Ostrava – Opava 3:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
3:0 (1:0)
Slezský FC Opava
Středa 14.09.2016, 19:00 • Městský stadion Vítkovice, Ostrava - Vítkovice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 5. kolo

Ze šlágru Fotbalové národní ligy je to vše. Doufejme, že se slezské derby nebude dohrávat někde v ostravských ulicích. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek středečního večera. (21:11:06)

Baník se vysokým vítězstvím posunul o skóre do čela tabulky před České Budějovice. Opava klesla na třetí místo, přeskočili ji právě ostravští.

Žluté karty: 0-1
    Baník po vítězství ve slezském derby míří do čela tabulky!

Druhý poločas začala Opava i v oslabení aktivně, avšak nedokázala si vytvořit žádnou šanci. Jediný střelecký pokus mířil mimo. Baník postupně převzal otěže, vytvořil si tlak a postupně také mnoho šancí. Hlavně období mezi 70. a 80. minutou bylo festivalem zahozených gólovek, při kterých zářil brankář Lasák. Nakonec se přeci jen domácí prosadili. Po rychlých akcích do otevřené obrany během dvou minut skórovali Modek a Hučko. Závěr se pouze dohrával.

90+2

90+2
    de Azevedo si chtěl narazit se Stáňou, ten však s obráncem na zádech nedokázal zasáhnout míč tak, jak bylo třeba.

90+1
    Hlinka s Chvějou kombinují poblíž pokutového území. Chvěja na zádech udržel dva hráče.

90
    Nastavují se 2 minuty.

90
    Urgela vypomohl v obraně a doplácí na to. Byl faulován.

89
    V samotném závěru ještě dostává žlutou kartu hostující Zapalač.

89
    Poslední střídání Baníku. Hřiště opouští za potlesku tribun Nerad, poslední okamžiky odehraje Chvěja.

89
    Opravdu jen na malou chvilku.

88
    de Azevedo byl možná faulován, ale rozhodčí dává Opavě šanci aspoň na chvilku ještě hrát s balónem.

88
    Hráči v bílých dresech se nikam neženou a snaží se držet míč.

87
    Zápas se dohrává. Tribuny, s výjimkou tří sektorů s opavskými fanoušky, oslavují své hrdiny.

85
    Baník právě vstřelil branku!
    Další útok do otevřené obrany, TOMÁŠ HUČKO proběhl kolem obránců a svůj sprint zakončil přesnou střelou podél levé nohy brankáře Lasáka! Během dvou minut odskakuje Baník na rozdíl tří branek!