USA – Finsko 3:2 (kon.) | Tým Severní Ameriky – Česko 2:3 (kon.)
3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Finsko
Středa 14.09.2016, 01:10 • Verizon Center, Washington • Reprezentace
    Jonathan Quick svým dnešním výkonem zřejmě potvrdil pozici americké jedničky pro World Cup.

S konstatováním, že zápas sledovalo 15653 diváků, se s Vámi loučím a přeji klidný zbytek noci! (03:47:47)

1. Ryan Kesler (USA) 1+1
    2. Derek Stepan (USA) 1+0
    3. Patrik Laine (FIN) 1+0, 4 střely

Je konec! V závěru to nakonec ještě bylo drama, protože hráči USA v průběhu třetí třetiny polevili a Finové toho využili. V 52. minutě tak zrušil Quickovu neprůstřelnost v přesilovce Patrik Laine a v čase 55:27 snížil na rozdíl jediné branky dorážející Jussi Jokinen. V závěrečných dvou minutách pak hrál celek Suomi početní výhodu, kterou ještě vylepšil odvoláním brankáře. I přes obrovský tlak soupeře už ale Američané těsnou výhru uhájili. V součtu je to vítězství zasloužené, svěřenci Johna Tortorelly totiž měli hru pod kontrolou více než padesát minut.

Statistiky:
    Střely na branku – 29:29
    Zblokované střely – 15:14
    Vyhraná vhazování v % – 57:43
    Hity – 23:13.

59:51
    Obrovský tlak Finska, ale Spojené státy odolávají!

59:26
    Do střely Barkova obětavě skočil Erik Johnson!

59:02
    Po ráně Vatanena dorážel Donskoi, Quick ale pohotovým zákrokem zabránil vyrovnání! Poslední minuta.

58:39
    Koivu zlomil při střele hůl a Američané alespoň vyhodili.

58:04
    Branka Finska je prázdná, Američané tedy ve čtyřech čelí šesti bruslařům soupeře!

57:58
    Oddechový čas pro finskou střídačku.

57:58
    Ryan Suter vyhodil puk do hlediště a dostává trest za zdržování hry. Finsko tedy bude hrát přesilovku, což je velká šance na vyrovnání!

57:48
    Po buly se odrazil puk až před americkou branku, kde ho přikryl Quick. Rinne zatím zůstává ve své svatyni.

57:39
    Od modré vystřelil Määttä. Quick měl volný výhled a přerušil hru. Poslední reklamní pauza.

56:58
    Diváci se opět snaží vybudit americký tým. Ten v závěru přeci jen polevil.
    55:27 Jussi JOKINEN - 3:2

55:27
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Pozor, je tu zápletka! V momentě, kdy si Quick sbíral z ledu ztracenou hokejku, na něj nahodil puk Ristolainen a ne zcela připravený americký gólman vyrazil kotouč jen před sebe, čehož dokonale využil JUSSI JOKINEN – 3:2. Asistence: Rasmus Ristolainen.

54:52
    Americký tým je opravdu velmi rychlý. I tak vyhlášení bruslaři, jakými finští hokejisté jsou, s tím mají problémy.

54:17
    Kotouč byl sražen do ochranné sítě za brankou Finska. Buly před Rinnem.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 2. Oshie (Kesler, McDonagh), 24. Kesler (Wheeler, Pacioretty), 26. Stepan (Carlson) – 52. Laine (Vatanen, Barkov), 56. Jokinen (Ristolainen)

USA: Quick (Bishop) – Carlson, McDonagh, E. Johnson, Suter (A), Niskanen, J. Johnson – Wheeler, Pavelski (C), Parise – Kane (A), Stepan, van Riemsdyk – Oshie, Kesler, Pacioretty – Byfuglien, Backes, Abdelkader. Trenér: John Tortorella
    Finsko: Rinne (Koskinen) – Ristolainen, Määttä, Jokipakka, Vatanen, Lepistö, Lindell – Laine, Barkov, Jokinen (A) – Granlund, Koivu (C), Komarov – Aho, Lehterä, Donskoi – Korpikoski, Filppula (A), Haula, Trenér: Lauri Marjamäki

Rozhodčí: O'Rourke D, Lee – Racicot, Heyer (CAN)

Diváci: 15653