Tým Severní Ameriky – Česko 2:3 (kon.) | Švédsko – Tým Evropy 2:6 (kon.) | Kanada – Rusko 3:2 (po pr.)
Kanada
3:2 (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Rusko
Čtvrtek 15.09.2016, 01:40 • CONSOL Energy Center, Pittsburgh • Reprezentace

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 12 332 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (04:27:56)

Utkání je tedy u konce a Kanada si po prohře a výhře s USA připisuje výhru v prodloužení nad Ruskem. To sice dlouho prohrávalo, ale nakonec otočilo vývoj utkání a byla to Kanada, která musela zachraňovat aspoň prodloužení. V něm se do úniku dostal Ryan Getzlaf a ten rozhodl.

Kanada právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Rusové střídali v hodně špatný okamžik a úplně zapomněli na volného RYANA GETZLAFA. Útočník Anaheimu obdržel přihrávku od Burnse a v nájezdu proti Bobrovskému vytáhl zakončení mezi betony ruského gólmana. Ten zareagovat nedokázal. Asistence: Brent Burns

63:09
    Další situace dva na jednoho. Crosby šel s Pietrangelem proti jedinému bekovi, nicméně střelou kanadský kapitán neuspěl.

62:33
    Rusové další akci nevyřešili dobře a šanci tak dostal Marchand, jenž se zprava řítil na Bobrovského. Ten chytá!

61:51
    Zničehonic se Rusové dostali do přečíslení, Tarasenko to vzal na sebe, ale Price vytáhl výborný zákrok.

61:22
    Dopředu se nyní vydal Toews, jenž sice dokázal projít přes ruského beka, ale následně mu puk utekl k mantinelu.

60:34
    Opět musel zasahovat Carey Price. Tentokrát to bylo proti nahození Kulikova, které zkusil pozornost soupeře od modré čáry.

60:19
    K prvnímu zakončení prodloužení se dostal Zajcev, ale jeho střela po objetí brány nebyla příliš výrazná. Price v pohodě přerušuje hru.

60:01

Třetí perioda je u konce a nakonec jsme byli svědky zajímavého dramatu. Rusové totiž díky trefě Alexandra Ovečkina vyrovnali a posléze navíc šli do vedení díky Artemiji Panarinovi. Tohle Kanaďany hodně rozhodilo, avšak nakonec se Johnu Tavaresovi podařilo vyrovnat a dočkáme se tedy prodloužení.

60:00

59:48
    Rusové se nedostali ani přes červenou čáru a kotouče se ujímají Kanaďané. Ti v pohodě míří až do vlastního pásma.

59:18
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny. Už to pomalu začíná vypadat na prodloužení.

58:46
    Rusko v plném počtu.

58:27
    Crosby zakombinoval s Girouxem, ale ten ani nadvakrát nedokázal protlačit puk přes natažený beton ruského gólmana.

58:13
    Kanaďané znovu semkli soupeře před Bobrovským, ale ten nyní přerušuje hru poté, co schoval v lapačce ránu Girouxe.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 9. Bergeron (Crosby, Burns), 54. Tavares (Doughty), 64. Getzlaf (Burns) – 44. Ovečkin (Panarin, Malkin), 48. Panarin (Dadonov, Šipačjov)

Kanada: Price (Crawford) – Vlasic, Weber (A), Bouwmeester, Doughty, Pietrangelo, Burns – Marchand, Crosby (C), Bergeron – Couture, Toews (A), Stamkos – Tavares, Getzlaf, Perry – Thornton, O'Reilly, Giroux
    Rusko: Bobrovskij (Varlamov) – Orlov, Zajcev, Markov, Jemelin, Kulikov, Marčenko – Ovečkin (C), Dacjuk (A), Kučerov – Kuljomin, Malkin (A), Tarasenko – Panarin, Šipačjov, Dadonov – Anisimov, Kuzněcov, Tělegin

Rozhodčí: Dan O’Halloran, Gord Dwyer – Derek Amell, Jonny Murray (vš. CAN)

Diváci: 12 332