Olomouc – Třinec 1:3 (kon.)
HC Olomouc
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 15.09.2016, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Extraliga staršího dorostu • 5. kolo

Domácí se po nadějném začátku už do zápasu gólově nezapsali, hned v začátku druhé třetiny totiž obdrželi branku do Dominika Molina, která Olomouc výkonnostně dost poznamenala. Třinec si pak ve zbytku poslední části už zápas pouze užíval a přidal ještě jednu branku, která už byla nakonec posledním zápisem do kolonky statistik. Třinec si dokázal vedení pohlídat a dovedl zápas do konečného vítězství 3:1. (20:09:57)

59:35
    Raška ukázal svou sílu v souboji a Petrem Maderem, kterého dokázal na kruzích odstavit a ještě nebezpečně vystřelit, nakonec však bez zápisu do seznamu střelců.

58:35
    Krzakova rána se trefila pouze do výstroje soupeřů, Třinec v závěru ještě dost talčí.

58:14

57:48
    Galuška se v posledních okamžicích dost zapotil, kdy musel hasit několik slibných šancí třineckého celku. Zatím však v tomto oslabení drží čisté konto.

56:41
    Přízemní pumelice Papaje letěla na branku, ale našla jen hokejku bránícího hráče, který puk vyhazuje přes celé hřiště.

56:14
    David Štefka (OLO) byl vyloučen a 2 minuty za podržení na polovině hřiště.

55:33
    Indrst se převedl v hezké individuální akci, ale jeho střela mířila těsně nad.

54:49
    Paťava míchal s kotoučem v rohu, ale našel jen hůl bránícího hráče.

53:12
    Raška se dokázal prosmýknout mezi olomouckými beky, ovšem před Galuškou už selhal. Jeho kličku po sólu přes polovinu hřiště totiž vykryl.

52:48
    Olomouc už Třinci nedělá moc odpor, hosté se do šancí dostávají velice jednoduše.

51:35
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají po rychlém kontru do dvoubrankového vedení díky blafáku DANA PRZYBYLY, se kterým už Galuška nic nemohl udělat. Asistence: Adam Raška.

50:43
    Hosté už hrají na jistotu a nechtějí se připravit o vedení.

49:48
    Domácí se už dívali po rozhodčím zda pískne icing, ale podle všeho byl puk ještě tečován. Hra tak pokračuje.

49:25

48:38
    K Najsarovi se málem dostal kotouč po vypíchnutí následném přečíslení Michálka, ale třineckému forvardovi přeskočil čepel.

48:01
    Domácí se nedokážou dostat do vyložené přesilovkové šance, navíc je jim zapískán těsný ofsajd.

47:25
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Brabec – 2 min., nedovolené bránění).

47:10
    Pěcha se pokoušel nadvakrát o ohrožení brány Štěpánka, ale vždy kotouč sjel po brankové konstrukci!

46:32
    Další chyba v rozehrávce olomoucké obrany nabídla Třinci velkou šanci na skórování, ale Slezané ji nevyužili.

46:01
    Oddechový čas pro domácí.

45:47
    Domácí v posledních chvílích ochutnávají těžký nápor Třince, ten však prozatím svůj náskok nenavýšil.

45:03
    Paťava nestihl být u kotouče rychleji než Radzienczak. Sudí tak pískají zakázané uvolnění.

44:35
    Domácí se snažili o rychlý protiútok, proti jejich snažení však zasáhla přihrávka rukou od Kořenka.

43:32
    Třinec vinou nepřesného pasu přišel o puk, domácí se na malý časový úsek osvobozují.

42:33
    Třinec se valil do další akce, Olomouc však vyhazuje do středního pásma.

41:59
    Krazk se krásné obtočil kolem bránících hráčů, ale zavěsit při blafáku pod břevno již nedokázal. Olomouc podržel Galuška.

41:33
    Domácí jsou po inkasované brance opticky opaření, Třinec si s defenzívou dělá, co chce.

40:18
    Hosté dokázali hned v úvodu třetí části individuální chybu v rozehrávce Olomouce a DOMINIK MOLIN se už osamocen po hezké přihrávce kolem padajícího beka nemýlil. asistence: Adam Raška

40:01

Druhá třetina se ze začátku nesla v poklidném duchu, po polovině zápasu se však hra začala přiostřovat na obou stranách, když byly rozděleny tresty na obou stranách. Třinec i lepšímu pohybu a frustraci domácích hráčů z udělených trestů vyrovnal z nevinně vypadající akce. Do třetí třetiny je tak vše otevřeno, poslední část základní hrací doby startuje v cca 19:30.

40:00

39:13
    Hosté se ještě v závěru druhé třetiny vyrovnávají. VOJTĚCH BRABEC se dokázal dostat do zakončení ze střední vzdálenosti po rychlé kombinaci Třince. Asistence: Jonáš Peterek, René Najsar.

38:47
    Štěpánek kryl střelu Krátkého s lehkými obtížemi, ale nakonec puk vyrazil do rohu hřiště.

38:09
    Martin Pěcha (OLO) oplatil v pěstním souboji Danovi Przybylovi (TRI) nájezd do olomouckého golmana a oba tak míří na trestnou lavici na 2 minuty za hrubost.

38:09
    Na ledě se to začíná ostřit, Galuška leží na ledě po ataku třineckého hráče.

37:47
    Po střetu Daniela Paťavy (OLO) a Kamila Klocka (TRI) míří oba aktéři na trestnou lavici na 2 minuty za hrubost.

37:20
    Galuška se musel mít na pozoru při pokusu třineckého forvarda, který mířil k tyčce. Zatím však i s dávkou štěstí drží čisté konto

35:54
    Vyloučení v týmu HC Olomouc ( Petr Mader – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec ( Jonáš Peterek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (René Najsar – 2 min., napadení).

35:54
    Před Galuškou se srotili všichni hráči na ledě a došlo k hromadné strkanici, bude se podle všeho vylučovat na obou stranách.

35:39
    Štěpánek musel hrát po Maderově vyhození přes celé hřiště a raději kotouč schoval pod lapačkou.

35:08
    Olomoučtí se už tlačili do přečíslení dva na jednoho, ale akce je přerušena z důvodu vysoké hole.

34:35
    Třinec se usadil v pásmu Hanáků, ale nemůže se dostat ke střeleckému pokusu.

34:16
    Hra je přerušena z důvodu nepřehledné strkanice v rohu, kdy rozhodčí už puk pod masou těl neviděl.

33:18

33:00
    Michálek vyslal na Galušku nebezpečnou střelu od modré čáry, olomoucký golman lae ránu vykryl betonem.

32:14
    Třinec se snaží přesilvkový tlak, přes nasazení domácích se však jen těžko prosazuje

31:18
    Tomáš Dajčar se ohnal po soupeři při přetahované u mantinelu a je tak vyloučen na dvě minuty za napadení.

30:44
    Olomouc se dokázala vysvobodit s menšího laku hostů jen díky icingu.

30:29
    Galuška na druhé straně také kryje střelu od modré, konkrétně od Filipa Rufera.

30:13
    Holiš se na modré slušně napřáhl, jeho dělovku však pokryl jistým zákrokem Štěpánek.

29:30
    Třinec se v druhé půlce nedokáže tak lehce dostávat přes půlící čáru, připisuje si totiž další zakázané uvolnění.

28:48
    Štefka se ocitl před třineckým golmanem úplně osamocen, zajímavé technické řešení akce se však neujalo.

28:13
    Olomouc si nic kloudného během přesilovky nepřipsala, hosté jsou tak už v plném počtu.

27:16
    Olomouc zavřela třinecký tým na jejich půlce, ke střele se však útočící hráči prozatím nedostali.

26:13
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Najsar – 2 min., napadení).

25:39
    Domácí donutili Třinec k dalšímu zakázanému uvolnění, hra se tak přesunuje před Štěpánka.

24:34
    Osamocený Molin na druhé straně střelou na vzdálenější tyč jen o milimetry minul branku!

24:09
    Kořenkovo sólo se skoro zapsalo do statistik, jenže Štěpánek si na blafák domácího forvarda počíhal a kotouč chytil do lapačky.

23:40
    Kretův útok byl rychle ukončen Krzákovým hitem u hrazení, Třinec nechce nechat Olomouc hrát v jejich obranném pásmu.

22:40
    Papaj se hnal do protiútoku, ale hned na modré byl odzbrojen domácími beky.

21:58
    Mader procpal kotouč mezi dva beky, ale mezi betony Štěpánka se už netrefil.

21:14
    Třinec si připsal v poslední půlminutě dvě zakázaná uvolnění, Olomouc totiž hned ze začátku výborně brání.

20:48
    Kořenek s Pěchou postupovali v nadějném úniku do obranného pásma Třince, nahrávka prvě jmenovaného však svého spoluhráče nenašla.

20:06
    Molin byl hned po buly odhodlán vyrovnat stav utkání, svou horlivostí však přišel o puk.

20:01

Hosté se hned v úvodu pustili do olomouckých hokejistů s velkou vervou, jenomže za olomoucký tým dnes zatím výborně chytá Petr Galuška, tudíž Třinečtí si zatím neví moc rady s olomouckým obranným valem. Přesto si hosté dokázali připsat v první třetině, a to hlavě při početních výhodách, několik slušných šancí, prozatím však bez gólového zápisu. Jenomže Olomouc se na konci první třetiny dokázala dostat do vedení z nenápadné šance, která znamená jejich jednociferný náskok. Druhá třetiny startuje v cca 18:42.

20:00

19:08
    Hosté se ještě snaží o rychlé vyrovnání, ale domácí si chtějí už závěr pohlídat.

18:57
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Po zajímavé kombinaci do polootevřené obrany hostů se dokázal prosadit nekrytý DAVID KALAČ a posla tak celkem překvapivě Olomouc do vedení. Bez asistence.

17:50
    Przybyla dokázal velmi účelně zrychlit při souboji o puk, ale následná střele beckhendem mířila mimo tři tyče.

16:36
    Hezká kombinace Krzaka s Klockem se do zápisu nezapsala, druhý jmenovaný střílel do bránících hráčů, kteří pomohli Galuškovi.

15:46
    Třinec už skoro slavil první branku zápasu, sudí jej však neuznali pro postavení hráče v brankovišti.

15:03
    Třinec už tuto přesilovku hraje výborně, Przybyla naposledy pálil pouze na rameno Galušky.

14:16
    U Galuškovy branky se srotili hráči obou týmů, po několika vyměňování názorů se však všichni v poklidu odklidili na střídačku.

13:53
    Olomouc jde znovu do oslabení, Tomáš Dajčar (OLO) je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

12:53
    Aktuálně sehraje hokej na nahoru dolů, oba týmy však zatím nedokáží skórovat. Oba brankáři se zatím ukazují ve skvělé formě.

11:56
    Kořenkova rána se nedostala k soupeřově brance, Rufer jeho pokus dokázal vykrýt.

10:54
    Brabec měl u olomoucké brány hezkou příležitost, bránu při samostatném úniku ale těsně přestřelil.

10:23
    Štefka si nerozuměl s Karpíškem, tudíž dochází k dalšímu icingu.

09:59

09:23
    Třinec se do šancí moc nedostal, naopak se bude muset vrátit k vlastní bráně díky zakázanému uvolnění.

08:08
    Domácím se hned v úvodu třinecké početní výhody podařilo vyhodit kotouč až k bráně Štěpánka.

07:59
    Třinec si zahraje další přesilovku, Marek Kažimír (OLO) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

07:28
    Przybyla měl slušnou rychlost při překročení pásma, domácí defenzíva však nechce nechat Třinec odskočit do vedení.

06:51
    Třinec puk vyhodil přes všechny čáry, vhazovat se tak bude v obranném pásmu hostů

06:26
    Galuška zatím svůj tým drží, před chvílí si připsal další hezký zákrok proti střele Brabce.

05:16
    Pěcha se snažil proháčkovat mezi třemi bránícími hráči, jeho snahu však Třinečtí ukončili velice brzy jednoduchým ostavením od puku.

04:04
    Domácí se po dlouhé době dostávají přes polovinu hřiště, puk skončil po teči třineckého beka na tribuně.

03:41

03:26
    Najsar tečoval puk těsně před golmanem Galuškou, jeho nadějný pokus se ale minul účinkem. Puk letěl nad bránu.

02:35
    Najsar se dostal za obranu Olomouce, ale nakonec se k zakončení nedostal.

02:00
    Třinec zahrává první přesilovku, Homolova střela do prázdné brány všem nakonec brankou neskončila. Galuška se dokázal během okamžiku přesunout.

01:41
    Olomouc půjde poprvé v zápase do oslabení, David Štefka (OLO) je vyloučen za vyhození puku přes plexisklo.

01:14
    Peterek se snažil prostrčit puk na Najsara. K první brance při hezké přihrávce zpoza brány na osamoceného útočníka scházely milimetry, o které Najsar promáchl.

00:58
    Galuška se musel dávat na pozoru při střele Homoly, ale zatím se Třinec do jasné šance nedostal.

00:04
    Hosté se hned od začátku snaží o napadání, Kažimír ale odebírá puk a klidní hru.

00:01

Zápas za necelých deset minut začíná, probíhá poslední úprava lední plochy.

HC Olomouc: Galuška (Schejbal) – Dajčar, Mader P., Kažimír, Mader D., Holiš, Vosátko – Palinek, Krátký, Štefka, Aulehla, Paťava, Pěcha (C), Karpíšek, Kalač, Kořenek, Kret.

HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Ochman) – Radzienciak, Krzak (C), Rufer, Brabec, Marguš, Michálek, Homola – Tománek, Krupa, Klocek, Przybyla, Peterek, Raška, Indrst, Papaj, Najsar, Molin.

Rozhodčí: Vepřek – Skokánek, Zouhar.

Nejproduktivnější hráči: Dan Przybyla (3+2)
    Nejlepší střelec: Dan Przybyla (3 góly)
    Nejlepší nahrávač: Adam Raška (2 asistence)
    Nejproduktivnější obránce: Jakub Michálek (0+3)
    Nejlepší +/-: Timotej Marguš (+3)
    Nejtrestanější hráč: Adam Raška (14 TM)

To Ocelářům vstup do sezóny vyšel. V prvním kole vyzvali Havířov, který přetlačili 3:1. I podruhé se představili před vlastními fanoušky, když hostili Zlín. O vítězi druhého duelu musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli šikovnější Ševci a radovali se z výhry 3:2. Poté Třinec poprvé od startu nového ročníku vyrazil na led soupeře. Kometě ale podlehl vysoko 2:6. V dosud posledním odehraném utkání narazili Oceláři na Vítkovice. Derby nakonec dospělo až do prodloužení, kde si dva body za výhru 4:3 vystřelili Třinečtí.

Nejproduktivnější hráči: Miroslav Skopal (2+2)
    Nejlepší střelec: Miroslav Skopal, Tomáš Dajčar (2 góly)
    Nejlepší nahrávač: Martin Pěcha (3 asistence)
    Nejproduktivnější obránce: Tomáš Dajčar (2+0), Tomáš Holiš (1+1)
    Nejlepší +/-: Miroslav Skopal, Marek Kažimír, David Karpíšek, David Štefka (+1)
    Nejtrestanější hráč: Miroslav Skopal (41 TM)

Kohouti se protrápili přípravnými zápasy a ani v úvodu nové sezóny nezačali nejlépe. Nejprve vyrazili na led Havířova, kterému podlehli dvoubrankovým rozdílem (1:3). O den později změřili v rámci dohrávky síly s Vítkovicemi. I tentokrát se Olomoučtí prosadili jen jednou, rozdíl ve skóre už byl ale čtyřgólový (1:5). Až ve třetím kole se Hanáci poprvé představili doma, Jihlavě ale podlehli vysoko 2:7. Na čtvrtý pokus se ale Kohouti dočkali. Svěřenci trenéra Recha vyrazili do Vsetína, kde čtyřmi góly ve třetí třetině rozhodli o výhře 7:3.

Ani ve čtvrtek večer nezůstane olomoucká ledová plocha nevyužitá. Síly na ní, v rámci předehrávky pátého kola, změří starší dorostenci Olomouce a Třince.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zuzana Spurná

Johan Čáp

Branky a nahrávky: 19. Kalač – 40. Brabec (Peterek, Najsar), 41. Molin (Raška), 52. Przybyla (Raška)

Rozhodčí: Vepřek – Skokánek, Zouhar