Barys – Petrohrad 3:5 (kon.) | Jekatěrinburg – CSKA Moskva 2:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Čerepovec 2:1 (1:0 po s.n.)
Jaroslavl – N.Novgorod 1:2 (po pr.)
Barys Nur-Sultan
3:5 (3:2, 0:0, 0:3)
SKA Petrohrad
Pátek 16.09.2016, 15:30 • Kazachstan Arena • KHL

Pasivita domácích od začátku druhé třetiny byla potrestána a Petrohrad zaslouženě otočil vývoj utkání na svou stranu třemi góly v závěrečné části a po právu vítězí 5:3. Šesťorkin neměl za čtyřicet minut zápasu téměř žádnou práci. Ode mne je to vše a všem čtenářům přeji hezký nadcházející víkend. (17:51:58)

59:30
    Domácí se alespoň dokázali osvobodit.

58:29
    Chudjakov (AST) je navíc vyloučen na dvě minuty za sekání a šance domácích na body se limitně blíží nule.
    57:44 Nikita GUSEV - 3:5

57:44
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    NIKITA GUSEV rozhoduje dnešní duel. Sám se dostal před Kolesnika a měl spoustu času na to, aby třikrát mohl dorážet a nakonec dostat kotouč za bezbranného domácího gólmana. Bez asistence.

56:53
    Hráči Astany se ale zatím nemohou dostat do závěrečného tlaku. Petrohrad ji nutí do vyhazovaných kotoučů.

55:26
    Domácí jsou kompletní.

55:04
    Od modré pálil Jakovlev. Jeho pokus ale Kolesnik viděl a neměl s ním žádné problémy.

54:25
    Astaně se daří vyhodit puk přes všechny čáry.

53:26
    Vylučovat se bude tentorát na druhé straně. Za držení protihráče je potrestán Chudjakov (AST).

52:19
    Hosté jsou kompletní.

51:40
    Hokejisté Astany se ale ještě vůbec nedostali ke střele.

50:19
    Hosté nyní špatně vystřídali a Kovalčuk bude muset odsedět trest. Petrohrad je potrestán trestem pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.

50:15
    Domácí se pokoušejí o vyrovnaná a Chudjakov nyní z bekhendu zamířil těsně vedle petrohradské branky.

49:00
    Petrohrad si nyní hlídá zápas a opět kontroluje puk.
    46:35 Alexandr BARABANOV - 3:4

46:35
    Hosté zaslouženě otáčejí skóre zápasu na svou stranu. Na konci jejich kombinace stál nyní ALEXANDER BARABANOV a Petrohrad se poprvé v zápase dostává do vedení. Asistence: Steve Moses, Nikita Gusev.
    45:49 Sergej PLOTNIKOV - 3:3

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 2. R. Starčenko (Rymarev), 5. Dallman (Bochenski), 9. Barker (Bochenski) – 4. Vojnov (Kovalčuk), 14. Koskiranta (Moses), 46. S. Plotnikov (Vojnov, N. Gusev), 47. Barabanov (Moses, N. Gusev), 58. N. Gusev

Barys Nur-Sultan: Kolesnik (H. Karlsson) – Dallman, M. Semjonov, Trjasunov, Barker, Lobanov, Lipin, Ibrajbekov – Dawes, Bochenski, St. Pierre – Grenc, R. Starčenko, Rymarev – Chudjakov, Paňukov, Belgibajev – Šin, Kučin, Puškarjov – N. Ivanov.
    SKA Petrohrad: Šesťorkin (Ivannikov) – Vojnov, Zubarev, Čudinov, A. Bělov, J. Jakovlev, Rukavišnikov, Rykov – Kovalčuk, S. Plotnikov, Tichonov – Prochorkin, Širokov, N. Gusev – Koskiranta, Moses, Barabanov – Točickij, Kablukov, Ketov.

Rozhodčí: Naumov, Ščenjov – Palej, Ponamarenko