Hudec od modrej čiary nebezpečne nahodil puk na bránku, ktorú si Tomek postrážil. Puk skončil v rohu klziska a Žilinčania ho vyhodili.

55:56
    Hlavný rozhodca venuje Novým Zámkom odmenu. Nikita Tserenok fauloval, dostáva dve minúty za sekanie.

55:38
    Hudec vyviezol puk von z obranného pásma, v útočnej tretine ho prenechal Fábrymu, ktorý vystrelil na Tomeka. Žilinský brankár bol v strehu a puk zachytil.

55:14
    Od modrej čiary vystrelil hosťujúci Slovák. Jeho zakončenie Šimko pre istotu pozoroval, no zasahovať nemusel.
    54:23 Čížkov úspešný obranný zákrok.

54:23
    Videli sme ďalší zákrok telom, ktorý bol z kategórie čistých. Domáci Čížek nastavil stoličku Švihálekovi a zrazil ho k ľadu.

53:47
    Tomáš Sýkora vyštartoval dopredu a snažil sa na ľavom kruhu vytvoriť si streleckú možnosť s pomocou sebavedomej kľučky, ktorú však vystihol pozorný Maier.

53:11
    Handlovský nahodil puk na bránku, pred ktorú sa postavil Stupka a ten prinútil brankára Šimka, aby prikryl a hra bola prerušená. Nasleduje reklamná pauza.

52:11
    Domáci hokejisti vydržali toto päťminútové oslabenie bez straty vedenia a môžu svojim fanúšikom ukázať aj niečo v ofenzíve.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 36. M. Hudec (Fábry, Sandgren)

HC MIKRON Nové Zámky: Šimko – Sandgren, Čížek, Ďurčo, Chovan, Maier, Cardwell, Tábi, Dubec – Semorád, Brabenec, M. Hudec – Fábry, Kytnár, Hvila – Paulovič, Lelkeš, Podstavek – Sucharda, Hegyi, Török
    MsHK Žilina: Tomek – Kříž, T. Slovák, D. Brejčák (A), Tserenok, Macejko, Drábek, Selan, Guttwald – Handlovský, Stupka (A) – Sýkora, Húževka (C), Matis – Konečný, Holovič, Švihálek – Rogoň, Ondruš, Gmitter

Rozhodčí: Stano – Orolin, Stanzel