Kuba – Egypt 1:7 (kon.) | Uzbekistán – Panama 1:3 (kon.) | Thajsko – Rusko 4:6 (kon.)
Kolumbie – Portugalsko 1:1 (kon.) | Mosambik – Austrálie 2:3 (kon.)
Uzbekistán
1:3 (0:1)
Panama
Neděle 11.09.2016, 01:00 • Coliseo el Pueblo, Cali (Kolumbie) • Mistrovství světa

K tomuto zápasu je to ode mě vše, ale již za pár minut se na vás budu těšit u on-line přenosu z utkání mezi Kolumbií a Portugalskem. Těm, kteří však zápas nehodlají sledovat přeji dobrou noc! (02:43:22)

Rohové kopy: 7 – 6

Poslední Londoňův pokus o trefení prázdné brány byl neúspěšný a utkání tedy končí. Uzbekistán sice do druhé půle vstoupil aktivně, ale naopak to byla Panama, která opět skórovala. Ve 30. minutě se po fatální chybě soupeře prosadil Michael De Leon a ve 36. minutě navíc přidal třetí branku Panamy Fernando Mena. V samotném závěru se sice Javlonu Anorovovi podařilo korigovat skóre, ale to bylo vše, na co se Uzbekové zmohli. Panama si tak připisuje tři body a Uzbekistán už nyní bude mít velmi těžkou pozici, neboť ve skupině potká ještě silnější Kolumbii a favority z Portugalska.

39:46
    Junusov to vzal na sebe, nicméně Londoňo skvěle zasáhl levou rukou!

39:23
    Uzbekové se sice ještě snaží o kontaktní branku, ale panamská čtveřice je pevně postavená kolem Londoňvy brány a nepouští míč do nebezpečnějších prostorů.
    38:17 Javlon ANOROV - 1:3

38:17
    Uzbekistán právě vstřelil branku!
    Sníženo a možná nás ještě čeká drama! Jeden z Uzbeků se štěstím propasíroval míč pod nohou brankáře Londoňa a JAVLON ANOROV měl před prázdnou bránou a kousíček od brankové čáry naprosto jednoduchou práci.

38:06
    Uzbekové jsou nastěhováni na útočné polovině. Londoňo však zatím nemusel řešit těžší situaci.

37:28
    Oddechový čas pro Panamu.

37:12
    Střelu Junusova si ze vzduchu stáhl Londoňo, který se následně okamžitě pokusil trefit prázdnou bránu. Kopem přes celé hřiště neuspěl.

36:40
    Konečně se Uzbekové odhodlali k powerplay, nicméně Panama se brání opravdu výborně a nepouští soupeře k zakončení.
    35:33 Fernando MENA - 0:3

35:33
    Panama právě vstřelila branku!
    Troufnu si říct, že je definitivně rozhodnuto! Uzbekistán se dostal po tlak napadajících reprezentantů Panamy, což vyústilo ve ztrátu míče a následně i branku. Brown totiž přihrál na střed FERNANDU MENOVI, jenž z hranice brankoviště propálil uzbeckého gólmana.

35:17
    Rohový kop Panamy nic nepřinesl a Uzbekistán si posléze bere oddechový čas.

35:12
    Umarov se sice hodně vzteká, ale sudí již viděli míč celým objemem za brankovou čárou a následuje tak rohový kop. Hodně hraniční rozhodnutí.

34:52
    Už by to od Uzbekistánu možná chtělo zkusit hru bez brankáře. Španělský trenér Pulpis však k tomuto kroku zatím nepřistoupil.

34:19
    Po autu soupeře se Mena vůbec nerozpakovala a odkopl míč přes celé hřiště. Uzbekistán rychle přenesl hru zpátky, ale střela zprava rozvlnila jen boční síť.

33:52
    Místo potenciálního tlaku Uzbakistánu se dopředu pořád vydávají hráči Panamy. Pro úplný klid by to přeci jenom chtělo třetí branku.

Lukáš Podleśny

Branky: 39. Anorov – 16. Castrellon (Hinks), 30. De Leon (J. Pérez), 36. Mena (Brown)

Karty:   31. Rivas (UZB), 33. Irsalijev (UZB), 34. Anorov (UZB) – 19. Brown (PAN)

Uzbekistán: Umarov – Rachmatov, Abdumavljanov, Junusov (C), Sviridov
    Náhradníci: Chazratkulov – Irsalijev, Elibalejv, Tožibojev, Čorijev, Adilov, Hamrojev, Anorov, Fachriddinov

Panama: Londoňo – Hinks, Mena, Rivas, C. Pérez
    Náhradníci: Atencio, Victoria – Brown, J. Pérez, Sánchez, De Leon, Castrellon, Castillo

Rozhodčí: Hassan (EGY), Hnich (MAR), Diouf (SEN)

Diváci: 7 532