Vítkovice – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Litvínov – Chomutov 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Zlín 5:4 (kon.)
Plzeň – Kometa Brno 3:6 (kon.) | Pardubice – Liberec 4:5 (kon.) | K. Vary – Olomouc 3:1 (kon.)
Sparta – Třinec 3:4 (1:2 po s.n.)
HC Dynamo Pardubice
4:5 (2:2, 1:2, 1:1)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 16.09.2016, 18:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga • 4. kolo

I po čtvrté se Východočeši musí sklonit před svým soupeřem. Liberec ve třetí třetině odskočil do dvoubrankového vedení a svůj náskok už si pohlídal. Dynamo sice v devětačtyřicáté minutě snížilo na rozdíl jedné branky zásahem z hole Tomáše Kauta, ale to bylo všechno. Peter Draisaitl v závěru sáhl ke hře v šesti hráčích, ale během této výhody fauloval Petr Sýkora a bylo po nadějích. Liberec si tak domů veze tři body, Východočeši vyhlíží pátý pokus o bodový zisk. Z pardubické Tipsport areny se s Vámi loučí Marek Votke a Robert Novotný. (20:33:08)

Nejlepší hráči: Tomáš Rolinek – Michal Bulíř.

59:45
    Petr Sýkora se nestíhal vracet, a tak zatáhl za ruční brzdu. Bezesporu dvě minuty za sekání.

59:27
    Pardubice až přílišně kombinovaly v útočném pásmu a Liberec dostává kotouč do středního pásma.

59:09
    Po jeho vypršení Brandon Maxwell zůstává na střídačce, Dynamo to bude zkoušet v šesti!

59:09
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

58:05
    Hosté se řítili ve třech hráčích proti Davidu Tomáškovi. Branko Radivojevič hledal některého ze spoluhráčů, ale byl to právě pardubický útočník s číslem 11, kdo se skvěle vrátil a zodpovědným obranným zákrokem zlikvidoval hostující protiútok.

57:53
    Nicholas Schaus to zkusil od modré čáry, ale mířil hodně nepřesně.

55:58
    Hodgman dotíral v Lašákově brankovišti se snahou tečovat střelu od modré čáry, ale Radim Šimek přispěchal svému brankáři na pomoc a Hodgmana neúprosně uzemnil. Kanadský útočník mu v pádu nechtěně poranil ruku.

55:20
    Jan Ščotka se chtěl stát zřejmě první hráčem v historii extraligy, který vstřelil dva góly od červené čáry v jednom zápase. Tentokrát ale mířil příliš vysoko.

55:04
    Rodící se útočnou akci Dynama zastavuje sudí Blümel – ofsajd.

54:26
    Radim Šimek si na modré čáře počkal na Justina Hodgmana a tvrdým zákrokem ho poslal k ledu. Bylo to na hraně, Šimek měl ruce hodně vysoko, ale hlavní sudí se rozhodli nevylučovat.

53:48
    Odpískáno zakázané uvolnění Dynama.

53:41
    Odražený puk skončil mezi diváky. Vhazování ve středním pásmu.

53:11
    Ostrý příklep Nahodila z první jen rozhučel pardubickou Tipsport arenu.

52:50
    Hosté dlouho kombinovali v útočném pásmu, ale Maxwell nakonec nemusel vůbec zasahovat.

51:10
    Další velká šance Dynama! Nicholasu Schausovi sice střela na modré příliš nesedla, ale Lašák měl se skákavým kotoučem co dělat, aby mu nepropadl mezi betony!

50:57
    Dynamo se opět hnalo dopředu ve dvou hráčích, ale Lašák proti nim vystartoval a přerušil hru svou lapačkou.

Marek Votke

Robert Novotný

Branky a nahrávky: 9. Rolinek (Schaus, Hodgman), 10. P. Sýkora (Rolinek, Schaus), 21. Ščotka, 49. T. Kaut (Mallet, Rapáč) – 3. Radivojevič (Bulíř), 11. Jelínek (L. Krenželok), 24. Jánošík (L. Krenželok), 27. Bulíř (Ordoš), 42. Plutnar (Bulíř)

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Štěpánek) – Ščotka, Schaus, Havlík, Leduc, Ovčačík, Bokroš – P. Sýkora, Rolinek, Nahodil – Bárta, Hodgman, Hubáček – Zadina, Tomášek, Klimenta – Rapáč, T. Kaut, Mallet.
    Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – Ševc, R. Šimek, Derner, Mojžíš, Vitásek, Jánošík, Plutnar – Svačina, Bulíř, Radivojevič – Bartovič, Jelínek, L. Krenželok – J. Stránský, Bližňák, D. Špaček – Lakatoš, J. Mikyska, Ordoš – Hrabík, Vlach.

Rozhodčí: Hradil, Polák – Barvíř, Blümel