Olomouc – Třinec 1:3 (kon.)
HC Olomouc
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 15.09.2016, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Extraliga staršího dorostu • 5. kolo

56:14
    David Štefka (OLO) byl vyloučen a 2 minuty za podržení na polovině hřiště.

55:33
    Indrst se převedl v hezké individuální akci, ale jeho střela mířila těsně nad.

53:12
    Raška se dokázal prosmýknout mezi olomouckými beky, ovšem před Galuškou už selhal. Jeho kličku po sólu přes polovinu hřiště totiž vykryl.

51:35
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají po rychlém kontru do dvoubrankového vedení díky blafáku DANA PRZYBYLY, se kterým už Galuška nic nemohl udělat. Asistence: Adam Raška.

47:25
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Brabec – 2 min., nedovolené bránění).

47:10
    Pěcha se pokoušel nadvakrát o ohrožení brány Štěpánka, ale vždy kotouč sjel po brankové konstrukci!

41:59
    Krazk se krásné obtočil kolem bránících hráčů, ale zavěsit při blafáku pod břevno již nedokázal. Olomouc podržel Galuška.

40:18
    Hosté dokázali hned v úvodu třetí části individuální chybu v rozehrávce Olomouce a DOMINIK MOLIN se už osamocen po hezké přihrávce kolem padajícího beka nemýlil. asistence: Adam Raška

39:13
    Hosté se ještě v závěru druhé třetiny vyrovnávají. VOJTĚCH BRABEC se dokázal dostat do zakončení ze střední vzdálenosti po rychlé kombinaci Třince. Asistence: Jonáš Peterek, René Najsar.

38:09
    Martin Pěcha (OLO) oplatil v pěstním souboji Danovi Przybylovi (TRI) nájezd do olomouckého golmana a oba tak míří na trestnou lavici na 2 minuty za hrubost.

37:47
    Po střetu Daniela Paťavy (OLO) a Kamila Klocka (TRI) míří oba aktéři na trestnou lavici na 2 minuty za hrubost.

35:54
    Vyloučení v týmu HC Olomouc ( Petr Mader – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec ( Jonáš Peterek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (René Najsar – 2 min., napadení).

33:00
    Michálek vyslal na Galušku nebezpečnou střelu od modré čáry, olomoucký golman lae ránu vykryl betonem.

31:18
    Tomáš Dajčar se ohnal po soupeři při přetahované u mantinelu a je tak vyloučen na dvě minuty za napadení.

28:48
    Štefka se ocitl před třineckým golmanem úplně osamocen, zajímavé technické řešení akce se však neujalo.

26:13
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Najsar – 2 min., napadení).

24:34
    Osamocený Molin na druhé straně střelou na vzdálenější tyč jen o milimetry minul branku!

24:09
    Kořenkovo sólo se skoro zapsalo do statistik, jenže Štěpánek si na blafák domácího forvarda počíhal a kotouč chytil do lapačky.

18:57
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Po zajímavé kombinaci do polootevřené obrany hostů se dokázal prosadit nekrytý DAVID KALAČ a posla tak celkem překvapivě Olomouc do vedení. Bez asistence.

13:53
    Olomouc jde znovu do oslabení, Tomáš Dajčar (OLO) je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

10:54
    Brabec měl u olomoucké brány hezkou příležitost, bránu při samostatném úniku ale těsně přestřelil.

07:59
    Třinec si zahraje další přesilovku, Marek Kažimír (OLO) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

02:00
    Třinec zahrává první přesilovku, Homolova střela do prázdné brány všem nakonec brankou neskončila. Galuška se dokázal během okamžiku přesunout.

01:41
    Olomouc půjde poprvé v zápase do oslabení, David Štefka (OLO) je vyloučen za vyhození puku přes plexisklo.

Zuzana Spurná

Johan Čáp

Branky a nahrávky: 19. Kalač – 40. Brabec (Peterek, Najsar), 41. Molin (Raška), 52. Przybyla (Raška)

HC Olomouc: Galuška (Schejbal) – Dajčar, Mader P., Kažimír, Mader D., Holiš, Vosátko – Palinek, Krátký, Štefka, Aulehla, Paťava, Pěcha (C), Karpíšek, Kalač, Kořenek, Kret.
    HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Ochman) – Radzienciak, Krzak (C), Rufer, Brabec, Marguš, Michálek, Homola – Tománek, Krupa, Klocek, Przybyla, Peterek, Raška, Indrst, Papaj, Najsar, Molin.

Rozhodčí: Vepřek – Skokánek, Zouhar