Vsetín – Val. Meziříčí 6:1 (kon.) | Technika Brno – Opava 2:5 (kon.) | Poruba 2011 – Kopřivnice 3:4 (0:1 po s.n.)
SHK Hodonín – Nový Jičín 7:3 (kon.) | Tábor – Jindř. Hradec 5:0 (kont.) | Havlíčkův Brod – Pelhřimov 2:1 (3:2 po s.n.)
Nymburk – Písek 5:2 (kon.) | Žďár n/S – Mor. Budějovice 4:2 (kon.) | Vrchlabí – Bílina 10:5 (kon.)
Klatovy – Děčín 1:4 (kon.) | Kobra – Sokolov 1:4 (kon.) | Jablonec n/N – Klášterec nO 2:5 (kon.)
Trutnov – Řisuty 1:2 (kon.) | Kolín – David Servis 1:4 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
HC ISMM Kopřivnice
Středa 14.09.2016, 18:00 • RT TORAX Arena, Ostrava - Poruba • 2. liga skupina Východ • 1. kolo

Pro dnešní večer je to od nás z RT TORAX ARENY vše. Přejeme hezký zbytek dne a dobrou noc. (20:41:34)

Po 65 minutách hry se v nájezdech, které jsou loterií, prosadil jediný hráč a to kopřivnický Samuel Ollender. Třem porubským hráčům puk při zakončení ujel a v podstatě ani Vrbu střelou neprověřili.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kopřivnice.
    Autorem vítězné branky je SAMUEL OLLENDER.

Samostatné nájezdy začínají.

S koncem prodloužení byl vyloučen za držení protihráče porubský Sedlář.

Na ledovou plochu vjíždí rolba, která upraví střed, aby se mohly následně absolvovat nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:30
    Bekhendový pokus Červenkovi nevyšel do prostoru brány. Puk jen těsně minul levou porubskou tyč.

63:49
    Ofsajd Kopřivnice. Opět se bude hrát 3/3.

63:40

63:20
    na druhé straně se totéž povedlo Čechovi proti Teperovi.

62:30
    Vrba likviduje pokus Slavíka.

61:40
    Kilnar na dvě minuty za hrubost. Hraje se 4/3.

61:40
    Mimo hru se udál souboj Tepera a Kilnara. Rozhodčí přerušil hru v době, kdy na Čecha hodlal mířit Červenka.

60:50
    Podobně na tom byl i Zachar. Vrba na jeho střelu ani nemusel reagovat. Šla mimo brankoviště.

60:18
    Pargáč se protáhl kolem trestných lavic, ale k zakončení se v útočné třetině nedostal.

60:01

Přetahovanou v základním hracím čase nikdo nevyhrál. Ani jeden ze soupeřů neměl nijak zvlášť navrch, nevynikal a proto bude po tří minutové přestávce následovat pětiminutové prodloužení.

60:00

59:46
    Další buly před Vrbou vyhrává hostující centr. Pěnčík okamžitě nabral směr a rychlost a tvrdou střelou hodlal Čecha prostřelit. Puk končí gólmanovi ve výstroji.

59:37
    Po ofsajdu se po získání třetiny ke střele dopracoval Ballner. Z úhlu si na Vrbu nepřišel.

59:20
    Vhazování po pravé Vrbově ruce sice domácí vyhráli, ale sami se vyhnali z pásma.

59:11
    Oddechový čas pro hosty.

59:10
    Puk je zašlápnut za Vrbovou brankou.

58:30
    Zacharův výpad po levém křídle končí střelou do horní tyče.

57:40
    Nebezpečné nahození Piechy Vrba se štěstím zlikvidoval.

56:20
    Přečíslení dva na jednoho zlikvidoval v zárodku Flašar, když si lehl do nahrávky Sluštíka. Druhým najíždějícím byl Ollender.

55:50
    Na druhé straně si Vrba připisuje další zákrok.

55:20
    Střela Macha od levého mantinelu o pár centimetrů míjí pravou Čechovu tyč.

55:12
    Vyčkávací taktika a boje o střední pásmo. To je teď vidět na ledové ploše RT TORAX ARENY.

54:00
    Čechovi teď útočníci Pargáč a Pořízek vyhodili flašku z brány. Puk do bezpečí odklidil nakonec Kafka.

52:30
    Poruba se nechce tří bodů vzdát a útočí do plných. Vrba však drží naděje zisku alespoň bodu. I když do konce utkání zbývá ještě mnoho času.

51:20
    Pěnčíkovi prošel kotouč pod holí, když dostal křižnou přihrávku přes pásmo a mohl tak skórovat do odkryté poloviny brány. Čech by se asi tak rychle proti jeho střele nepřesunul. Ale jak jsme řekli, puk mu proklouzl.

50:50
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    V brankovišti Čecha se do sebe pustili dva soupeři, jenže sudí hru nepřerušil a puk za porubského gólmana v nepřehledné situaci nějak dopravil JAKUB MACH. Asistence: Tomášek a Kabeláč.

50:32
    Zákrok pro Čecha. Střelcem byl Sluštík.

49:30
    Domácí nedávají ani centimetr ledu zadarmo. Ale to samé platí i o kopřivnických hráčích. Diváci vidí jeden osobní souboj za druhým.

48:30
    Zachar je jak šíp. Vystřelil po opuštěném puku a jen díky vyjetí Vrby a vypíchnutí puku k mantinelu se porubský kapitán nedostal ke střele.

48:11
    Čech si připisuje díky Ollendra další úspěšný zákrok.

47:51

47:18
    Zachar se protáhl přes půlku kluziště a obloučkem to vzal na bránu. Vrba jeho střelu chytá do výstroje.

46:53
    Zachar je již na ledě. Poruba je ve čtyřech.

46:14
    Čech vychytal tutovku! Natáhla se na poslední chvíli po střele Kabeláče do odkrytého prostoru brány.

46:12

45:51
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Puškár – 2 min., podražení). Zatáhl za záchrannou brzdu, když se na Čecha řítil Kabeláč.

45:12
    Hosté jsou ve čtyřech.

44:53
    Dlouho si domácí v pěti nezahráli. Okradli se i o krátkou přesilovku.

44:45

44:39
    Tichý vystřelil směr brána, ale jeho pokus zblokoval lehnutím na led Hoďa.

44:12
    Vyloučení v týmu HC Kopřivnice (Teper – 2 min., vysoká hůl). 33 vteřin se bude hrát 4/3.

43:12
    Síly se na ledě vyrovnávají.

42:58
    Čech byl na správném místě při střele Marka. Další kopřivnický hráč se k dorážce již nedostal. Tichý se puk snažil dostat ze třetiny.

42:45
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Ballner – 2 min., podražení).

42:13
    Čech odrazil puk po střele Pargáče, ale pak se musel mít na pozoru jeho protějšek. Vrba střelu Kilnara kryje a přerušuje hru.

40:49
    Poruba právě vstřelila branku!
    Kombinace nahrávek byla pro Vrbu nepřehledná a JAN HUDEČEK jej lehce prostřelil, čímž dostal tým podruhé do vedení. Asistence: Tichý a Jáchym.

40:40
    Poruba je v držení puku a vytváří si postavení v útočné třetině.

40:01

Pořád to máme nerozhodné. Kopřivnice šla v 28. minutě utkání do vedení, opticky se dalo říct, že má trochu více ze hry, ale pak dala více prostoru domácím a to se ji vymstilo. Vrba napodruhé nedokázal zachytit puk a do kabin tak šly týmy za nerozhodného stavu.

Bude mít podobný průběh i třetí třetina?
    Sledujte s námi první kolo druhé ligy skupiny východ až do konce.

Druhá přestávka bude končit cca v 19:39

40:00

39:35
    Vyloučení v týmu HC Kopřivnice. Rozhodčí viděl prohřešek a za nedovolené bránění posílá na dvě minuty ze hry Marka.

39:35
    Vrba kryje střelu z buly. Opětovné vhazování před jeho bránou.

39:32
    Další zakázané uvolnění Kopřivnických.

39:10
    Icing Kopřivnice. Poruba získává pásmo zadarmo.

38:15
    Čechovi skončil puk po střele Tomáška mezi betony. Ani netušil, kde kotouč zůstal a po zvednutí pravého betonu rychle kotouč schoval pod lapačkou.

37:34
    První střelu dokázal Vrba vyrazit, jenže se puk dostal na hůl JANA HUDEČKA a ten se tvrdou střelou z kruhů nemýlil. Asistence: Kafka a Tichý.

36:30
    Červenka se na obranné modré čáře šikovně a chytře zbavil otočkou Baila a kolem střídaček se protáhl až do útočné třetiny. Tam jej tlačil na mantinel Puzič a následně jej o kotouč obral za brankou Čecha Bail a oplatil mu předešlý zákrok.

35:53
    Flašar to zkusil střelou zápěstím, ale Vrba si obloučkem letící puk pohlídal. Bude se vhazovat po jeho levici.

34:40
    Rychlý přesun na druhou stranu hřiště, kde si Vrba špičkou betonu poradil se střelou Orsága. Kotouč skončil za brankou.

34:00
    Skákavý kotouč dojížděl Teper, jenže rychlejší byl porubský gólman a puk schoval v lapačce.

33:32
    Čech chytá střelu Tomáška z otočky. Bude se vhazovat na levé straně.

33:19
    Ofsajd pro hosty.

32:45
    V útočné třetině nic nebezpečného pro Vrbu nevymysleli. Kopřivnická obrana je kompaktní a důrazná v napadání.

31:33
    Porubský útočník musí na pokyn rozhodčího na střídačku. Buly ve střením pásmu vyhrávají domácí.

31:22
    Buly před Vrbou vyhrává Piecha. Hraje se ovšem za jeho brankou, kde se pokusil puk vyhodit po mantinelu Čintala. U trestných lavic se sehrál souboj, po němž zůstal klečet na ledě Piecha.

30:20
    Čech dvakrát vychytal střelbu z hole Macha. Pak puk poslal přes všechny čáry Vaněk. Mířil na bránu, takže si kotouč následně i dojel. Střelu z pravé strany Vrba odrazil.

27:54
    MIROSLAV MAREK poslal jedovatou střelu těsně nad ledem a vymetl pavouky v jednom rohu Čechovy rány. První využitou přesilovka zápasu si tedy zapisují hosté. Asistence: Ollender.

27:00
    Kowalczykovu rozehrávku nikdo před ním nezachytil a tak se píská zakázané uvolnění.

26:55
    Buly před porubským gólmanem vyhrává Hudeček a Poruba tak vyhazuje přes všechny čáry.

26:51
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Vaněk – 2 min., sekání).

26:28
    Icing Kopřivnice.

26:16
    Zachar vzal jako správný kapitán zodpovědnost na sebe a prokličkoval mezi obránci. Teper se snaží jej zatlačit do rohu, což se daří. Následná střela Rudla od modré končí na vrbových betonech.

24:58
    Tichý uklidňuje hru a vyčkává za brankou Čecha na příhodný okamžik rozehrávky. Útočníci se mu sice nabízí, ale kopřivnický forčeking je hodně vysunutý.

23:46
    Puk střídá majitele jako ping pongový míček. Kilnar o něj přišel okamžitě po přejetí modré útočné čáry, Kafka jej nedokázal zkrotit a na druhé straně se do ofsajdu dostal Vyčesaný.

23:07

23:00
    Nahrávkový kolotoč pásmem nekončí střelou. Brzy bude po třetí porubské přesilovce.
    Zaútočí hokejisté Vsetína na postup do WSM ligy?

22:14
    Poruba se dostala z prvotního útočení do středního pásma a následně se provinila ofsajdem.

21:07
    Vyloučení v týmu HC Kopřivnice (Kabeláč – 2 min. + 10 min. osobní trest za úder do oblasti hlavy a krku).

20:30
    Kabeláč byl Tichým zatlačen do rohu, kde o puk po souboji přišel. Pokusil se v kleče rozehrát směr brána, ale ten získal Kilnar a hned ujížděl na Vrbu.

20:01

To nám to uteklo!
    Přesilovky se oběma týmům nijak zvlášť nedaří, ale na góly si přišli oba fanouškovské tábory. Puk před sebou neudržel nejprve Vrba, když střílel Ballner a na druhé straně se v podstatě také trefil porubský hráč, nyní hrající v barvách Kopřivnice, Pěnčík, když nachytal Čecha střelou na vzdálenější tyč.

Druhá třetina začne za dvanáct minut. Tedy v 18:47 asi.

20:00

19:26

19:10
    Ani druhá přesilovka není pro Porubu ideálně sehraná. Kopřivničtí napadají, blokují a znepříjemňují práci hráči s kotoučem.

18:30
    Tomášek vyhazuje obloučkem až do středního pásma.

18:03
    Kabeláč odráží střelu Puziče. Puk je v pravém rohu a Porubští si drží pásmo opětovným získáním kotouče.

17:26
    Vyloučení v týmu HC Kopřivnice (Bartošák – 2 min., napadení).

17:00
    Vrba kryje prostor mezi rukou a levou tyčí před střelou Zachara.

16:27
    Kopřivnická obranná hradba na červené čáře dělá domácímu týmu problémy. Ne a ne se dostat s pukem před Vrbu.

15:35
    Orság zachytil v útočné třetině přihrávku rukou od Adamíka. Vhazuje se ve střední třetině.

15:22
    Vrba chytá pokus hned z buly.

14:54

14:40
    Hosté se na malý moment usadili před Čechovou brankou, ale střely končí mimo tři tyče.

13:39
    Vrba raději kotouč kryje pod lapačku. Dotírá Kilnar s Hudečkem, ale rozhodčí vše utínají a náznak pěstního souboje s obránci hostů uklidňují.

13:30
    Další vstup do pásma se Kopřivnickým nezdařil. Poruba se pokusí skórovat ve čtyřech.

13:15
    Po vhazování po pravé ruce porubského gólmana se puk ocitá na druhé straně kluziště.

12:54
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Adamík – 2 min., hákování).

12:02
    MAREK PĚNČÍK ví z porubských tréninků, jak vyzrát na dobře chytajícího Jakuba Čecha. Puk poslal po ledě k druhé tyči a vyrovnává. Asistence: Ollender.

11:40
    Porubské střely končívají na zadním mantinelu nebo v ochranné síti. Další útočnou akci ukončuje Ollender, když obírá Vaňka o puk.

10:43
    Kopřivnice se provinila ofsajdem. Brusle na modré čáře neudržel Tomášek.

10:24

10:10
    Vyhodit kotouč do středního pásma se podařilo Markovi. Domácí začínají útočnou akci od své branky.

09:24
    Kabeláč s Červenkou vytáhli forčeking až do pásma Poruby a ta má problém rozehrát. Tak vzniklo i zakázané uvolnění.

08:54
    První přesilovka utkání se týmu Poruby nedaří. Sám se vytěsnil z útočného pásma a bude se vhazovat pro následný ofsajd ve středním pásmu.

08:24
    Vyloučení v týmu HC Kopřivnice (Hoďa – 2 min., nedovolené bránění).

07:44
    Za modrou útočnou čáru se ovšem nedostává. O kotouč jej obral Adamík.

07:38
    Zadovku Kilnara před bránu Vrby nikdo v červeném drese nezachytil. Do útoku tak bruslí Pargáč.

06:55
    Z velké dálky puk jen nahodil do pásma Ollender a šel střídat. Z útoku Kopřivnice se tak nic velkého nestalo.

05:10
    Vrba se natáhl co to jen dalo na pravou stranu a vytěsnil lapačkou střelu Puziče.

04:30
    Porubští získávají více za hry. Vrbovi pomáhá v defenzívě vždy celá pětka.

03:50
    Icing hostů.

03:23
    Po krátké návštěvě Kabeláče v útočné třetině se ke kotouči dostává RT TORAX. Vrba zasahovat nemusí, protože puk vyvezený zpoza jeho brány Orságem a následnou střelu vytěsnil mimo hřiště Merenda.

02:36
    Vrba si neuhlídal levou tyč a pro DAVIDA BALLNERA nebyl problém puk propasírovat za brankovou čáru. Asistence: Zachar a Jáchym.

02:28
    Poprvé se do útočné třetiny na delší časový úsek dostává Poruba. Pětice kombinuje kolem Vrbovy brány.

02:00
    Kopřivničtí musí vyklidit pásmo. Hoďa nezachytil puk na modré čáře.

01:10
    Více pozornosti musí ovšem vynakládat porubský brankář Čech. Zatím se k němu žádný kotouč nedostal. Střely eliminují obránci a popřípadě blokují před kruhy útočníci.

00:30
    Zápas začal pěkně zostra z obou stran.

00:01

Minutou ticha jsme v RT TORAX ARENĚ uctili památku nedávno zesnulého rozhodčího Pavla Lainky.

Hlasatel představuje hráče a týmy se již staví na modré čáry k pozdravu.

Hezký středeční podvečer všem příznivcům hokeje!

Dnes Vás vítáme u prvního kola II. ligy skupiny východ.

Zde jsou úvodní sestavy:

HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (Čech) – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Puzič, Rudl, Bail, Adamík – Ballner, Kafka, Piecha, Kilnar, Vaněk, Jáchym, Sedlář, Orság, Seidler, Slováček, Zachar, Hudeček

HC Kopřivnice: Vrba (Unzeitig) – Hoďa, Teper, Čintala, Marek, Merenda, Chalupa, Kowalczyk – Pěnčík, Kabeláč, Sluštík, Hrubý, Bartošák, Pořízek, Tomášek, Pargáč, Vyčesaný, Mach, Ollender, Červenka

Rozhodčí: Koliba – Bojda, Mikler.

Předešlý společný zápas
    Celky se naposledy utkaly relativně nedávno. Na ledě v Kopřivnici odehrály přátelské utkání teprve 6. září. První třetina vypadala herně vyrovnaně, o čemž svědčilo i skóré: nejdřív poslal Porubu do vedení její kapitán David Zachar, ale krátce poté oživil kopřivnické sebevědomí Samuel Ollender, který srovnal na 1:1.

Následně už však Kopřivnice zůstala bezzubá. V průběhu dalších čtyřiceti minut nasázely do kopřivnické klece další dva góly Dominik Kafka a Jan Hudeček, zatímco domácím se už strážce porubské svatyně překonat nepodařilo a tak podlehli Porubě 1:3.

HC Kopřivnice se stala spřáteleným klubem prvoligového Frýdku-Místku, který si svými špičkovými výkony v minulé sezóně získal postup z 2. ligy do vyšší soutěže.

V letošní přípravě se v osmi utkání mohla Kopřivnice pětkrát radovat z vítězství. Problém pro ně dvakrát představoval tým z Valašského Meziříčí a jednou Poruba.

HC RT TORAX Poruba 2011 se pro letoštní sezónu stala spřáteleným klubem pro extraligové Vítkovice, které do porubského kádru propůjčily několik svých hráčů.

V přípravě Poruba vypadala poměrně nebezpečně, z 12 utkání prohrála pouze dvě. Jednou nestačila na domácím ledě na Opavu a poté podlehla v městském derby Vítkovicím.

Vítáme vás u on-line přenosu z RT TORAX ARENY, která dnes bude dějištěm utkání prvního kola 2. ligy skupiny Východ mezi týmy HC RT TORAX Poruba 2011 a HC Kopřivnice. Utkání začíná v 18:00, nyní si pojďme připomenout základní informace o obou celcích, které odehrály poslední společné utkání teprve minulý týden!

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 3. Ballner (Zachar, Jáchym), 38. Hudeček (Kafka, Tichý), 41. Hudeček (Tichý, Jáchym) – 13. Pěnčík (Ollender), 28. Marek (Ollender), 51. Mach (Tomášek, Kabeláč), rozh. náj. Ollender