Zlín – Jihlava 4:3 (kon.) | Chomutov – Kladno 3:4 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:6 (kon.)
Č. Budějovice – Liberec 2:3 (kon.) | Slavia – K. Vary 0:4 (kon.) | Vítkovice – Třinec 3:4 (po pr.)
HC Olomouc
3:6 (2:1, 1:2, 0:3)
HC Kometa Brno
Pátek 16.09.2016, 17:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V pátek 16. září čeká olomoucké juniory další, už čtvrtý, zápas nejvyšší juniorské soutěže. Na vlastním ledě vyzvou v derby Kometu Brno.

Olomouc si v přípravě nevedla špatně a střídala výhry s prohrami. Podobně je tomu na začátku extraligy. Hanáci sice vynechali první kolo kvůli rozsáhlé marodce Jihlavy, do toho druhého už ale nastoupili. Na ledě Zlína sehráli velmi vyrovnané utkání, ve třetí třetině ale rozhodli o vítězství Ševců dva slepené góly a třetí jako pojistka. Kohouti se tak museli smířit s prohrou 1:4. O týden později vyrazili svěřenci trenérů Fialy a Brančíka do Třince, kde vyzvali úřadující mistry. Olomouc jako první vedla a i přes to, že Oceláři utkání ještě zdramatizovali, slavili Kohouti nakonec výhru 3:2. O den později se Hanáci poprvé představili doma, kde změřili síly s Vítkovicemi. I tentokrát se dostali do vedení, hosté ale zápas otočili třemi brankami během druhé třetiny. Kohouti sice ještě snížili na rozdíl jediného gólu, vyrovnat už ale nedokázali a prohráli těsně 2:3

Nejproduktivnější hráč: Jan Beier (2+1), Jakub Galvas (0+3)
    Nejlepší střelec: Jan Beier (2 góly)
    Nejlepší asistent: Jakub Galvas (3 asistence)
    Nejproduktivnější obránce: Jakub Galvas (0+3)
    Nejlepší +/-: Adam Spálovský (+2)
    Nejtrestanější hráč: Miroslav Kuba (10 TM)
    Nejvytěžovanější brankář: Tomáš Pospíšil (3 zápasy; 91,26 %)

Kometa má za sebou o kolo víc. Napoprvé sice prohrála souboj modrobílých týmů, když podlehla Vítkovicím 3:4, o den později vyzvali ambiciózní Oceláře. Vyrovnaný duel vítěze po základní hrací době nepoznal, a tak muselo rozhodnout až prodloužení. Z výhry 5:4 se nakonec radovali Třinečtí. Už ve třetím kole proběhlo na brněnském ledě derby, když do jihomoravské metropole dorazil Zlín. Ševci se dostali už v první třetině do vedení, další dvě třetiny ale zvládla lépe Kometa, a tak si po šedesáti minutách mohla připsat další výhru, a to 4:3. V dosud posledním odehraném utkání narazila Kometa na Jihlavu a radovala se z dalšího vítězství, když týmu z Vysočiny nastřílela bůra, sama ale inkasovala jen třikrát.

Nejproduktivnější hráč: Jakub Čejka (3+3)
    Nejlepší střelec: Jakub Čejka (3 góly)
    Nejlepší asistent: Radim Ferda (0+4)
    Nejproduktivnější obránce: Michal Furch (1+2)
    Nejlepší +/-: Michal Furch (+4)
    Nejtrestanější hráč: Aleš Trnka (14 TM)
    Nejvytěžovanější brankář: Lukáš Dostál (4 zápasy; 90,74 %)

HC Olomouc: Pospíšil (Sonnek) – Štreit, Hudeček, Spurný, Spálovský, Beutl – Zabloudil M., Cach, Říčka, Horák, Podlaha, Beier, Macuh, Marek (C), Tomaník, Jelínek, Jeklič, Šťastný, Kuba.

HC Kometa Brno: Dostál (Krček) – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Mikyska, Kabelka – Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký, Knap, Hroudný, Kratochvíl (C), Ferda, Jajcay.

Rozhodčí: Zbořil – Bubela, Čelechovský.

00:01

00:02
    Úvodní buly vyhráli domácí. Spálovský hned od modré nahodil puk do útočného pásma a Kohouti se hnali za ním. Jelínka ale u pravé tyče zastavili bránící hráči.

00:25
    Při vhazování před Dostálem už byli úspěšnější hosté, kteří rozehrávají zpoza vlastní branky.

00:45
    Olomouc ale dobře napadá, a tak se Kometa jen těžko dostává od vlastní branky.

01:42
    Kometa zastavilo v cestě do útoku zakázané uvolnění, a tak se hra vrací zpět před Dostála.

02:00
    Po pravé straně se až před Sonnka dostal Matěj Novák, Cach se ale stihl vrátit a obrat ho o kotouč.

02:33
    Olomoučtí ale špatně počítali a hráli v šesti, jsou tak potrestáni dvěma minutami, které odpyká Dominik Cach.

02:53
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté přesilovkou hrou nepohrdli a rychle ji proměňují. Kapitán Komety PETR KRATOCHVÍL si před olomouckou brankou našel dobré místo a prostřelil Sonnka. Asistence: Dalimil Mikyska.

03:41
    Hanáci se ale rychle snaží odpovědět a ženou se do útoku.

03:54
    Kohouti se drží v útočném pásmu a vymýšlí, kudy na brněnského brankáře.

04:20
    Chvíli na to už se ale do útoku prohnali Ferda s Čejkou, ty ale u levého mantinelu zastavili domácí.

05:05
    Puk se odrazil k Sedláčkovi, který byl připraven na modré čáře a bez váhání pálil. Jeho střelu ale Sonnek vyrazil holí za branku.

06:01
    Krásnou kombinaci předvedli Gajarský s Kratochvílem, když si několikrát prohodili puk v útočném pásmu. Gajarský pak našel na pravé straně Kratochvíla a ten zkusil překvapit Sonnka. Před vlastní branku se ale stihl vrátit Spálovský a sáhnout do střely holí.

06:48
    Kometa se usadila v útočném pásmu, puk ale kontrolují Hanáci.

07:26
    Jeklič vyhodil puk zpoza brány a našel ve středním pásmu najetého Kubu. Ten to zkusil od vrcholu pravého kruhu, mířil ale kousek mimo.

07:50
    Kometa si zahraje další přesilovku. Za podražení je dvouminutovým trestem potrestán Lukáš Spurný (OLO).

08:10
    Hostující obrana zapomněla na Macuha, který nabral rychlost a z mezikruží zkusil Dostálovu pozornost tvrdou střelou, hostující brankář ale neměl problém si poradit.

09:12
    Jihomoravané se znovu drží v útočném pásmu, se střelami ale trochu otálí.

09:34
    Před Sonnka prokličkoval Sedláček, kterému olomoucká obrana poskytla poměrně dost prostoru ke střele. Domácí brankář ale proti střele z hranice pravého kruhu včas sklapl betony.

09:57
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A je srovnáno! Patrik Říčka dobře našel vracejícího se LUKÁŠE SPURNÉHO, který se prohnal až před Dostála a tvrdou střelou pod horní tyč srovnal krok. Asistence: Patrik Říčka.

11:00
    Brno se znovu tlačí do útoku, Olomouc ale velmi dobře brání, a tak se teď Kometa nedostává k ohrožení domácí svatyně.

11:27
    Ferda poslal před olomouckou brankou puk volnému Kratochvílovi, který to zkoušel z pravé strany, Sonnek se ale včas přesunul a ucpal všechny skulinky.

12:30
    Jan Beier (OLO) vyvážel puk do útočného pásma, na pravém kruhu ale přepadl přes jednoho z hostujícího hráčů. Olomoucký útočník je ale potrestán dvěma minutami za podražení.

12:39
    Třetí přesilovka Kometě příliš nevychází, hraje se převážně před bránou hostů.

13:19
    Úvod přesilovky hostům příliš nevyšel, navíc sami inkasovali, když skulinku v Dostálově výstroji našel z levé strany PAVEL TOMANÍK. Bez asistence.

13:48
    Aktivní Ferda hledal přihrávkou od levé tyče Sonnkovy branky Slabého, tomu ale puk přeskočil hokejku.

15:03
    Kometa se drží v útočném pásmu, Hanáci ji ale nepouští až před svého brankáře.

15:20
    Tomaník vyvezl podél pravého mantinelu puk až do útočného pásma, kde mezi kruhy hledal Jekliče. Do přihrávky domácích ale zasáhla hůl jednoho z hostujících hráčů.

16:22
    Olomoučtí se znovu ženou do útoku, k Beierovi, připravenému před Dostálovou svatyní, se ale puk nedostal.

17:19
    Vyražený puk zachytil na levém kruhu Kratochvíl, který neváhal a mířil na Sonnka, ten ale jeho pokus vyrazil betonem.

18:06
    Domácí se znovu drží v útočném pásmu, přes bránící hráče Komety se ale těžko dostávají k nebezpečnější střele na branku.

18:50
    Skoro z poloviny hřiště nahodil puk na olomouckou branku Sedláček. Sonnek si kotouč raději ještě pohlídal a holí ho vyrazil dál od branky.

19:01
    Jeklič se dostal sám před Dostála, zkusil ještě obhodit posledního bránícího hráče, mířil ale příliš vysoko nad branku hostů.

19:30
    Jelínek ještě vyvážel po levé straně puk z pásma, jeho bekhendové nahození kousek za modrou čárou ale Dostála ohrozit nemohlo.

19:46
    Po zakázaném uvolnění se hra znovu vrací před brankáře jihomoravského celku.

19:55
    Hroudný se protáhl po levé straně až ke kruhu a střílel, jeho pokus ale Sonnek dobře viděl.

20:00

Kohouti v první třetině nezačali dobře, když se už ve třetí minutě v přesilovce prosadil kapitán hostujícího týmu Petr Kratochvíl. O chvíli později ale srovnal krok Lukáš Spurný vracející se z trestné lavice. Ve vlastním oslabení pak Hanáci přidali další branku, když Dostála prostřelil Pavel Tomaník.

Druhá třetina začne přibližně v 18:16.

20:01

20:19
    Na začátku druhé třetiny se v útočném pásmu drží hosté. Kohouti zatím marně hledají cestu, kudy vyhodit puk.

20:55
    Jeklič zachytil před modrou čárou přihrávku Komety a kličkoval před Dostála, mířil ale mimo.

21:29
    Macuh našel u levé tyčky volného Beiera, který mohl zakončovat do odkryté brány, Dostál ale stihl natáhnout beton.

21:45
    Kohouti se drží před brankou Jihomoravanů, Kometa se ale nechce vzdát puku jen tak.

22:24
    Naopak hosté z rychlého protiútoku srovnávají stav skóre, když se z levé strany mezi ruku a beton Sonnka trefil ANDREAS JAJCAY. Asistence: Daniel Hroudný.

22:37
    Kometa se znovu tlačí před olomouckou branka, vstřelený gól ji viditelně povzbudil.

23:18
    Kohouti vyvezli puk do útočného pásma, kotouč se od pravého mantinelu odrazil do mezikruží k Horákovi, který ale při střele z otočky promáchl.

23:50
    Hned po buly před Dostálem to z pravého kruhu zkoušel Tomaník, tomu ale střela příliš nesedla.

24:06
    Furch dobře našel Gajarského najetého v útočném pásmu. Útočník Komety nabral rychlost, přes vracející se domácí se ale nedostal.

24:47
    Ve dvou vyrazili do útoku Gajarský s Horkým, párkrát si prohodili puk a Horký z pravého kruhu střílel, puk ale skončil vysoko nad olomouckou brankou.

25:09
    V útočném pásmu se k puku dostal Podlaha, který prokličkoval mezi hráči a zblízka se snažil zakončit, Dostál si ho ale dobře pohlídal.

25:46
    Kohouti se chvíli udrželi v útočném pásmu, je střele na branku se ale nedostali.

26:07
    Naopak Brno se z rychlého protiútoku znovu prosazuje a po střele DANIELA KABELKY otáčí vývoj utkání. Asistence: Aleš Trnka.

26:36
    Stačilo ale jen devětadvacet vteřin a Kohouti znovu srovnávají krok! Kubova formace prokázala dostatečný důraz na brankovišti a právě olomoucká devětaosmdesátka, MIROSLAV KUBA, doklepl puk za Dostálova záda. Asistence: Pavel Tomaník, Adam Spálovský.

27:10
    Kometa se pokusila otočit hru a mířila na Sonnkovu branku, puk ale v útočném pásmu zachytil Matěj Zabloudil a vyrazil zpět před Dostála.

27:50
    Právě Matěj Zabloudil se pak ještě protáhl podél levého mantinelu a u vrcholu kruhu to zkusil střelou zápěstím, mířil ale příliš vysoko.

28:28
    Furch to zkusil nahozením od modré, puk ale zblokovali bránící hráči.

28:43
    První početní výhoda také pro Olomouc. Dvěma minutami za držení protihráče je potrestán Luboš Horký (KOM).

29:40
    Kometa vyhodila puk z vlastního pásmu, Jeklič jej ale rychle vyvezl zase zpět před Dostála.

30:06
    Kuba s Tomaníkem měli před sebou odkrytou branku, z pravé strany ale puk přes bránící hráče mezi tři tyče nedostali.

31:12
    Před brankou se snažil dorážet ještě hostující Jajcay, Sonnkovi ale pomohl jeden z vracejících se hráčů.

31:49
    Kometa opakovaně vyhazuje puk z vlastního pásma.

32:20
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, ani jeden z týmů si ale zatím nedokáže vytvořit střeleckou šanci.

32:51
    Po pravé straně se protáhl až do rohu kluziště Kratochvíl, k tomu se ale domácí včas vrátili.

33:40
    Po pravé straně to zkoušel Kuba, jeho střelu si ale hostující brankář dobře pohlídal.

34:19
    Hasoň se ještě pokoušel tečovat nahození od modré, byl ale vytlačen z brankoviště.

35:05
    Po levé straně se vydal do útoku Matěj Novák, toho ale stihl dobruslit Beutl.

35:47
    Před Dostálem pak zkoušeli dorážet Kohouti, brněnský brankář si ale dokázal poradit a zajistit i odkrytou část branky.

36:17
    Po pravé straně prosprintoval do útoku Matěj Zabloudil, mířil ale dost mimo vytyčený cíl.

36:27
    Sám před Sonnka uháněl Gajarský, kterého dobře našli jeho spoluhráči dlouhou přihrávkou. Brněnskému útočníkovi ale sjel puk z hole už kus před olomouckou bránou, a tak nemohl zakončit.

36:33
    Hra se přesunula do středního pásma.

37:07
    Kohouti jsou znovu v útočném pásmu, Kometa je ale nepouští k ohrožení vlastní branky.

37:44
    Na levém kruhu napřáhl Slabý, jeho střelu ale zblokovali bránící hráči.

38:05
    Aktivní Matěj Novák se znovu protahoval do útoku, očekávají přihrávka ale na pravý kruh nepřišla.

38:49
    Jelínek ještě udržel puk v útočném pásmu, kvůli ofsajdu se ale Olomoučtí před Dostála vydat nemohli.

39:12
    Po buly před Sonnkem Spurný raději ometl puk o zadní mantinel.

39:35
    Poslední vteřiny druhé třetiny se dohrávají před Sonnkem.

40:00

Ve druhé třetině mohla být o něco spokojenější Kometa, která ve 23. minutě srovnala stav utkání zásluhou Andrease Jajcaye a po přesné střele Daniela Kabelky otočila vývoj zápasu. Olomoučtí ale bleskově odpověděli, když se po důrazu před brankou trefil Miroslav Kuba. Do třetí třetiny se tak půjde za vyrovnaného stavu.

Třetí dvacetiminutovka začne přibližně v 19:05.

40:01

40:06
    Horák byl na buly úspěšný, Kohouti rozehráli z vlastní třetiny, ke střele, ohrožující Dostála, se ale Hanáci nedostali.

41:00
    První střele třetí třetiny nakonec čelil Sonnek, ten si ale s klidem poradil a vyrazil puk betony.

41:35
    Dvířka na trestnou se znovu otevírají pro Olomouc. Menší trest za podražení si tentokrát odpyká Patrik Říčka (OLO).

42:15
    Sedláček si u levé tyčky počkal na přihrávku z vrcholu kruhu a střílel, jeho pokus ale těsně minul břevno.

42:46
    Kohouti vyhazují puk až k brněnskému brankáři a rychle střídají.

43:23
    Hra se po zakázaném uvolnění znovu stěhuje před Dostála, tentokrát byli ale na vhazování úspěšnější hosté.

43:40
    Proti střele Nováka máchl Sonnek naprázdno, olomouckému brankáři tak pomohl v brankovišti zaparkovaný Jelínek, který rychle posílal puk pryč od odkryté svatyně.

44:04
    Slabý napřáhl na modré, jeho střela ale prošla hodně mimo a zaduněla o zadní mantinel.

44:43
    Po pravé straně vyrazil do útoku Macuh, který téměř od modré nahodil puk na Dostála, hostující brankář ale schoval kotouč ve výstroji a přerušil hru.

45:21
    Vhazuje se znovu před brankářem hostů, Kometa ale rychle dostává puk ze své třetiny.

45:50
    Čejka napadal rozehrávku Kohoutů za Sonnkovou brankou, Zabloudilovi se ale přece jen podařilo vyvézt puk až do útoku.

46:14
    Z mezikruží to zkusil Gajarský, olomoucký strážce svatyně ale sklapl chrániče včas a přerušil hru.

47:02
    Kometa se snaží překvapit Sonnka, Olomouc se ale dobře vrací a nepouští Kometu do bezprostřední blízkosti své branky.

47:30
    Na pravé straně se objevil sám Tomaník, střelou zápěstím ale mířil jen do připraveného brněnského brankáře.

48:00
    Po zmatku před brankou Brno znovu vede, když puk za Sonnkova záda dorazil ROBERT HAVLÁT. Asistence: Daniel Kabelka.

48:33
    Do útoku se prohnal Podlaha, jehož střelu chtěl ještě dorážet Zabloudil, Dostál měl ale chrániče na svém místě.

49:00
    Hanáci znovu míří do útoku, Kometa ale velmi dobře brání, a tak teď hostující brankář nemusí zasahovat.

49:38
    Jekličova formace se znovu natlačila do blízkosti Dostála, puk ale do branky nedostala.

49:58
    Brno brzy vede už o dva góly. Až před Sonnka se dostal nikým nehlídán LUBOŠ HORKÝ, který prostřelil olomouckého brankáře. Asistence: Petr Kratochvíl.

51:10
    Kolem levé tyčky chtěl dorážet Macuh, jeho úmysly ale Dostál dobře přečetl.

51:38
    Hned po buly to zkoušel Tomaník, jeho střela ale mířila kousek vedle levé tyčky.

52:22
    Brňané se dostali ve dvou až před Sonnka a i přes to, že se Spurný s Beierem rychle vraceli, DOMINIKU KNAPOVI už v přesné střele přes posledního bránícího hráče a mezi betony zabránit nedokázali. Asistence: Daniel Hroudný, Andreas Jajcay.

53:10
    Kohouti bojují o puk v pravém rohu kluziště, hostující hráči už jsou ale před vlastní brankou dobře rozestavění a hlídají si olomoucké pokusy.

54:10
    Jelínek prokličkoval přes půl hřiště, za útočnou modrou čárou ale narazil na dobře bránící Kometu.

55:10
    Kohouti se snaží odpovědět na inkasované branky a drží se v útočném pásmu, střely ale míří kamkoliv, jen ne za Dostálova záda.

55:57
    Za strkanici před brankou hostů jsou současně dvěma minutami za hrubost potrestáni Jan Beier (OLO) a David Sedláček (KOM).

56:36
    Hra ve čtyřech víc vyhovuje hostům, kteří kombinují v útočném pásmu.

56:50
    Jeklič nabral rychlost a prokličkoval až do útočného pásma, přes hůl vracejícího se hráče už ale z pravého kruhu nemohl zakončit.

57:40
    Gajarský to zkusil z pravého kruhu, Sonnek byl ale na jeho pokus dobře připraven a rychle sklapl betony k sobě.

57:58
    Oba týmy jsou kompletní a oba potrestaní hráči také spěchají střídat.

58:19
    Furchovu střelu z mezikruží vykopl Hudeček bruslí.

58:37
    Kohouti se znovu usadili v útočném pásmu, obrana Komety teď ale odvádí výbornou práci, a tak Dostál zasahovat nemusí.

59:03
    Poslední minuta se dohrává kolem branky Komety.

59:28
    Hroudný z levé strany obkroužil branku a našel nad kruhem připraveného Nováka, ten ale trefil jen Sonnkovu vyrážečku.

Kometa předvedla ve třetí třetině výborný výkon a Kohouty téměř k ničemu nepustila. Jihomoravané se navíc trefili za záda Sonnka třikrát během pěti minut. Zaslouženě si tak zpět do Brna odváží tři body.

Z olomouckého zimního stadionu je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (19:41:00)

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 10. Spurný (Říčka), 14. Tomaník, 27. Kuba (Tomaník, Spálovský) – 3. Kratochvíl (Mikyska), 23. Jajcay (Hroudný), 27. Kabelka (Trnka), 48. Havlát (Kabelka), 50. Horký (Kratochvíl), 53. Knap (Hroudný, Jajcay)

HC Olomouc: Sonnek (Pospíšil) – Štreit, Hudeček, Spurný, Spálovský, Beutl – Zabloudil M., Cach, Říčka, Horák, Podlaha, Beier, Macuh, Marek (C), Tomaník, Jelínek, Jeklič, Šťastný, Kuba.

Rozhodčí: Zbořil – Bubela, Čelechovský