Mladá Boleslav – Písek 15:0 (kon.) | Vítkovice – Zlín 1:3 (kon.) | Slavia – Letňany 3:5 (kon.)
HC Plzeň – Chomutov 3:2 (po pr.) | K. Vary – Sparta 4:3 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 5:4 (po pr.)
Havlíčkův Brod – Liberec 2:6 (kon.) | Č. Budějovice – Kolín 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – Havířov 3:4 (0:1 po s.n.)
HC Plzeň 1929
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Piráti Chomutov
Pátek 16.09.2016, 15:00 • Malá hala • Extraliga staršího dorostu • 5. kolo

A je dobojováno! Bonusový bod nakonec získali indiáni. (17:17:25)

60:42
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Indiáni rychle udeřují v prodloužení! JAKUB POUR se prodral do útočného pásma a rychlou ránou z levé strany poslal puk nekompromisně k tyči. Asistence: Martin Lokajíček.

60:31
    Kryštof Ouřada se dostal z levé strany do pásma a rychlou střelou našel Kolářovu vyrážečku.

60:01

Branka Pirátů těsně před koncem zápasu přelila utkání do prodloužení, v němž obě mužstva nasadí po třech hráčích. Uvidíme, zda se proto dočkáme případných nájezdů.

60:00

59:30
    Piráti právě vstřelili branku!
    A je vyrovnáno! Chomutovští se usadili v pásmu a nakonec se dočkali srovnání, když střela RADKA PROCHÁZKY od modré střely propadla až do sítě. Bez asistence.

58:58
    Ošemetnou situaci před svoji branko vyřešil nyní Kolář, který skvěle zasáhl a podržel svůj tým.

58:38
    Puk je stále za branko Chomutova.

57:59
    Plzeňané zavezli puk do útočného pásma a drží puk daleko od své klece.

57:19
    Ostrá rána Seemanna hned po vhazování prosvištěla těsně vedle pravé tyče.

56:53
    Slibná akce Pirátů skončila neúspěšně po nepřesné přihrávce na najíždějícího Petra Chlána.

55:56
    Chomutovští přimáčkli indiány v jejich pásmu, obrana domácích ale celou situaci nakonec ustála a vyhodila kotouč alespoň do středního pásma.

54:25

53:59
    Plzeňané se zatím bez problémů brání ve vlastním oslabení.

52:34
    Jakub Pour ujel ve vlastním oslabení a v obležení se řítil na gólmana Skokana, který měl nakonec jednoduchou práci, protože plzeňský útočník spadl a následně v poklidu gólman lapil volný kotouč.

52:25
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Matiášek – 2 min., hákování).

51:56
    Plzeňané jsou nadále aktivnější a drží těžiště hry v útočném pásmu.

Dominik Rejthar

Branky a nahrávky: 14. Kovařík (Přikryl, Lang), 51. Váňa (Matiášek), 61. Pour (Lokajíček) – 25. Lauko, 60. Procházka

HC Plzeň 1929: Kolář (R. Červenka) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Staněk, Lokajíček, Čada, Šilhán – Reitspies, Přikryl, Kolda, Lang, Matiášek, Hajžman, Pour, Roubal, M. Červenka, Hajšman, Hasman, Váňa, Kovařík
    Piráti Chomutov: Skokan (Khůn) – Štochl, Jírovec, Seemann, Starý, Procházka, Kleiner, Jarý – Köver, Černý, Breczko, Lauko, Chlán, Günther, Hradecký, Jaroš, Koblížek, Brandner, Ouřada

Rozhodčí: Sýkora – Malý, Šimán