Novosibirsk – HC Slovan 3:2 (2:1 po s.n.) | Omsk – Záhřeb 4:1 (kon.) | Magnitogorsk – Minsk 5:4 (kon.)
Petrohrad – Čerepovec 4:0 (kon.) | Riga – Jokerit 1:3 (kon.)
Dinamo Riga
1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Jokerit Helsinky
Úterý 13.09.2016, 18:30 • Arena Riga • KHL

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (20:59:30)

Československá stopa

Jakub Sedláček (RIG) 3 obdrž. góly

Dnešní utkání je za námi. Hosté skvělým výkonem ve třetí třetině dokázali otočit stav utkání z 1:0 na 1:3 a zaslouženě tak zvítězili! Za domácí se dnes trefil pouze v 37. minutě Darzinš. Za hosty se dnes prosadili Jaakola, Lauridsen a Niemi. Hosté si tak po dnešní zasloužené výhře 1:3 připisují do tabulky důležité tři body.

Střely na branku: 24 – 32

59:28

59:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka třetí třetiny.

58:47
    Helenius stále drží náskok svého týmu.

58:04
    Domácí posílají na branku jednu střelu za druhou, Helenius však zatím drží svému týmu dvougólový náskok.

57:38
    Domácí to zkoušejí v šesti! Momentálně tak hrají 6 na 4.

57:29
    Oddechový čas pro domácí.

57:28
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení odsedí Sakari Salminen.

57:04
    Hosté tedy díky dvěma rychlým gólům otočili vývoj utkání z 1:0 na 1:3!
    56:31 Mika NIEMI - 1:3

56:31
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Hosté dávají další branku! Jormakka převzal kotouč na útočné modré, následně si s ním sjel do levého kruhu a přesnou přihrávkou našel před Sedláčkem MIKU NIEMIHO, který neměl problém prostřelit přesunujícího se Sedláčka. Asistence: Pekka Jormakka.
    55:41 Oliver LAURIDSEN - 1:2

55:41
    Hosté otáčejí vývoj dnešního utkání a vedou 1:2! OLIVER LAURIDSEN se dostal ke kotouči na modré čáře, následně nic nevymýšlel a vyslal na branku tvrdou střelu, který rozvlnila síť za Sedláčkovými zády! Asistence: Jesper Jensen a Petteri Wirtanen.

55:00

54:18
    Domácím se až nyní podařilo vyhodit kotouč z vlastní třetiny.

53:48
    Regin dostal nabito na modrou čáru, jeho následný střelecký pokus ještě před Sedláčkem tečoval Salminen, kotouč však skončil pouze nad brankou.

Martin Penker

Branky a nahrávky: 37. Darzinš (Sestito) – 52. Jaakola (Salminen), 56. Lauridsen (Jensen, Wirtanen), 57. Niemi (Jormakka)

Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – K. Redlihs, Mullen, Cibulskis, Galvinš, Pujacs, Freibergs, Zile – Shugg, Sčastlivyj, Gillies – Darzinš, Sestito, Indrašis – M. Redlihs, Pavlovs, Toluzakov (C) – Saulietis, E. Kulda, Razgals – Meija.
    Jokerit Helsinky: Helenius (Zapolski) – Ch. Genoway, A. Kulda, Lajunen, Jaakola, Jensen, Lauridsen, Rautanen – Huhtala, Salminen, Regin (C) – O'Neill, Talaja, Hishon – Jormakka, Niemi, Keränen – Wirtanen, Anttila, Marjamäki.

Rozhodčí: Kulakov, Olenin – Aljošin, Nesterov