Třinec – Litvínov 2:1 (kon.) | Liberec – Sparta 2:3 (kon.) | Chomutov – Plzeň 6:4 (kon.)
Zlín – Vítkovice 2:0 (kon.) | Olomouc – Pardubice 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 5:1 (kon.)
Mountfield HK – K. Vary 4:0 (kon.)
Piráti Chomutov
6:4 (1:2, 4:1, 1:1)
HC Škoda Plzeň
Úterý 13.09.2016, 17:30 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga • 3. kolo

Piráti udrželi své vedení a pojišťovacím gólem Kämpfa dokázali udržet výhru. Plzni se podařilo lépe nastoupit do zápasu, nicméně bojovnost Chomutova způsobila obrat a tři body tak zůstávají v Chomutově. (20:06:24)

59:30
    Tomica zabojoval ve středu hřiště a dokázal sebrat Plzni puk.

58:59
    Piráti dobře ubránili svou modrou a nahodili puk do pásma.
    58:32 David KÄMPF - 6:4
    Zdroj: Hokejka TV

58:32
    Piráti právě vstřelili branku!
    DAVID KÄMPF si ve středním pásmu poradil s obránci a dlouhým nahozením poslal kotouč přímo do prázdné klece. Asistence: Michal Poletín.

58:14
    Růžička dojížděl nahozený puk. Obránce hostů byl ale rychlejší.

57:38
    Laco zastavil střelu z buly. piráti následně dostali puk z pásma ven.

57:36
    Polívka je na střídačce a Plzeň zkusí power-play.

57:36
    Laco předvedl reflexi a zastavil puk u levé tyče brány.

57:25
    Kratěna zkusil vystřelit. Kotouč ho ale neposlechl a zůstal za holí.

56:47
    Piráti mohli jít do přečíslení. Nepovedená přihrávka od Račuka ale situaci zkomplikovala.

56:10
    Kubalík z hodně nadějné pozice namířil puk na bránu. Laco ale ostřížím zrakem nespustil kotouč z očí a zachytil ho do lapačky.

55:59
    Po icingu Pirátů přichází oddechový čas pro svěřence Vladimíra Růžičky.

55:38
    Tomica hledal před bránou Růžičku. tahle spolupráce ale narazila na pozorné obránce hostů.

54:27
    Koblasa zkusil kličku na obránce. Ta ale nevyšla a kotouč převzali hosté.

53:50
    Poletín ihned po buly vyslal kotouč z bodu pro vhazování na bránu. Puk zamířil těsně nad.

53:48
    Pokus Škody o rychlý přechod do pásma končí jen zakázaným uvolněním.

53:08
    Další střelu chomutovských zastavuje pozorný Polívka.

53:01
    Vondrka prošel do pásma a pěknou střelou poslal kotouč do boční sítě.

52:40
    Rozhodčí přerušuje strkanici o puk v pásmu Plzně. Následuje komerční pauza a vhazování před Polívkou.

52:08
    Kämpf nyní bavil diváky a hrál si s plzeňským obráncem pomocí šikovných kliček.

51:46
    Růžička z dobré pozice donutil Polívku zakročit lapačkou.

51:25
    Moravčík si přichystal zajímavou střelu. Laco se štěstím zastavil.

51:02
    Dlapovo únik byl křižován obráncem. Domácí bek tak nemohl ideálně zakončit.

50:46

50:26
    Domácí opět získali puk a vyhodili.

50:08
    Kubalík dostal nahrávku od Svobody do výborné pozice. Střelu namířil jen do ochranné sítě a hra je proto vykázána do střední třetiny.

49:57
    Rutta získal kotouč a ihned ho poslal z pásma ven.

49:26
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ivan Huml – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

49:26
    Pulpán poslal přes hokejku Vondrky do ochranné sítě.

49:03
    Plzeňští se udrželi v pásmu a nyní nebezpečně kombinují.

48:45
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ondřej Dlapa – 2 min., podražení).

48:08
    Růžička zkusil obranným valem Západočechů projít individuálně. Neuspěl a ztratil kotouč.

47:55
    Šťovíček se dopustil úmyslného ofsajdu a hra je vykázána do obranného pásma Pirátů.

47:19
    Huml vystřelil z dobré vzdálenosti, ale krajně nepřesně. Puk přebírá Škodovka.

46:20
    Krásná akce Plzně skončila přihrávkou na Lva, který vystřelil nadějně. Laco ale vytečoval puk svou lapačkou.

45:25
    Kubalík z otočky vystřelil. puk projel brankovištěm ale žádnou škodu nenapáchal.

45:05
    Nahozený kotouč Laco raději podržel v lapačce a přerušil tak hru.

44:35
    Mrázek zaváhal a nevystřelil bekhendem. Plzeňští ho následně obrali o kotouč.

43:49
    Humlovo zakončení minulo bránu a skončilo na zadním mantinelu.

Dlouhé nahození Plzně je posouzeno jako icing.

43:15
    Krátce po buly se puk dostal ke Koblasovi. Jeho tvrdá rána skončila opět v moci Polívky.

43:12
    Tomica si v situaci dva na jednoho potáhl puk a vystřelil přesně do náruče Polívky.
    42:48 David SKLENIČKA - 5:4

42:48
    Plzeň právě vstřelila branku!
    DAVID SKLENIČKA získal puk po křižné přihrávce od Schleisse a přesnou střelou k tyči se mu podařilo vsítit čtvrtý gól. Asistence: Jan Schleiss a Tomáš Hrnka.

42:34
    Račuk vystřelil z nesnadné pozice a trefil beton brankáře.

42:11
    Koblasa sám prošel po křídle do pásma. Přes obránce vyslal tvrdou ránu a donutil tak polívku k zákroku.

41:54

41:22
    Indrák vlétl do pásma příliš rychle. Hru zastavuje ofsajd.

41:01
    Plzeň se nyní sama připravila o pásmo chybnou nahrávkou.

40:46
    Kubalíkovu střelu vyrazil Laco, který následně zalehl puk a přerušil tak hru.

40:34
    Další ofsajd hostů.

40:29
    Přesilovku dohrávající Škodovka je zastavena v postupu na bránu kvůli ofsajdu.

40:10
    Po buly nahodili Plzeňští puk do pásma. Zde ale zabojovali domácí a zvládli následně vyhodit.

40:01

Do brány Plzně nastupuje Patrik Polívka, který nahradil Matěje Machovského.

Neskutečná pětigólová třetina je minulostí. Její úvod patřil Pirátům, kteří během tří minut vsítili tři branky a otočili vývoj zápasu. Plzeň se po zásahu Lva přiblížila na rozdíl jediné branky, domácí ale v závěru třetiny díky Humlovi opět odskočili.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:54
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Dávid Skokan – 2 min., nedovolené bránění).
    39:33 Ivan HUML - 5:3

39:33
    Po dlouhé kombinaci Pirátů se ke střele z hranice kruhu dostal IVAN HUML a jeho střela propadla za záda brankáře. Piráti tak dosáhli pověstného pátého gólu. Asistence: Brett Skinner a Jan Rutta.

39:02
    Dlouhá přihrávka nenašla Vondrku, ale protivníka.

38:31
    Plzni se povedlo vyhodit přes celé kluziště.

38:17
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jakub Lev – 2 min., podražení).

38:10
    Dvě pohledné střely si připravili Piráti. Machovský je ale zastavil.

38:03
    Zakázané uvolnění zastavuje souhru Plzně.

37:32
    Po dlouhém přetlačování u mantinelu zastavil rozhodčí hru. Následuje vhazování před Lacem.

36:45
    Skinner zastavil svým tělem Svobodovu střelu. Další pokus plzeňského autora dvou branek mířil nad horní tyč.

36:23
    Laco se vrhl proti nebezpečnému výpadu Svobody a zastavil kotouč svým tělem.

36:16
    Čerešňák vystřelil z modré čáry. Brankář Pirátů zasáhl a přerušil hru.

36:08
    Kubalík prošel do pásma a nebál se vystřelit. Jeho střelu ale zablokoval pozorný Valach.

35:44
    Proti Kracíkově střele dobře zasáhl Laco.

35:21
    Kämpf našel zpoza brány Vondrku, jehož střela zamířila těsně nad bránu.

34:53
    Koblasa pronikl do pásma. V okamžiku střely mu byl ale puk sražen z hole.
    34:15 Jakub LEV - 4:3

34:15
    Po milimetrové přihrávce z rohu se z mezikruží přesným zakončením prosadil JAKUB LEV a jeho tým tedy snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Ondřej Kratěna.

34:07
    Kubalíkova střela vynikla v lapačce Jána Laca.

33:50
    Hosté jsou v rozehrávce napadáni. Piráti jim nedovolili projít středním pásmem.

33:34
    Dlapa vybojoval za bránou puk a zvládl vyhodit.

33:18
    Další střela ihned po buly končí zákrokem brankáře plzeňské Škodovky.

33:08
    Do pásma nabruslil Růžička a jeho střela ze strany trefila Machovského přímo do hrudního chrániče.

32:51
    Poletín fauloval kolenem a trest ho nemine.

32:45
    Pirátům se nyní nedaří rozmístit se v pásmu a vystřelit.

31:51
    Machovský odolal chomutovským střelám a zasáhl.

31:41
    Kämpf se snažil dosáhnout na dlouhé nahození a usměrnit puk. To se mu ale nepovedlo.

31:31
    Hostům se podařilo získat puk a vyhodit.

31:31
    Kubka dostává trest za hrubost.

30:17
    Sklenička si sebral ze vzduchu puk, rozhodčí ale zastavuje kvůli ofsajdovému postavení.

29:44
    Račuk vymyslel překrásnou zpětnou přihrávku před bránu. Nikdo z Pirátů na ní ale nereagoval a puk má Plzeň.

29:26
    Stach si počínal zkušeně a nenechal se odstavit obráncem. Jeho střelu poté musel Laco vytěsnit do ochranné sítě.

28:47
    Kudělka vybojoval útočné pásmo a rychlík Rutta do něj vlétl. Jeho zakončení ale mířilo doprostřed brány, kde byla hruď gólmana.

28:33
    Ofsajd Plzně. Následuje komerční pauza.

27:54
    Kubalík měl na holi gól! Stačilo trefit odkrytou bránu po přihrávce v situaci dvou na jednoho.

27:33

27:24
    Indrák trefil jen masku Laca!

26:55
    Pulpán vyslal nadějnou střelu po ledě. Ta ale po teči změnila směr a bránu neohrozila.

26:22
    Růžička nyní šetřil cenné vteřiny soubojem o puk v útočné třetině.

26:05
    Domácí vybojovali puk v rohu a vyhazují.

25:51
    Lev se nebál vystřelit. Před bránou ale trefil spoluhráče.

25:30
    Šťovíček dostává trest ve výši dvou minut za sekání.

24:53
    Kudělka vyslal lehkou střelu po ledě, která se odrazila od hole protihráče a zamířila těsně vedle brány.

24:15
    Poletín nezpracoval zpětnou přihrávku do jízdy a hosté přebírají iniciativu.

23:42
    Růžička se snažil vysunout Tomicu. ten ale narazil na obránce a přišel o puk.

23:13
    Icing Chomutova.

23:05
    Hosté se dostali do pásma. Svoboda se bil o puk s obráncem a snažil se rozehrát. Domácí ale udrželi kotouč na svých hokejkách.

22:39
    Oddechový čas pro hosty.
    22:39 Michal VONDRKA - 4:2

22:39
    A teď už je to pro Plzeň vážné. Obrovská chyba obránců Plzně, kteří namazali puk na hokejku MICHALA VONDRKY. Domácí kapitán se rozhodl pro rychlou střelu a ta byla úspěšná. Bez asistence.

21:46
    Plzeňští se snaží zabetonovat své pásmo, Piráti ale drží kotouč a prodírají se kupředu.

21:24
    Domácí nepolevují. Po rychlém útoku střílel Valach pouze do lapačky Machovského.
    20:47 Marek TOMICA - 3:2

20:47
    Tak to je začátek třetiny! Piráti obrací skóre poté, co unikající Růžička našel MARKA TOMICA a ten neměl problém vsítit třetí gól. Asistence. Vladimír Růžička a Dávid Skokan.
    20:14 Jan RUTTA - 2:2

20:14
    A nyní se aktivní JAN RUTTA dočkal a s ním celá aréna! Obránce si udělal výlet do útoku a po kličce u brány poslal bekhendem puk nad rameno gólmana. Asistence: Marek Račuk a Brett Skinner.

20:10
    Úvodní buly třetiny zvládli Piráti a míří kupředu.

20:01

Hráči se vrací na led a zápas bude pokračovat.

První třetinu hodně ovlivnilo brzké vyloučení Flemminga na pět minut a dokonce utkání. Plzeň následně ve dvojnásobné přesilové hře poprvé udeřila. Domácí sice srovnali zásluhou šikovné teče Humla, Škodovka ale ihned reagovala druhým gólem Svobody.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:37
    Z mezikruží vypálil Poletín, jehož střelu zablokovali obránci a puk zamířil do ochranné sítě.

19:31
    Z levého kruhu přišla střela Poletína. Machovský zasahuje.

19:15
    Kämpf šel proti obránci a vystřelil. Puk škrtl o beton a zamířil mimo. Dlapa následně nahodil od mantinelu. Tečovaný kotouč minul bránu o pár centimetrů.

18:52
    Tomica chtěl vyslat spoluhráče do útoku. Rozhodčí akci zastavuje a signalizuje ofsajd.

17:51
    Zakázané vyloučení Plzně.

17:29
    Přečíslení tří na dvou z pohledu Pirátů. Mrázek z hranice kruhu vyslal střelu, která minula vzdálenější tyč.

17:05
    Kämpf vystřelil a Machovský vyrazil puk jen před sebe. Plzeňský obránce si puk málem srazil do brány!

16:33
    Plzeňští se probili do pásma a nyní valná hromada v rohu kluziště bojuje o kotouč.

15:38
    Druhá formace domácích se probila před bránu, kde ale úřaduje Machovský a ten podržel kotouč na ledě pod lapačkou.

15:16
    Sklenička vystřelil přes obránce a trefil jen beton gólmana.

14:34
    Půlpánovo zakončení od modré minulo bránu a kotouč vzápětí převzali hráči Chomutova.

14:27
    Nahození domácích se mění jen v zakázané uvolnění.

13:59
    Domácí byli vytlačeni z útočné třetiny. Nyní se drží na puku ve střední části.

13:17
    Indrák dostal kotouč za bránu Chomutova. Jeho přihrávka před ni ale neprošla.

12:11
    Mrázek po vypršení trestu zkusil zakončit. Jeho dalekonosné střela škrtla o lapačku gólmana hostů.

11:34
    Lev stihl dojet puk na modré a vyhodit ho ze svého pásma.

11:06
    Valach se opřel do střely a Machovský musel zasahovat. Plzeň následně vyhazuje.

10:31
    Střelu Poletína z předbrankového prostoru zastavuje Machovský.

10:24
    Rutta střílel od modré. Poletín tečoval puk, který zamířil mimo bránu Plzně.

10:03
    Hrnka dostává trest za nedovolené bránění u mantinelu.
    09:28 Tomáš SVOBODA - 1:2

09:28
    Stach našel TOMÁŠE SVOBODU mezi kruhy a ten přesným zakončením vrátil Plzni vedení. Asistence: David Stach.
    09:06 Ivan HUML - 1:1

09:06
    Velmi aktivní Rutta vystřelil na bránu, před kterou šikovně nastavil hůl IVAN HUML a zařídil tak vyrovnání. Asistence: Michal Poletín a Jan Rutta.

08:35
    Rutta opět vystřelil. Nyní jen do chumlu hráčů před bránou a Plzeň následně vyhazuje.

08:27
    Opět Rutta, tentokrát vystřelil po přihrávce Skinnera a puk navštívil lapačku brankáře Škodovky.

08:13
    Nahození Rutty zvládl zpracovat Machovský na své hrudi.

08:09
    Indrák sekl chomutovského hráče a je odměněn dvouminutovým trestem.

07:54
    Po buly Piráti poslali kotouč o hůl protivníka do ochranné sítě. Vhazování se opakuje.

07:51
    Kratěna zůstal ležet před bránou soupeře a rozhodčí přerušil hru aby mohl být ošetřen.

07:29
    Tomica vybojoval nahozený kotouč. Piráti nyní obléhají bránu Plzně.

06:21
    Kotouč se poroučel mezi střídačky a následuje vhazování na středovém kruhu.

06:15

06:12
    Laco přikryl kotouč u své tyče a hra je přerušena. Následuje komerční pauza.

05:45
    Čerešňák převzal puk v útočném pásmu a z mezikruží vystřelil. Puk poslal nad horní tyč brány.

05:10
    Piráti se minutu před vypršením Flemmingova trestu osvobodili vyhozením.

04:43
    Valach zabojoval na útočné modré a získal puk. Ten bez váhání nahodil za bránu Machovského.

04:26
    Rozhodčí nyní zastavil postup Plzně a odpískal ofsajd.
    03:52 Tomáš SVOBODA - 0:1

03:52
    TOMÁŠ SVOBODA dostal dobrou přihrávku do ostrého úhlu, u brány poté nezaváhal a poslal puk za záda přesunujícího se Laca. Asistence: Lukáš Pulpán a Ondřej Kratěna.

03:40
    První střelu Lva vyrazil gólman. Další zastavil obránce.

03:14
    Domácí zvládli sebrat puk a vyhodit.

03:02
    A velmi těžké minuty čekají na domácí. Dlapa dostává trest za hákování a za nevole domácího obecenstva budou Chomutovští hrát ve třech.

02:51
    Kämpf zvládl vyhodit puk o svého spoluhráče.

02:31
    Hosté posunuli klec Laca a rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.

02:19
    Přesilovkové formaci Plzně se nedaří udržet v pásmu a Piráti opět vyhazují.

01:49
    Vondrka se dostal za obranu soupeře a mířil sám na bránu. Jeho první střelu ale Machovský vyrazil, následná dorážka byla velmi slabá a žádné škody nenapáchala.

01:20
    Domácí zahájili pětiminutové oslabení vyhozením puku přes celé kluziště.

01:15
    Flemming je po krátké debatě potrestán pěti minutami a vyloučením do konce utkání.

00:26
    Vondrka se dostal k první střele zápasu z mezikruží. Dobře postavený Čerešňák ale střelu zastavil svým tělem.

00:10
    Po vyhraném buly drží Piráti kotouč a snaží se projít do útočné třetiny.

00:01

Úvodní formace jsou již připraveny na vhazování.

Před začátkem zápasu proběhne minuta ticha za tragicky zemřelého a nadějného rozhodčího Pavla Lainku.

Za potlesku publika nastupují na led hráči Pirátů.

Hosté z Plzně již nastupují na ledovou plochu. Brzy budou následováni domácími Piráty.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Piráti Chomutov: J. Laco (Strmeň) – Kudělka, Rutta, Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek – Račuk, Huml, Vondrka – Skokan, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Kaše, Šťovíček.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Čerešňák, Pulpán, Moravčík, D. Sklenička, Kubka, Kvasnička, M. Špaček – Indrák, Kracík, D. Kubalík – Kratěna, Stach, T. Svoboda – Lev, Hrnka, Johnson – Suchý, Koreis, Schleiss.

Rozhodčí: Polák, Pražák – Kokrment, Rozlílek.

Sestavy z posledních zápasů

Piráti Chomutov:Laco (Král) – Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Mrázek – Račuk, Huml, Vondrka – Skokan, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Sklenář – Poletín, Šťovíček.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Pulpán, Čerešňák, D. Sklenička, Moravčík, Kvasnička, Kubka, M. Špaček – D. Kubalík, Kracík, Indrák – T. Svoboda, Stach, Kratěna – Johnson, Hrnka, Lev – Schleiss, Koreis, Suchý.
    Ján Laco vychytal Chomutovu vítězství v obou úvodních zápasech extraligy.

HC Škoda Plzeň má za sebou teprve první zápas nového ročníku Tipsport extraligy. Tým pod vedením Michala Straky odložil první kolo kvůli zápasům Ligy mistrů. První zápas Západočechů se tedy odehrál v neděli v plzeňské HM Aréně. Soupeřem byli Škodě třinečtí Oceláři. Dvěma góly Hrňi se Třinec udržoval ve vedení a Plzeňští se pouze snažili dorovnat nepříznivý stav. Překonat Hrubce se povedlo pouze Indrákovi a Plzeň tedy prohrála svůj úvodní zápas započaté sezony.

Piráti Chomutov v aktuálním ročníku odehráli dva zápasy. V prvním z nich nastoupili proti karlovarské Energii. Před domácím publikem nejprve prohrávali po gólu Kindla v osmé minutě. Piráti ale zásluhou Sklenáře, Mrázka a Vondrky otočili průběh zápasu a připsali si první vítězství v novém ročníku. Následovala dlouhá cesta do Vítkovic. Domácí Ridera nejprve získala dvoubrankové vedení, Chomutovští ale dokázali vstřelit tři branky a tři minuty před koncem utkání si zajistili další tři body.

Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Před námi je třetí kolo Tipsport extraligy a zápas mezi chomutovskými Piráty a Škodou Plzeň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 10. Huml (Poletín, Rutta), 21. Rutta (Račuk, Skinner), 21. Tomica (V. Růžička, Skokan), 23. Vondrka, 40. Huml (Skinner, Rutta), 59. Kämpf (Poletín) – 4. T. Svoboda (Pulpán, Kratěna), 10. T. Svoboda (Stach), 35. Lev (Kratěna), 43. D. Sklenička (Schleiss, Hrnka)

HC Škoda Plzeň: Machovský (od 40. Polívka) – Čerešňák, Pulpán, Moravčík, D. Sklenička, Kubka, Kvasnička, M. Špaček – Indrák, Kracík, D. Kubalík – Kratěna, Stach, T. Svoboda – Lev, Hrnka, Johnson – Suchý, Koreis, Schleiss.

Rozhodčí: Polák, Pražák – Kokrment, Rozlílek