Mosambik – Austrálie 2:3 (kon.) | Vietnam – Guatemala 4:2 (kon.) | Ukrajina – Brazílie 1:3 (kon.)
Paraguay – Itálie 2:4 (kon.)
Ukrajina
1:3 (0:2)
Brazílie
Pondělí 12.09.2016, 01:00 • Coliseo Bicentenario, Bucaramanga (Kolumbie) • Mistrovství světa

Úřadující šampióni z Brazílie vstoupili do MS v Kolumbii vítězně, když dokázali zdolat 3:1 Ukrajinu. V první půli si Brazilci zajistili dvougólový náskok zásluhou Rodriga a Falcaa. Po přestávce Ukrajinci zabojovali a snížili skóre zásluhou Mykoly Grycyny, ovšem poslední slovo si vzali hráči Brazílie, když si ve snaze zabránit míči v cestě za brankovou čáru vstřelil vlastní gól Olexander Sorokin. (02:54:15)

39:46
    Zvýšit skóre ještě mohl Falcao. Brazilský kapitán ale netrefil bránu.

39:39
    Po nepřesné střele jednoho z hráčů Ukrajiny rozehrává Tiago.

38:31
    Ano, Ukrajina vsadila na power-play.

38:21
    Oddechový čas pro Ukrajinu. Uvidíme, zda přijde na řadu hra bez brankáře.

37:49
    Přímý kop zahrával Rordigo přímou střelou. Bránu netrefil.

37:49
    Fernandinho byl faulován Igorem Boršukem. Ten dostal žlutou kartu.

36:52
    Žurba to tam pustil parádně, ale ještě lépe zakročil Tiago, který míč vyrazil z šibenice na roh!

35:55
    Brazilci se uklidnili a drží míč na svých kopačkách.
    34:08 Olexander SOROKIN - 1:3

34:08
    Brazílie právě vstřelila branku!
    Brazilci se dočkali uklidňujícího zásahu! Rafael Rato poslal míč kolem vybíhajícího Ivaniaka, balón se před dobíhajícím Rodrigem ještě snažil zastavit OLEXANDR SOROKIN, který se však s míčem dostal až za brankovou čáru.

33:39
    Ivaniak udržel Ukrajinu ve hře! Proti šanci Jea reflexivně zasáhl levou rukou.

33:20
    Nástřel Rafaela Rata byl sražen na roh. Po něm pálil vedle Falcao.

32:55
    Rána Falcaa skončila mimo. Sledujeme zajímavé utkání.

32:38
    Dalekonosný projektil Sorokina vyboxoval na roh Tiago.

32:06
    Je měl další velkou šanci! Takovými polonůžkami trefil boční síť.

31:46
    Po krásném ťukesu kanárků se ocitl ve velké šanci Je. Ivaniak ale stačil zakročit nohou!

31:07
    Rozhodně se nečekalo, že Brazilci budou bránit těsné vedení. Ukrajina ale hraje velmi dobře.

30:10
    Ukrajinci teď mají územní převahu a bojují o vyrovnání.

29:40
    Ukrajinci opět zahrozili. Štiplavou ránu Žurby nadvakrát lapil brankář Tiago.

29:07
    Špatnou rozehrávku Ukrajiny nepotrestal Dyego. Brazilský hráč vystřelil mimo.

28:51
    Ukrajinci bojují. Jejich akci zakončoval Bondar, jenž zamířil nad.

27:32
    Michailovi Grycynovi nevešla střela. Rozehrávat bude Tiago.

27:15
    Brejk Ukrajiny zastavil jen za cenu faulu Rafael Rato. Brazilský hráč dostal žlutou kartu.

26:13
    Máme tu rozhodně zajímavou zápletku! Brazilci to ještě nemají vyhrané.
    25:35 Mykola GRYCYNA - 1:2

25:35
    Ukrajina právě vstřelila branku!
    Ukrajina snižuje! Po rohovém kopu poslal míč do sítě MYKOLA GRYCYNA – 1:2.

25:31
    Ari se s ničím nepáral a odkopl míč do autu.

24:57
    Nakonec z toho Evropané vytěžili střelu, která skončila vedle.

24:53
    Rafael Rato fauloval Kovala. Standardka Ukrajiny.

24:25
    Fernandinho se prezentoval velmi nebezpečnou střelou. Ivaniak ji vytěsnil na roh.

24:03
    Brazilci jsou v tlaku, Ukrajinci jsou namačkáni na své polovině.

23:33
    Falcao se snažil prosadit akcí po levé straně. Trefil jen Bondara.

22:58
    Rodrigova střela z poměrně velké dálky skončila vedle tyče. V případě potřeby by asi Ivaniak zakročil nohou.

22:27
    Grycynovu nabídku se snažil před bránou tečovat Koval. Míč ale netrefil.

21:29
    Dyego si přidržel Sorokina. Rozehrává evropský celek.

20:09
    Nákop Tiaga tečoval ukrajinský obránce. Je z toho roh.

20:01

Vše je připraveno na začátek druhého poločasu. Hráči už jsou na svých místech.

Statistiky 1. poločasu:
    Střely na bránu – 15:7
    Střely mimo – 8:11
    Rohové kopy – 10:5
    Držení míče – 46:54 %

Po první třetině prohrává Ukrajina s Brazílií 0:2. Úřadující mistři světa jsou lepším celkem a jejich vedení je tedy zasloužené. V 7. minutě tak otevřel skóre z přímého kopu Rodrigo a v 10. minutě se prosadil po další standardce Falcao. I Ukrajina několikrát nebezpečně vystřelila, ovšem gólman Tiago zatím chytá velmi jistě.

20:00

19:41
    Rafael Rato vysunul Fernandinha, který vypálil nad břevno.

19:13
    Po rohu Ukrajiny zasahoval Tiago levou nohou.

18:47
    Jeden z ukrajinských hráčů vypálil z dálky. Tiago má míč v rukavicích.

17:52
    Xuxa nastřeloval míč na zadní tyč, ale tam nikdo nebyl. Rozehrává Ukrajina.

17:01
    Na druhé straně vyrazil nebezpečnou střelu Sorokina Tiago!

16:55
    Prudkou střelu z levé strany vykopl Ivaniak!

16:44
    39letý Falcao je stále velmi nebezpečný. Nyní těsně minul bližší tyč ukrajinské brány.

16:05
    Sorokinova rána měla hodně dobré parametry. Tiago ji však vyrazil!

15:55
    Zkušení Brazilci výtečně kombinují. Ukrajina se hodně obtížně dostává k míči.

15:19
    Nástřel Ovsiannikova byl tečován brazilským hráčem. Je z toho roh.

14:17
    Dělovku Rodriga z půlky hřiště vyrazil nohama Ivaniak.

14:00
    Z pravé strany to zkoušel Rodrigo, ale byl hodně nepřesný.

13:00
    Mohlo být sníženo! Tečovanou střelu Kovala vytáhl nad břevno Tiago.

12:44
    Ivaniak skvěle vychytal Bateriu! Pravou nohou vyrazil střelu, která měla gólové parametry!

12:36
    Brazilci jasně dominují. Zatím to je spíše otázka skóre.

11:55
    Ari byl u míče dříve, než vybíhající Ivaniak a poslal míč před prázdnou bránu na Fernandinha. Ten trefil v jasné šanci břevno!

11:34
    Ariho nabídka hledala Bateriu. Ten na zadní tyči nedosáhl na míč.

10:28
    Dokonce tu byl oddechový čas evropského celku.

10:28
    Ukrajinci vybojovali roh. Nějak by potřebovali odpovědět na dva zásahy soupeře.
    09:13 FALCAO - 0:2

09:13
    A úřadující mistři světa faul Grycyny trestají! Střílenou přihrávku Ariho tečoval před bránou legendární FALCAO a Ivaniak byl bez šance – 0:2. Asistence: Ari.

09:12
    Právě Grycyna trefil kopačkou do obličeje Rafaela Rata, Standardka pro Brazilce.

09:02
    Dělovku Mykoly Grycyny z levé strany vyrazil Tiago na roh!

08:34
    Po spolupráci s Bondarem pálil mimo Sorokin. Ukrajinci chtějí odpovědět.

07:48
    Střelu Olexandera Sorokina zblokovala defenziva Brazilců.
    06:32 RODRIGO - 0:1

06:32
    Brazílie poprvé udeřila! Trestný kop zahrával RODRIGO, jenž přízemní ranou propálil Ivaniaka.

06:08
    Z levé strany vypálil nebezpečně Žurba. Tiago míč vyrazil.

05:54
    Rána Rodriga skončila mimo. Brazílie je podle očekávání aktivnější.

04:17
    Fernandinho našel v dobré pozici Ariho. Ten těsně minul ukrajinskou svatyni!

03:48
    V modrém hrajícím Brazilcům se zatím nedaří kombinace podle představ. Balón je v autu.

02:46
    Ivaniak si poradil s prudkou střelou jednoho z hráčů Brazílie. Míč vyrazil zpět do pole.

02:42
    Ari byl faulován v zajímavé vzdálenosti od brány soupeře. Standardní situace pro Ukrajinu.

02:28
    Ariho nahrávku tečoval těsně před brankářem Rafael Rato! Ukrajinci měli štěstí, že míč skončil vedle tyče.

02:08
    Z dálky to zkusil Koval. Bránu soupeře ale netrefil.

01:23
    Brazilský brankář Tiago vyběhl daleko ze své brány a odkopl míč na tribunu.

01:03
    Ukrajinská obrana zblokovala střelu Rafaela Rata. Rozehrává Brazílie.

00:29
    Brazilcům selhala kombinace, míč skončil v autu.

00:03
    Utkání začíná, na hřišti je i legendární Falcao.

00:01

Ukrajina: Ivaniak (C) (Lytvyněnko) – Bilocerkivec, D. Sorokin, O. Sorokin, Bondar – Mykola Grycyna, Boršuk, Šoturma, Valjenko, Žurba, Koval, Michailo Grycyna, Ovsiannikov.

Brazílie: Tiago (Guita, Gian) – Ari, Rafael Rato, Fernandinho, Falcao (C) – Dyego, Jackson, Xaxa, Je, Bateria, Diegunho, Rodrigo

Rozhodčí: Bukujev, Kozaki.

Ukrajina:
    Ukrajina se představí na MS popáté, z toho počtvrté v řadě. Nejlepším umístěním zůstává čtvrté místo hned z prvního šampionátu, na který Ukrajina postoupila, v roce 1996 ve Španělsku. Naposledy v Thajsku vypadli Východoevropané ve čtvrtfinále. Hned dvě stříbrné medaile Ukrajina získala na Mistrovství Evropy. Stalo se tak v letech 2001 a 2003. Do Kolumbie Ukrajinci necestují v roli aspirantů na medaile, ale ze skupiny by postoupit měli.

Brazílie:
    Jakmile dáte Brazilcům míč, tak s ním prostě umějí zacházet. A pokud do něj mají kopat, tak jsou obzvláště šikovní. Brazílie je kolébkou futsalu a s pěti tituly mistrů světa je také nejúspěšnějším týmem historie tohoto sportu. Kanárci vyhráli i poslední dva šampionáty. Ve finále vždy zdolali ve vyrovnaných soubojích Španělsko – v prvním případě rozhodovaly penalty, ve druhém pak prodloužení.

Brazilci mají k dispozici velezkušený kádr se sedmi třicátníky. Nechybí ani legendární Falcao, kterému je už 39 let.

Vítám tu všechny futsalové příznivce! V Kolumbii bylo o víkendu rozehráno Mistrovství světa. Dnes v noci bude rozehrána také základní skupina D, v jejímž rámci si to rozdají Ukrajina a obhájci titulu z Brazílie. Kanárci budou velkým favoritem duelu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Martin Augustin

Branky: 26. Mykola Grycyna – 7. Rodrigo, 10. Falcao (Ari), 35. O. Sorokin (vla.)

Karty:   38. Boršuk (UKR) – 28. Rafael Rato (BRA)

Rozhodčí: Bukujev, Kozaki